DAN LJUBLJENJA...

Imate li vi koga danas ljubiti....ali ne zato što je dan ljubljenja...zato jer to osjećate, želite, jer vam taj poljubac daje snage, puni vam one unutrašnje baterije
Imate li koga da vam ili on/ona vama danas dodirne usne usnama???
Ja ću u mislima poljubiti nekoga...ne znam jel se to računa...??

Širom svijeta danas će biti obijležen Međunarodni dan ljubljenja. Inicijativa za ovaj dan potekla je iz Velike Britanije, kada je prije nekoliko godina organizirano nacionalno takmičenje u ovoj ''disciplini''. ( NEMA da se ne zna, evo sve piše!!! :))))))

Tim povodom evo nekoliko zanimljivih činjenica o ljubljenju:
- Dok se ljubimo lučimo mnoštvo hormona i neurotransmitera koji nam popravljaju raspoloženje, kao što su adrenalin, serotonin i dopamin.
- Bakterije koje razmjenjujemo dok se ljubimo podstiču imunološki sustav da proizvodi antitijela. Samo tokom jednog poljupca sagori se u prosjeku dvije kalorije. Prema tome, da bismo “potrošili” komad torte sa jagodama i šlagom morali bismo da se poljubimo 25 puta. U strastvenom poljupcu učestvuje 36 mišića lica, a još jedno pozitivno dejstvo ljubljenja je što krvni pritisak nakratko raste, puls može čak da se udvostruči, a telesna temperatura se povećava za 0,5 stepeni Celzijusa.
- Virusi prehlade se prije svega šire kontaktom ruku sa očima i nosom, prema tome, slobodno se ljubite
- U američkoj saveznoj državi Visconsin zabranjeni su strastveni poljupci, a u Michigenu je muškarcima zabranjeno da svoje žene ljube nedjeljom. U Iowi su uvedena vremenska ograničenja za ljubljenje u javnosti, a u Rusiji je ljubljenje na javnom mjestu zabranjeno.
- Istraživanje agencija za pronalaženje partnera “FriendScout24” i “TNS-Infratest” pokazuje da više od trećine Njemaca ne poljubi svog partnera ni tri puta dnevno, dok se u Španjolskoj i Francuskoj parovi poljube više od deset puta dnevno.
- Rekord u dužini ljubljenja drže dvoje Tajlanđana – Akekači Tiranarta (42) i njegova supruga Laksane (31). Oni suu veljači, na Dan zaljubljenih, popravili svoj prethodni rekord. Njih dvoje su se ljubili čak 58 sati, 35 minuta i 38 sekundi. Pre toga, 2011. godine ušli su prvi put u Gunnesovu knjigu rekorda kao vlasnici najdužeg poljupca koji je tada trajao 46 sati i 24 minuta.
 
ovako ti njega STISNI....
1044410_478823135539503_1216731554_n.jpg
 
ПОЉУБАЦ...

Могу ли добити пољубац један
онако нежан, љубави вредан
помало стидљив, помало чедан
јер пољубац никад није бедан
кад срце због њега брже куца
и кад од уздаха блуза пуца
па зашто га онда не би дала
захвалан би био на њему мала
ако даш један размисли о два
јер нисам нескроман ја
да тражим пољубаца пет
кад већ сутра љубићемо се опет...
 
bracaco;bt238911:
ПОЉУБАЦ...

Могу ли добити пољубац један
онако нежан, љубави вредан
помало стидљив, помало чедан
јер пољубац никад није бедан
кад срце због њега брже куца
и кад од уздаха блуза пуца
па зашто га онда не би дала
захвалан би био на њему мала
ако даш један размисли о два
јер нисам нескроман ја
да тражим пољубаца пет
кад већ сутра љубићемо се опет...

jel baš mora biti čedan??
ja bih strastan, da prži, da nosi u oblake
da me digne sa zemlje
 

Back
Top