Nepusacki kraj

Pokusao sam poslednjih nedelja postaviti dijagnozu svom bitisanju.
Pokusao sam javiti se ,napisati par reci ,kako ovako zdrav od kada ne pusim kad krenem ujutro u setnju shvatam da mi je zivot promicao kraz prste bas kako se pepeo sa moje mustikle krunio...
Pokusao sam da se saberem...da lepim zenama ovog grada kazem ,Dobro Jutro Gospodjo i prijatan dan...Da gospodi koja su jos ostala dok izlazim iz gradske biblioteke tiho ocima ,da ih ne uznemirim, kazem Do Vidjenja Postovani ,citamo se sutra....
Pokusao sam da zivim ono sto sam bio dok sam taj odvratni smrdljivi stapic ujutro trosio i smrdljiv ,a vesto namirisan dolazio na posao,pokusao sam....ali ne ide....
I onda sam se vracao svim tim divnim ljubavima cija me mantra umesto cigarete smiruje,onda sam pisao,onda lutao ispred njene zgrade,onda surfao po belim stranama gledajuci kako se seli iz stana u stan i kako broj ostaje isti.
Taj broj je bio sve ,nekako, kao da je bar nesto ostalo...ali nije jer novina je ....taj broj vise nije u funkciji,pozovite 988
E da,ne rekoh,kako kao ne pusac sam postao sjajan,zategao se kao oni homosekcualci sa filma,kao mladici koji krenu da jure devojke leti po plazi pa zavrse zaljubljeni u sebe.
Ne rekoh i da sam puno manje nervozan,ne kasljem vise ni ujutro ni uvece i nisu mi prsti zuti....
Bas sam postao mnogo fini.
Pokusao sam i taj novac da ustedim ,ali ne ide ...pa sam se smorio.Tako smoren podignem pogled,vidim sumu...izostrim pogled,trava....hmmmm malo levo...sa tom loptom?Hej pa to mi je sincina,a ova gospodja pored...Hej Cao Mila...dugo nismo ovoliko izlazili po ruckovima,vec sam i zaboravio da kuvam.
Da nisam ustedeo ali sam puno efektnije i srecnije potrosio gomilu novca koji je bacan.
Znaci sve je super!
Ha?
Jeste,samo je konfuzno,i sta sam poceo da pisem nemam pojma,jer od kad ne pusim mogu da radim sto poslova od jednom kao supermen,jedino kad dodjem kuci ne mogu da spavam jer sam se malo preforsirao.
Dakle sta se vidi?
Konfuzija,pocetni stadijum za zbunjenost.

Sta mi fali,zasto mi fali ta cigareta?

Kako smo divno nekada ona i ja sedeli uz kafu i slegali sve ludosti ,ideje, slike koje smo videli tog dana ...
Kako je divno cutala i cuvala mi strazu da me niko ne vidi dok sam se svadjao sam sa sobom....Kako je bila divan izgovor da umesto da kazem izvini umoran sam,kulturno i zavisnicki kazem ...Ej ,moram da zapalim jer cu crci!
Kako reci u sred seminara ,umoran sam?
Ne mogu vise da te slusam?
Doci kuci i reci zeni treba mi dva minuta da sednem sam sa sobom ?
Kako kad ti dosadi nepusacki party ,izadji napolje da ih vise ne slusas kako lupetaju o stvarima koje te ne zanimaju?
Lako,samo kazes ej izvini moram da zapalim!I svi ti zamere da si narkoman ,ali niko ne misli da si bezobrazan!

Uf...bas mi fali ta pauza sa samim sobom,taj mali razgovor u toku dana,taj izgovor za slabosti,za umor,za tisinu ,za nervozu....jer stalno putujem,obavljam milijarde razgovora sa osmehom,prodajem razumevanja za sve koji su me se pozeleli,kojima je tesko....

Bas mi fali Ona ciji broj ne postoji vec samo zavese,raskrnice svetla koja se pale tacno rasporedom koji je ona predvidela ...zeleno,zuto,crveno....fali mi njena donja usna,njena rolka,njeni zubi,njena suza...

i fali mi taj izgovor u obliku upaljenog stapica te sam doneo odluku....Sladjo!!!Stavi kafu ja sam trknuo po duvan....

Dok sam ja tako mastao na radiu G-din vrlo ozbiljan,tih ,pa jos sve sa bradom(moras mu verovati) uvodi akcize na duvan od 4rsd za 2009.
4*3=12rsd‚=8 sarenih balona ...8 sarenih balona * 30 dana =240 sarenih balona= puna soba prelepih sarenih balona za moju najvecu srecu
240 sarenih balona = UUU kakav osmeh moga sina,a za to vredi biti konfuzan ,lud,blesav,iskren....a Njegov osmeh je osmeh Njen...i onda su svi srecni......
 

Back
Top