MOJA PESMARICA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

MOJA PESMARICA

Oceni ovaj blog
.
.
Moja pesmarica "Na tragu svetlosti" pojavila se kao knjiga 5 edicije "Putokazi" u izdanju „Argus Books&Magazines“.

Knjiga može da se nabavi na sajtu izdavača.

Slobodan Škerović
SVETLOSTI DUGE

Put Stevana Šarčevića iz utvarnih oblasti ka svetlosti, jasno se sagledava u ovoj kratkoj ali jasno definisanoj zbirci. Iako su pomešane dve oblasti, ličnog i emotivnog života, postoji dovoljan broj stihova koji svedoče o tome da je pronađen put svetlosti, najavljen u samom naslovu. U svojim kratkim formama, Šarčević lakše dolazi do cilja i stavlja na znanje da se ubuduće može očekivati još očišćenih i dobro plasiranih pesama. Osim lirskih momenata, u ovoj zbirci, do izražaja dolaze i ironijska i duhovita rešenja koja oslobađaju život od nepodnošljivog tereta komedije zabune i nedostatka komunikacije. Od svega, najvažnije je to da je pesnik uspeo da izrazi svoju nameru da istraje u svom hodočašću i različito obojene zrake iskustva sakupi u jarku i jasnu svetlost.

.
.

Pošalji "MOJA PESMARICA" na Facebook Pošalji "MOJA PESMARICA" na Google Pošalji "MOJA PESMARICA" na My Yahoo! Pošalji "MOJA PESMARICA" na Live Pošalji "MOJA PESMARICA" na MySpace Pošalji "MOJA PESMARICA" na Twitter Pošalji "MOJA PESMARICA" na Digg Pošalji "MOJA PESMARICA" na del.icio.us

Oznake: svettlost
Kategorije
Poezija

Komentari