IZVAN DOMETA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Stipanov Dućan

IZVAN DOMETA

Oceni ovaj blog
.
.
Moja pesma „Led“ uvrštena je u zbirku "IZVAN DOMETA", Međunarodne kulturne manifestacije: "6. Novosarajevskih književnih susreta 2013".

Promocija zbirke biće održana u sklopu Centralne mnifestacije, 24.avgusta, 2013. godine u Hotelu Radon Plaza, u Sarajevu.

LED

Tvoja je ljubav
Kao sveća na vetru
drhturi na lahoru
i baca svetlosti tek
da obasja ti srce
nalik mermernom bloku
koji lakše slomiti je
neg' se uz njega ogrejati.

Uzdrhtim.

Pronosiš glečer
kroz vreli letnji dan.
Hladna si k'o grgeč
i ježim se kad te osetim.
Onda pomislim u sebi;
čuda su moguća.
Topim se kraj tebe.

O, da,
ti si čudo
ledeno moje
jedno i jedino

.
.

Pošalji "IZVAN DOMETA" na Facebook Pošalji "IZVAN DOMETA" na Google Pošalji "IZVAN DOMETA" na My Yahoo! Pošalji "IZVAN DOMETA" na Live Pošalji "IZVAN DOMETA" na MySpace Pošalji "IZVAN DOMETA" na Twitter Pošalji "IZVAN DOMETA" na Digg Pošalji "IZVAN DOMETA" na del.icio.us

Oznake: sarajevo
Kategorije
Poezija

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Bravo !
  2. Stipan Severnjak (avatar)
    Hvala!
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Čestitaaaaaaaaaaaam
    evo i da se ne pitaš šta mi je
  4. *pustinjakinja (avatar)
    Sve cestitke od ! Vuk je to...ledeno moje
  5. zxy (avatar)
    Priznanje i njoj ..na inspiraciji ledenoj
  6. Stipan Severnjak (avatar)
    Ona je jedna i jedina...
  7. 123loncar (avatar)
    ....svak je jedan / jedini / jedinstven - neponovljiv kosmički događaj...stog' , svak živi jedan / jedini / jedinstven - neponovljivi život...i baš ta jedinost i neponovljivost obavezuje čoveka da tokom svog života upozna / doživi i druge jedinosti suprotnog pola...a gdećeš integralnijeg upoznavanja dva bića suprotnog pola , nego u ljubavnom životu... dakle, u prirodi našoj je koncep ljubljenja u što većem broju / da tako kažem - pučki /...
    ...a pesme ponekad služe da se zakljinjemo na večnu vernost...a ona vernost u životu , živi u prošlosti - pa budimo realni , život uvek ide dalje / kako na polovima , tako i na ekvatoru /...
  8. Stipan Severnjak (avatar)
    WoW! Ovo mi se dopada: "u prirodi našoj je koncept ljubljenja u što većem broju!"
  9. *pustinjakinja (avatar)
    Zivot ide dalje...vjernost ostaje...ponekad na mjestu skrivenom od pogleda, da ne kazem od " koncepta ljubljenja ". No, vrag bi ga znao, nisam ja, ( cesto ) odavle...
  10. Stipan Severnjak (avatar)
    Nisam ni ja, pa se opet se nešto mislim; valjda i ovakvi kao mi imaju pravo da maštaju...
  11. 123loncar (avatar)
    ...ja mislim da poljubci nemaju rasu, nacionalnost , političku ili pak religijsku pripadnost -- kažu da poljubci nemaju ni vreme , ni mesto , ni trenutak....koliko su krasni, čak je i maštanje o njima opojno...verovatno zbog toga , pesnici milenijumima ridaju za poljupcima .... oduvek sam više voleo da se ljubim , nego stihove da pišem ...ne ide mi pisanje, pa me ubi...a moglo je još poljubaca biti u mom životu...da , moglo je još poljubaca i horizonata biti...e mladosti , mladosti !?

Ažurirano 20.06.2013. u 13:14, autor: 123loncar
  12. Stipan Severnjak (avatar)
    Nezgodna stvar setiti se toga, nije li?