ŠKOLA ŽIVOTA... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

ŠKOLA ŽIVOTA...

Oceni ovaj blog
Svemu nas uče od najmanjih nogu.... upoznajemo svijet oko nas i iznad nas.... daleke zvijezde, sunce i planete… Ali one osnovne stvari: Svijet u samome sebi... razloge življenja, smisao postojanja..smirao ljubavi... to moramo sami otkriti, probijajući se kroz ruševine i ponore života..nitko nam nikada ne ukaže put istine...sami kojimo svoje istine...prema svojim osječajima...ali to bi zaprao trebao i biti najtočniji putem kojim se krećemo...ali istina je ploča sa dvije strane...i ako nisi u stanju saslušati samoga sebe, drugoga...nikada nečeš znati istinu...nego češ pričati bajku svojeg viđenja...da bi sebi olakšao život...svoj životni put....

Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na Facebook Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na Google Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na My Yahoo! Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na Live Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na MySpace Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na Twitter Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na Digg Pošalji "ŠKOLA ŽIVOTA..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    U odnosu na tu "školu života" i način kako se prolazi kroz nju ljudi se mogu podeliti u dve grupe kao što je tu učinio O.Vajninger:jedni koji koji tragajući za znanjem ,uče i menjaju se razvijajući se i drugi koji koji ostaju dosledni sebi takvi kakvi jesu i koji se malo ili nimalo ne promene tokom života.
    Prvi su vazdan u opasnosti da budu zavedeni jer brojni su "učitelji" ,sredstva i načini koji ih skreću i ometaju ali ih uvek na kraju sopstveni nagon i iskustvo vraćaju na put za koji su predodredjeni.Na kraju puta ponosni su na svoju "školu života" bez obzira koliko je teška bila.
    Oni drugi ne uče od života ,oni sami kreiraju svoje iskustvo i osnivaju svoju školu koju nameću i drugima ,često uspešno ,kao umetnici,( " ja ne postajem ,ja jesam"-Pikaso )ili još češće kao manji ili veći tirani svojoj okolini.
    Ažurirano 13.07.2013. u 10:48, autor: zxy
  2. darebre (avatar)
    Veciti ucenik zivota nema volju druge zivotu i radu uciti jer smatra da je ucenje svima dostupno samo ako dovoljno zele krenuti tim putem a druge pameti uciti znaci gubiti svoje vreme i zivce dokazujuci drugima da je belo belo a zuto zuto. Svi odgovori na nasa ne znanja i pitanja su nam dostupni a ako ih ne mozemo naci u tudjim iskustvima onda ih mozemo naci u svojim ucenjima, zapazanjima i razmisljanjima!!!
  3. darebre (avatar)
    Vraticu se na pocetni tekst ovoga bloga. Nazalost filozofiju i vrednosti zivota kao i razne poglede na svet koji nas okruzuje covek mora sam shvatiti a opet svak je na svoj nacin razume ...
    KAD BI BOG DAO COVEKU DA SE PONOVO RODI I DA SVOJU PAMET BIRA SVAK BI ISTU SVOJU PONOVO ODABRAO !!!
  4. RiadaT. (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    U odnosu na tu "školu života" i način kako se prolazi kroz nju ljudi se mogu podeliti u dve grupe kao što je tu učinio O.Vajninger:jedni koji koji tragajući za znanjem ,uče i menjaju se razvijajući se i drugi koji koji ostaju dosledni sebi takvi kakvi jesu i koji se malo ili nimalo ne promene tokom života.
    Prvi su vazdan u opasnosti da budu zavedeni jer brojni su "učitelji" ,sredstva i načini koji ih skreću i ometaju ali ih uvek na kraju sopstveni nagon i iskustvo vraćaju na put za koji su predodredjeni.Na kraju puta ponosni su na svoju "školu života" bez obzira koliko je teška bila.
    Oni drugi ne uče od života ,oni sami kreiraju svoje iskustvo i osnivaju svoju školu koju nameću i drugima ,često uspešno ,kao umetnici,( " ja ne postajem ,ja jesam"-Pikaso )ili još češće kao manji ili veći tirani svojoj okolini.
    Ako ovi prvi, vođeni sopstvenim nagonom i iskustvom na kraju dolaze na put koji im je predodređen i ovi drugi što su kreirali svoje iskustvo(a na osnovu čega,nego li opet sopstvenog nagona) dođu na svoj put, ne znači li to da su došli do istog....samo što su ovi drugi išli prečicom pa došli mnogo prije
  5. iamblond (avatar)
    APSOLUTNA ŽIVOTNA ISTINA....kao i uvijek moj zxy...točno u centar...

je tiranija vlada i hara ne samo među velikanima, nego i među ovim malim ljudima koji i ne shvačaju koliko su zapravo mali...manji od drugih...i žive u svojim svijetovima JA JESAM, SAMO JA....
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Ako ovi prvi, vođeni sopstvenim nagonom i iskustvom na kraju dolaze na put koji im je predodređen i ovi drugi što su kreirali svoje iskustvo(a na osnovu čega,nego li opet sopstvenog nagona) dođu na svoj put, ne znači li to da su došli do istog....samo što su ovi drugi išli prečicom pa došli mnogo prije
    Nisu došli do istog nego svako do svog.Oni prvi kroz traganje i promene ovi drugi ostajući dosledni sebi i izražavajući to..A školu života ima svako svoju samo ona ,kao što rekoh,neke menja a neke ne a to svako može videti iz svoje okoline
  7. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio darebre
    Veciti ucenik zivota nema volju druge zivotu i radu uciti jer smatra da je ucenje svima dostupno samo ako dovoljno zele krenuti tim putem a druge pameti uciti znaci gubiti svoje vreme i zivce dokazujuci drugima da je belo belo a zuto zuto. Svi odgovori na nasa ne znanja i pitanja su nam dostupni a ako ih ne mozemo naci u tudjim iskustvima onda ih mozemo naci u svojim ucenjima, zapazanjima i razmisljanjima!!!
    čovjek treba biti zrela osoba da bi mogao kroz život koračati i učiti...ne zastati i živjeti tuđe riječi, tuđa mišljenja, tuđi život.....
  8. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    po meni bit je učenja tokom života, ovi drugi ništa ne nauče...a sad drugo je pitanje jel njihovoj psihi lakši život..vjerojatno jeste jer nisu svijesni svoje nesvijesti...
  9. RiadaT. (avatar)
    Nisu došli do istog nego svako do svog.Oni prvi kroz traganje i promene ovi drugi ostajući dosledni sebi i izražavajući to..A školu života ima svako svoju samo ona ,kao što rekoh,neke menja a neke ne a to svako može videti iz svoje okoline
    Naravno da nisu došli istog, ali kojim god putem da su krenuli,bilo to duže il kraće putovanje,odredište im je predodređenjem dato...Eto,to je ono "isto" i ono što zapravo htjedoh da kažem
  10. RiadaT. (avatar)
    Citat Original postavio iamblond
    po meni bit je učenja tokom života, ovi drugi ništa ne nauče...a sad drugo je pitanje jel njihovoj psihi lakši život..vjerojatno jeste jer nisu svijesni svoje nesvijesti...
    "Ko zna.Ah,niko ništa ne zna.Krhko je znanje" ,što bi rekao D.Cesarić