Sa mrtve tačke

Da li mi nedostaje ovaj forum? Teško pitanje..ali ako ćemo iskreno, najviše mi nedostajem Ja u forumu. Najviše mi nedostajem Ja u bilo kojoj diskusiji, raspri ili još iskrenije – društvu.
Pojedinici i njihova mišljenja u forumuma me ne zanimaju, niti su me ikada zanimala.
Zanima me samo moje Ja, i njegov uticaj na njih.
Da, ja želim da vladam. Zašto?

Ne smatram za shodno da uopšte odgovaram na takvo nepristojno pitanje. Svi su ovde da bi vladali. Ali..u čemu se ogleda ta vlast? Moć? Pa, recimo u tome da – zatitraju u drugome. Ili u drugima, svejedno, važan je uticaj. Ključna reč – interakcija.

Stoga i ne čitam sve te razgovore..ovaj reko ovo, onaj reko ono, ovaj repliciro, onaj po njemu uriniro..Ne. Ništa me od toga više ne zanima.
Ja sam mudar i znam sve.

Koga nešto interesuje (mada sumnjam) može da pita, ali mu ja neću dati tačan odgovor (niko ovde to ionako ne može jer „sve“ i ne postoji). Daću mu samo odgovor koji će njega nekako umanjiti, a mene učiniti moćnijim i dominantnim. Moja jeftina mentalna satisfakcija jer sam slab.

Slab sam. Imam neke komplekse i onda, ovde ih istresem, pa mi bude malo lakše. Kada druge umanjim, ja se osetim većim..Who cares, nije važan postupak važan je orgazam. Stara fora poznata svima koji su u nečemu slabi, a to su manje više – svi ljudi koji su trenutno živi.

Moja podsvest to međutim kapira kao Uspeh a mene kao Pobednika, tako da su svi drugi osim mene, u tome samo - kolateralna šteta, jel’te. Bitno je da nekakvim trijumfom ućutkam sve unutarnje glasove koji mi govore da sam luzer. I to radi.

Neko će reći da tako živim lažan život. Tog nekoga ću upitati kontra-pitanjem – a šta ako je njegova svakodnevnica, sa sve poslom i ljudima, ženama i decama, zajedničkim ručkovima i govorima tela, trpljenjima i pristojnostima – laž? (umesto odgovora, biće mu dozvoljeno kratko koprcanje u prašini i kolutanje očima)

Human sam. Zato sam iskren. Zato sam gorak, nekad kao lekoviti čaj, nekada kao gofno. Kažu da je gofno gorko, ne bih znao. Ali šta pokloniti svim ovim usamljenim ljudima? Od lekovitog čaja ostaje prilično dugo grć na licu.

Dakle - Ništa. Moguće je samo pokloniti Sebi nekakvu zabavu, pa makar to bilo i gađanje svih tih ljudi jajima..jer onda ću ja biti srećniji, a kada sam ja srećan, onda sam i dobar za društvo i tako ..evribadiz hepi.

i tako..i dalje mi nisu jasni ljudi koji kače pesme i spotove..Mislim da taj „pjesmom da ti kažem“ fazon odražava svu tugu i jad intelektualne šupljine kojom proleće uvelo lišće elokvencije nošeno cugom promaje između dva uveta, no dobro. U tom smislu, nije mi jasno kako ih nije sramota. Mene bi bilo.

Sve ostalo mi je uglavnom jasno i uglavnom se vrti oko onoga što pomenuh na početku. Moć, vladanje, titranje. Teme nisu bitne. Pitanja i dgovori takođe. Reči i njihove konstrukcije. Svi odavno sve znaju i vade iz buradi jedna te ista ukišeljena pitanja i odgovore. Interesantno je da ljudska vrsta postoji 3.5 miliona godina, a likovi sa nešto visočijim čelom i tanjim obrvama oko pola miliona godina i neki se i dalje pitaju - šta je to čovek? Zašto je ovde? Šta je to misao? Sreća, ljubav i tako ti šitovi.

Razumem onoga ko pita kako da najbolje izoluje kuću od vlage ili kako da skine stomak, ali prethodna pitanja valjda svakom normalnom vređaju inteligenciju i troše vreme? ili sam samo ja normalan.. Nije isključeno ni to.

Svi dakle uglavnom lažu kako bi ostvarili neku psihološku dobit sa efektom snažnim kao najslabušniji orgazam. Što je dobro. Jer tu igru igraju sva živa bića. Mimikrije i maske zarad opstanka, lova, sakrivanja, proždiranja, razmnožavanja. Političari, ta armija latentnih homosa, iza svojih prepljuvavanja kriju bes što im prija društvo istopolnih, a tako drugoumnih.

