Da mi je... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

Da mi je...

Oceni ovaj blog
ponekada pobjeći od vlastitoga života...ovako brzo kao na slici..i brže....ali kad su mi se koferi zaljepili u kožu...a nju ne znam kako promijeniti....da mi je....milion stvari koje mi trebaju i ne trebaju....koje želim...pa ne želim...da mi je pobjeći što dalje..daleko od svih...

Pošalji "Da mi je..." na Facebook Pošalji "Da mi je..." na Google Pošalji "Da mi je..." na My Yahoo! Pošalji "Da mi je..." na Live Pošalji "Da mi je..." na MySpace Pošalji "Da mi je..." na Twitter Pošalji "Da mi je..." na Digg Pošalji "Da mi je..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. iamblond (avatar)
  2. zxy (avatar)
    Eee.život je to
    trči brzo sa nama i on
    kao ovaj gepard sa njom
  3. 123loncar (avatar)
    ...lep život je kao senka...kad smo tmurni - nema ga , kad blistamo kao sunce - evo ga zakačenog za nas !
  4. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...lep život je kao senka...kad smo tmurni - nema ga , kad blistamo kao sunce - evo ga zakačenog za nas !
    rijetko sunce blista....stalno je neka nevera..pomračina....pred oluju...kad će više sunce zasjati....ili čekam nedočekano..nedosanjano...
  5. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Eee.život je to
    trči brzo sa nama i on
    kao ovaj gepard sa njom
    i tako trčimo iz dana u dan..izgubljeni u prostorima..nekim drugim vremenima....
  6. LJILJA MMM (avatar)
    Ajde more
    ne valja kad ne trčiš
    jer se onda sav skvrčiš
    i na čvarak ličiš
    ako svaki dan ne pičiš

Lj

bože, di nadjo ovu Ljiljku vaku
  7. darebre (avatar)
    Pobeci ali Kuda? Kojim god putem krenem istom pravcu me vodi! Trcim sto brze mogu ali vrtim se u krug u vremenu koje prolazi zeljan da ugledam obrise horizonta koji ce mi dati snage i nade da me negde tamo daleko lepi putevi ocekuju, putevi kojima necu morati trcati vec mirno koracati udisuci punim plucima vazduh vecitog proleca!
  8. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio darebre
    Pobeci ali Kuda? Kojim god putem krenem istom pravcu me vodi! Trcim sto brze mogu ali vrtim se u krug u vremenu koje prolazi zeljan da ugledam obrise horizonta koji ce mi dati snage i nade da me negde tamo daleko lepi putevi ocekuju, putevi kojima necu morati trcati vec mirno koracati udisuci punim plucima vazduh vecitog proleca!
    trčeči izači iz tunela...do vječitog proljeća....hvala....
  9. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio darebre
    ...kretanje u beskraju nije ništa drugo do kruženje...to životno kružrnje , nužno proizilazi iz prirodnog zakona kruženja materije i energije...da nije te zakonitosti kružrnja materije i energije ( ma šta podrazumevali pod materijom i energijom - čak i tamnu meteriju i tamnu energiju ), zasigurno nebi postojao beskraj kao prostorvreme , pa ni sam život...dakle , sve je u kretanju koje je uvek kružno....a krug je onoliki koliki mu je radijus...pa kako je u geometriji volumen kruga zavistan od radijusa , tako je i u životu volumen životnog kruga zavistan od čovekovog radijusa kretanja....dakle, ako je nečiji život u malom radujusu kretanja, onda mu je životni volumen mali - stvari se brzo ponavljaju i život nekako biva oskudan...takvom životu treba povećati radijus kretanja i on postaje bogat...veliki radijus životnih kretanja iziskuje veliki stepen ličnih sloboda...dakle čovek treba da se oslobodi od straha...strah od života , čoveka zatvara u životni kavez ia takav život je utamničen....
    ...dakle, ako se poveća nivo ličnih sloboda , prporcionalno tome povećavaju se i stepeni životnih sloboda...životne slobode povećavaju čovekov radijus kretanja , i uzavisnosti od ličnih sloboda život može se kretati i po beskrajnom krugu čiji volumen je takav da ga jedan život ne može obići...tad se zasigurno ne živi u zatvorenom krugu jer se u takvom životu ne javla efekat " već viđenog - već življenog"....za taj nivo radijusa kretanja , potreban je vispk lični potebcijal i duh večnog istraživača...dakle, beskrajni životni horizonti nisu za ljude miševe...
    ...ovo je samo moja teorijska postavka stvari...verovatno grešim !