Duh proslosti............

Sinoc sam cuo Njen glas,dozivao me je kroz noc..............poput placa malog deteta za svojom majkom,osetio sam je..........Probudio sam se obliven hladnim znojem,kao nekakav gresnik koji ima flashbak-ove,iz noci u noc,progoni me Njen lik............Moguce da se moja podsvest igra samnom.Zvala si me sinoc.....pitala si me: Kako sam? Sta ima novo? Da li te jos uvek volim?Hehehe........Seretski sam se nasmejao.........Onako kako covek koga jos uvek boli srce da bi prikrio svoju ranjivost,tugu i razacarenje ume.
Rekao sam TI da sam te voleo,proslo vreme........Pitala si me Sta pamtim kod tebe?Rekao sam: Milo moje pamtim tvoj osmeh,tvoj pogled, tvoju gustu crnu kosu koja je nezno padala preko tvojih ramena.........Osecaja bliskosti i srece,koje je moje dusa osecala kada sam polagao tvoje telo pored mog.Kada sam te grlio,poput deteta koje grli svoju omiljenu plisanu igracku.Pored tebe sam se osecao neunistivo.Takve te secam.Ali ostavila si me.Cemu sada ove price draga moja?Zelis li da me jos malo mucis?Da li si me zato zvala i uzvikivala moje ime?O svemoguci,zasto moram da nosim ovaj krst?Moze li me ova patnja i muka zaobici? Nemam vise snage Boze!Odgovaram mu: Sta sam ti skrivio?Zasto ja moram da ispastam zbog grehova drugih?I ovako sam samo senka onog coveka koji sam bio pre Nje!Sve me boli,dusa i telo mi gore od bola...........A svakim danom bol je sve jaca i jaca..........Taman kada pomislim,dobro je,svrseno je......Ona se vrati,ta praiskonska bol koju nosim jako dugo.........Ta rana nikada nece zaceliti.Hocu li te docekati ljubavi moja?Ne zelim vise da zivim.Smrti se neplasim.Cak sta vise,ocekujem sa radoscu!Poput nekakvog oduska.Sklopicu samo oci,i nadam se utonucu tiho u blazeni san.Ako sam Ti nesto znacio nekada, i bio sam Ti dobar sin.............Oslobodi me me ovog bremena,postalo je suvise tesko za moja pleca......Sazali se na mene i uzmi me k'sebi ili mi je posalji.
 

Back
Top