Filozofi, ti jadni, preplašeni drhtavci, iza svojih pitanja i odgovora kriju bes prema visprenim i načitanim, a tako erotski nedostupnim. Niko nikoga ne uvažava, ali i šta bi jedni bez drugih? It takes two to tango..so, go for it.

Moja moć je ovde naravno, neprikosnovena i najveća.. Ne zato što je stvarna, već zato što ja tako kažem. A vi koji ovo čitate a osećate bes, smeh, tugu, nervozu - da ste ravnodušni, to bi bilo nešto, ali niste. Vaš stomak ne laže, kao što ne laže ni činjenica da ste došli dovde. (Suckers, muahaha)

Stoga..da li ću da opet pišem po forumu?
Voleo bih, pod jednim uslovom. A to je da pronađem način da budem Dobar. Zaista dobar za druge. Ali ne znam kako.

Nekada su mudroseri na svojim stolovima držali mrtvačke glave, kao svakodnevni podsetnik da je Smrt uvek tu. Da svaki dan treba iskoristiti jer..danas jesi, sutra nisi. I izvlačili su iz toga pouku, da je život bolji jedino ako su svi bolji, ako je sve bolje, ako se svi trude da bude bolje. Ipak, na toj vagi, koja treba da bude uravnotžena, strah je prevladao. Sve se ubrzava. Brzo se priča, brzo se gleda, brzo se uči, još brže zaboravlja, brzo se jede, brzo se iebe, brzo se živi, još brže umire.

Jedne je obuzela panika. Oni panično troše svaki dan i grizu se ako im je prošao isto kao prethodni. Oni zaista mogu da umru od dosade. Onog momenta kada je osete, dobiće infarkt ili šlog i to je to.

Drugi su paralizovani. Oni u svojoj mrtvačkoj ukočenosti smišljaju šarene teorije kojima će svom strahu od Konačnosti nabiti povez na oči. Od njih su gori još samo ludaci koji ližu staklo od prozora. Smišljaju živote pre života, samotrajanja od vajkada, razvijaju logičke skalamerije o svojoj i svačijoj beskonačnosti. Njima slični ne žele da veruju da su ovde slučajno, da nemaju nikakvu svrhu ni smisao, kao ni onaj lišaj na Severnom Islandu.

Za njih je sve optička varka, „svest o opažaju svesti koje samo opaža da je svesno, ali nije svesno da je opažaj zapravo varka svesti koja opaža..“ i tako ta krivoseranija.

Oni su pronikli u atome i neurone, e da bi dokazali da je sve to tojest kosmos u tojest nama..ali ne mogu da prihvate prostu činjenicu da kompjuter, kada ga isključiš iz struje, ili ga recikliraš u milion pari najlon-čarapa – više ne radi. Naročito ne kao kompjuter. Oni veruju. Mudro klimaju glavama i lupaju same gluposti.
Izgleda da ko ne zna ništa - taj veruje u Nešto..

I tako, što je strah od konačnosti više potisnut, to se jadni ego više grči, zatrpava teorijama, šopinzima, raftinzima, liftinzima,mitinzima..a bogami i pivom, a bogami i kokom.

Što je, s druge strane, taj strah osvetljeniji, to je veća želja da se bude dobar. Da se pomogne nekome da mu ovaj život bude slađe zezanje ili lepša igra..ali kako, kada je oko sebe nabacio više zaštitnih slojeva nego ruski oklopni transporter..
Zamišljam lika koji gleda film koji mu se dopada, a onda..svestan da će film morati da se jednom završi, ustaje i odlazi, jer ne može da podnese kraj i tišinu posle toga.

Zamišljam lika koji u sred filma kreće da ubeđuje sebe, a potom i druge, kako film nikad neće da se završi, čak i ako se pojavi odjavna špica, samo treba svi dovoljno da se napnemo da osmislimo teoriju koja će to da logički podrži..

Zamišljam svašta..i vidim jadne, drage forumaše, koji pilje u ekran i kuckaju i kuckaju, nadajući se da će kod nekoga istog takvoga da zatitraju, dublje, pliće, pliće, dublje..
Možda je to jedino što je i moguće. Zagrljaji su previše stresna situacija svakako.
 
