Lipa & kopriva

Opijen najjačim mirisom na severnoj hemisferi, mirisom procvetale lipe, upravo se vratih sa Petrovaradinske tvrđave, gde sam, u nekoj teškoj zapizdini, daleko od automobila, izduvnih gasova i ostalih zagađenja, ubrao lipu. Pošto nikad u životu neću kupiti i konzumirati čaj iz kutija sa kodom HACCP, jer mi se može tako, a i ne dam trovačima novac za HACCP otrove, imaću dobre zalihe do sledećeg juna; naravno, ja ne kuvam čaj da provri, već do maksimalno 45°C. Pored lipe, ubrao sam i neke mlade koprive. Upravo idu u blender, sirove (taman posla da ih kuvam i uništavam), zajedno sa zrelim bananama. Za ručak me čeka kokos i još nešto zeleniša. Fenomenalno nedeljno jutro, druženje sa pčelama i bumbarima... i najjačim mirisom na severnoj hemisferi. Kome smeta što nikada u životu neću konzumirati meso, mleko i jaja, kao ni kuvanu hranu, ali i ostalu industrijsku hranu iz kutija, sa kodom HACCP, jer mi se može tako, neka me slobodno tuži Gradskoj čistoći... ha ha ha...
 
joca frljoka;bt237538:
И вегетаријанци су такође "убице", јер једу корење, лишће, цветове и само стабло биљке. А које живо биће жели да буде осакаћено, почупано или још горе, да буде убијено?
Ако неко хоће да му је "мирна савест" онда мора безусловно да се определи за исконску људску исхрану - воће. Да постане фрутијанац попут великог Махатме Гандија.


Dijelim misljenje.I biljke su zive.I mozda osjecaju vise od ostalih stvorenja u prirodi.
No...neka svako jede sta misli da treba ( prije, sta ima, u danasne vrijeme kad pola Zemaljske kugle gladuje ).
Sumnjam da prosjecna porodica ima i za onaj jedan, obavezan obrok, voca.Koliko bi samo voca ( novca ) trebalo da porodica prezivi...Htjeli mi ili ne priznati, velika vecina samo...prezivljava.
 
slažem se da danas ne mogu mnogi da priušte sebi štošta,a kamoli svaki dan voće i sl, ako nije u mogučnosti sam da ga uzgaja.
i recimo da ga imaš za letnjih dana šta ćemo sa zimom? bez prskanja ne može da dočeka proleće...nekako moraš da ga ,,obradiš,,,termički il sl
ipak duga je zima
 
Demijurg bravo - hvala za kazivanje !

...komentar : volim da mislim da svaka čestica u kosmosu je živa -ama baš živa ...stoga su atomi , molekuli , ćelije ( a za više oblike i da ne govorim ) i sl. životne simbioze ....( treba samo malo napora da se sve oko nas tako sagledava - pa i samog sebe )...tako da sve vidljivo i nevidljivo živi ; što znači da se život javlja u beskonačnom broju oblika i formi i ima beskonačan broj moći ( ili ti životnih datosti ) ... a sve egzistira u lansu ishrane ( da tako kažem ) ... stoga , kao životni oblik koji je pri vrhu lanca ishrane . šta kod jeli jedemo nečiji život ...stoga vegeterijanci nisu ništa manje ubice od mesoždera ( jer ako uzmeš bilo kakav život isto je kao kad uzmeš bilo koji )...dakle , verovatno se opredeljujemo za ovu ili onu ishranu zbog dugog i blagougodnog zdravog života - a ne zbog manjeg ili pak većeg zločina...predpostavljam !?
 

Back
Top