Svi nosimo maske.
Dokle god nosimo svoju, ne mozemo videti ko je iza tudje.
I tako se medjusobno krijemo i nezrelo nadmudrujemo.
i usput luudo zabavljamo.
968970_10151658435147369_2144615906_n.jpg
 
luda zabava je lutati šumom i prespavati u istoj, luda zabava je ronjenje kroz olupinu nemačkog bombardera koji leži na dnu mora, luda zabava je istraživati Beatlese, luda zabava je seks vezanih ruku gde su ti samo usta slobodna, luda zabava je čeprkanje po arheološkim iskopinama u Britaniji, svinjokolj u Južnoj Italiji, gađanje strelom, sviranje u dobrom bendu..ali da je zabava nezrelo nadmudrivanje na forumu, to je isto kao da si rekao da je žvakanje žvake izuzetan kulinarski doživljaj..
 
ti si za kantu vode, ne da je pijes jer ces da izludis..vec da posmatras kako isparava
kao tvoja siva masa koja se vec ugnjecavila od dosade
nisi ni za sta, moras to jednom da prihvatis
dokon mastrubant po kontrabasu ironije
 
a koji si pa ti? ti si ovde neki bitan, kultni lik, jel? a i cim pises ovakve blogove gde molis sebe da se vratis jer te boli nesto, onda nema druge, pokaj se, upristoji i udostoji presahle tudje paznje.
bas sam zeljna neke zanimljive teme a nedovoljno pametna da se osmislim. mozda muzjacki mozak ipak moze da opravda svoju tezinu i obimnost.
 
vidiš, ja molim sebe da se vratim i da se ne vratim.
a tuđa pažnja mi prija ako su tuđinci kvalitetni.
međutim to ovde odavno nije slučaj.
Stoga mi prija samo pažnja koju ja sam pružam svom alter egu, virtuelenom, ranjenom.
Moj problem je da nađem način da budem dobar, prema vama koji ste nepismeni, neljubazni, svirepo posesivni, zavidni i što je najgore od svega - nemaštoviti.
Sve mogu da podnesem, ali ovo poslednje jako jako teško.
Toliko teško da moram da izmišljam i domišljam, ali..to je kao kada pokušaš sebe da zagolicaš..
Jadan sam..i Jedan sam. Zato je to tako.
 
znacit, nikako da se dogovoris sa sobom...jedan vuce na jednu stranu, jadan vuce na drugu? mogu misliti kako je je taj dijalog napet. moj sdzeshchn je da tu treba pustiti malo i pesnicama na volju. a ti si mnogo popustljiv kad tako sebi lizes ljute rane a ne das, iako javno promovises, da ti neki strucni forumski konzilijum resi unutrasnje konflikte. ali ovo, mislim ovaj blog je dobar korak. ti si u stvari shvatio gde je problem, onda si dosao u fazu razmatranja opcija, sada ispitujes eticki pristup, naredni korak je donosenje odluke i fajnalno preduzimanje akcije. sto ce reci da si blizu rastraumatizovanja. stavise mislim ja cak da ti redovno obilazis one teme - forumas koji vam najvise nedostaje. ako te tamo ima u rangu od barem 100 tuzbalica u zadnjih 6 meseci da im nedostajes, onda treba prerezati glavnu arteriju neodlucnosti.
ti ne umes ni sebe da zagolicas po svojoj prilici, nego trazis da te necije prljave ruke pipaju. mozda si ipak vise samoglasnik a. ali bolji je e....eeeeeeeeeee ide u sirinu, a a stoji ukopan, ko panj. panji zoro.
 
Poslednja izmena:
forumaš koji vam nedostaje..ne znam gde ima to? Voleo bih da me tamo pominju po dobru, po nedostajanju, a opet..sve je to poražavajuće. Često gledam svoje sanduče i nalazim poruke, poene. Neko eto čita i te zaboravljene teme. Prevrću ljudi po đubrištu ovog foruma, recikliraju.."bravo kralju, care..".

Satisfakcija mi je da ti lajkovi padaju a da zapravo već jako dugo ništa ne pišem.
Iznenađenje mi je da uopšte ima ljudi koji čitaju forume, a ne učestvuju.
I nije mi do prljavih ruku, već do prljavih misli.
Svi su tako uštirkani i korektni, pa eto i ti sa tim okom iščupanim. Valjda želiš da imaš malo izmešten ugao posmatranja, šta li..Nije ni tebi lako, čim se bakćeš sa mojim seranijima.
 
shu, josh da ti poverujem (to da ne znas gde je ta tema na vishe dosadnih mesta od josh dosadnijih ljudi)!
satisfaktorno si vec zbaren da se vratis u lonac i dodas nesto od ubljutavele arome podgrejanog forumskog jela, zato i pises ovaj blog.
ti sto citaju a ne ucestvuju su stidljivi da izraze svoju, svesni toga, neizrazajnost ili ne izraze, nesvesni da je imaju, osobitost koja bi se ipak na kraju utopila u mrak.
za prljave misli se otvori prljava tema.
ja uopste nisam korektna, tebi fali oko da to primetis. a ugao mi je izmesten od posledica dvosmernosti vizuelnog i misaonog procesuiranja.
ma nije mi tesko da se bakcem tvojim serendanjem jer svratim ponekad na blogove a i videla sam da mi je tu bio skolski iz klupe Hakim a on je dobar djak, pa ako on ima ovde nesto da primeti, da virnem i ja...i tako.
i ne smrdi vise, niti meri temperaturu ocajnim obozavateljima, nego se vrati i uvecaj taj bedni broj od reputacija....kad vec patis.
 
zaista ne znam koja je to tema. Moj izbor su bili filosofija i psihologija, nekada religija, kratko politika i lj i s na samom početku.
reputacije nisu patnja, samo primetih da mi prija slava, makar i beznačajna.
a ti dolaziš zbog druga iz školske klupe?
smešna si ko dupe bez rupe
 
znaci ti si filozofski profil sa psiholoskim deformitetom, religiozno politican i u pluskvamperfektu ljubosaplitljiv?
jos i egocentrik koji vapi za malo reflektora.
a ti sam sedis u klupi. gde je tvoja makar dobra drugarica? ili drug? potmuli ignorant. vukodlak.
bolje d bez r nego ....pazi da ti ne sapnem...
 
Da, znači tako je. Sve sam to ja.
I kao takav, verujem da sam zreo da budem dobar.
Dobar kao misao, reč, ideja - za vas, koji ste isti takvi, samo za par klasa lošiji.
Samo što još ne znam kako se to radi..

Kako da se bude dobar prema masi drhtavaca koja se kuva u hibernaciji i zunza ukrug kao muve u tegli?
Kako nahraniti svinje kada imaš samo bisere?
lako je prezirati i čak mrzeti.
Lako je orkriviti pojedince i društvo i reći im "ej, zbog takvih kao ti ovde smo gde smo"
ali ih je teško promeniti.

Vratiti ljubaznost..naivnost među ljude, to bi bila dobra misija, samo kako..Sad svaka šuša gugla i misli da je gugl znanje.

Sada svi sve znaju, ali kvalitet njihovog znanja ne ide dalje od prepredenosti, lukavosti..
Nikako da izađe iz svoje opne i prolije se kao vreća gnoja po spečenoj zemlji da usahne, pretvori se u prah..i nestane
Nikako da prospu tu šolju ustajalaog i buđavog čaja i sipaju nov, zeleni, bistri antioksidant.

I šta ti znači to d bez r..Sramota te da pišeš nepodopštine?
seka persa, frigidna tetka sa dignutom obrvom i uštirkanom ptičkom. Paučina među nogama, paučina na ustima, šuplje uši..ništa gore od toga.. Poludećeš vrlo brzo, ako već nisi počela da kopaš glavu i praviš kraste.
a opet, dobra si jer nisi kriva
treba te voleti nekako, ako hoću da misija uspe.
Samo kako?
da li sada sagledavaš širinu tog problema?
 
ranjeni Zoro;bt237577:
forumaš koji vam nedostaje..ne znam gde ima to? Voleo bih da me tamo pominju po dobru, po nedostajanju, a opet..sve je to poražavajuće. Često gledam svoje sanduče i nalazim poruke, poene. Neko eto čita i te zaboravljene teme. Prevrću ljudi po đubrištu ovog foruma, recikliraju.."bravo kralju, care..".

Satisfakcija mi je da ti lajkovi padaju a da zapravo već jako dugo ništa ne pišem.
Iznenađenje mi je da uopšte ima ljudi koji čitaju forume, a ne učestvuju.
I nije mi do prljavih ruku, već do prljavih misli.
Svi su tako uštirkani i korektni, pa eto i ti sa tim okom iščupanim. Valjda želiš da imaš malo izmešten ugao posmatranja, šta li..Nije ni tebi lako, čim se bakćeš sa mojim seranijima.

cija li si cija hibernizovana :roll:
 
Poslednja izmena:
Svinje u torove a bisere neznim gospodzama i dz-g-icama. A i forum zar nije mesto gde se i gnoj, i smeh, i krv, i suze prolevaju? Mene bas briga da nekog menjam. Ne mogu da postignem ni sebe da upristojim a kamoli nekog virtualistu iz mraka. Cajevi se piju samo iz dve pobude - ili da procistis probavni trakt, ili da izbacis nagomilane sline. Toliko o mojoj finoci. Jos i da pricam o paucinama...Ja samo pletem mreze za hvatanje bezglavatih muha. I u glavi svojoj da svoj enchopaliacni deo odbranim. Problemi? Svuda, tuda? Tz. Samo ti se cini.
 

Back
Top