Daske koje zivot znace... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Pricam vam pricu o...

Daske koje zivot znace...

Oceni ovaj blog
8godina "daske" koje zivot znace
8 godina bola,tuge,srece
8 godina prolivenog znoja za ono sto volim
8 godina drugarstvo koje nikad nece da zaboli
8 godina ljubavi preba igri zar ce te me optuziti zbog toga?
8 godina turneja i osmjeha,ko ce tome da odli
8 godina i za tih 8 godina ljubav na tim daskama sretnem
oci njene kojima ne mogu da odolim

svaki tren ponosa jer sam dio toga
svaki tren osjecaj da je to dio zivota tvoga
ni jeda tren nisam pozalio sto sam ovoliku znoj prolio
ti si nam se divio volio nas il ne volio
ti si nam dao aplauz i ako nisi to zelio
mi smo ti osmjeh izmamili i sve si to na bis opet pozelio
da ti opisem osjecaj kad na daske krocim?
da ti opisem srce kad cujem aplauze,zar tome da odolim

prizna cu vam evo sve
iskreno cu vam reci,od ovog lijeka nema
ovo ne moze da se sprijeci
mi igramo srcima,dusom,ovo se ne lijeci
ovo nema kraja,cim krocis ovdje
cim postanes dio,shvatis o cemu ti pricam
shvatis sta te daske znace i da su dusom ispunjene
dusom generacija ove porodice,ljubav ne staje kada krene

i da ti pricam sta sam sve prozivio za 8 godina
da ti pricam zar bi mi vjerovao?
znam da ne bi,jer nisi dio ovoga
jer nisi gledao ocima kojim sam ja gledao
ti si na pocetku odusto,a ja se nisam predao
i moze sve nestati,mozete sve unistiti,grad mozete spaliti
ali spomenite "Volođu" i tek onda koliki smo mozes shvatiti

Ovo je nesto onako emotivnije hah ,radi se o meni i mojih 8 godina igranja folklora,a izgleda kako sam ostario (hehe ostario,nisam ostario tek sam poceo da zivim,imam 21god),ostario sam za ovaj vidi kulture i baljenja ovim,a i imam sve maanje vremena za to,jer mora da se radi,nema vise ... ....Tako shvatice oni koji su bili dio nekog kolektiva,nekog drustva o cemu pricam i o cemu se radi,a ako ne nema veze,necu zamjeriti

POZZ OD ARRY-a

Pošalji "Daske koje zivot znace..." na Facebook Pošalji "Daske koje zivot znace..." na Google Pošalji "Daske koje zivot znace..." na My Yahoo! Pošalji "Daske koje zivot znace..." na Live Pošalji "Daske koje zivot znace..." na MySpace Pošalji "Daske koje zivot znace..." na Twitter Pošalji "Daske koje zivot znace..." na Digg Pošalji "Daske koje zivot znace..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    KAKO SOKO

Tako dodje nekad svakom stvoru, nekako te uvati dert, žal neki za ono što si beše, posebno kad ti nešto srce pritiska kako kamen u kacu s kiseo kupus, kad te neka muka mori pa krene po pamet da ti se sve vrće i prevrće …
    Eh, neje to žal za mlados, no žal za njenu snagu a sadanju pamet.....al' ne biva oba. Al' biva nešto drugo.....sadanja pamet u bistu glavu i čisto srce.....eeee, onda letiš kako soko.....pa kad uzletiš medj oblake i pogledaš dole.....pa ti u oko stane sva lepotinja što si je napravia, sva ubavinja što je od srca otkinu i drugome dade....kad te nebo miluje i sunce celiva, kad ti snaga nadodje i prosto kipi iz teb' k'o nadošlo testo. Eeeeeh, lepo je leteti…ništa te ne boli, ništa ti dušu ne stiska a krila te nose. I gledaš tako ove malečke ljude dole, gledaš si i sebe i svoje i nesi čoek no si ptica, jaka i slobodna…..
    Kad ti dok letiš sas oblaci nedostaju sve te ljubavi.....e, toj ti govori sadanja pamet .....viče ti "uzleti si, merak da ti bude, al' se pa vrni da uživaš kako čoek sa ostali čoveci, kako proseda kosa i umorna snaga iska……od merak srce živi, s merak pametan čoek znae da živi"

Ovo je jedan moj stari blog...na dar mladom-starom folklorašu.....

I danas, srce preskoči i knedla u grlu stane kad vidim na tv-u ansambl a duša poleti sa sve suzicom...noge cupkaju.....i danas, kad odem na koncert nekog kulturnoumetničkog društva letim.....i danas, kad začujem muziku ne mogu mirno sedeti...nema šanse da svrtim dušu a ona nosi telo .....tako je to sa pravim ljubavima
    Ažurirano 06.06.2013. u 09:47, autor: LJILJA MMM
  2. Arry (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    KAKO SOKO

Tako dodje nekad svakom stvoru, nekako te uvati dert, žal neki za ono što si beše, posebno kad ti nešto srce pritiska kako kamen u kacu s kiseo kupus, kad te neka muka mori pa krene po pamet da ti se sve vrće i prevrće …
    Eh, neje to žal za mlados, no žal za njenu snagu a sadanju pamet.....al' ne biva oba. Al' biva nešto drugo.....sadanja pamet u bistu glavu i čisto srce.....eeee, onda letiš kako soko.....pa kad uzletiš medj oblake i pogledaš dole.....pa ti u oko stane sva lepotinja što si je napravia, sva ubavinja što je od srca otkinu i drugome dade....kad te nebo miluje i sunce celiva, kad ti snaga nadodje i prosto kipi iz teb' k'o nadošlo testo. Eeeeeh, lepo je leteti…ništa te ne boli, ništa ti dušu ne stiska a krila te nose. I gledaš tako ove malečke ljude dole, gledaš si i sebe i svoje i nesi čoek no si ptica, jaka i slobodna…..
    Kad ti dok letiš sas oblaci nedostaju sve te ljubavi.....e, toj ti govori sadanja pamet .....viče ti "uzleti si, merak da ti bude, al' se pa vrni da uživaš kako čoek sa ostali čoveci, kako proseda kosa i umorna snaga iska……od merak srce živi, s merak pametan čoek znae da živi"

Ovo je jedan moj stari blog...na dar mladom-starom folklorašu.....

I danas, srce preskoči i knedla u grlu stane kad vidim na tv-u ansambl a duša poleti sa sve suzicom...noge cupkaju.....i danas, kad odem na koncert nekog kulturnoumetničkog društva letim.....i danas, kad začujem muziku ne mogu mirno sedeti...nema šanse da svrtim dušu a ona nosi telo .....tako je to sa pravim ljubavima
    Hvala divno je ovo,jos uz igru u kojoj sam solista (malo da se pohvalim hahah) ...znam,znam tacno taj osjecaj,mislim da nema folklorasa na ovom svijetu koji moze da odoli kada cuje muziku ili kada vidi te ljude na bini u nosnjama razigrane,ne moze da odoli a da bar srce ne zaigra,jer to je nesto cudno,nesto sto se uvuce pod kozu...slobodan sam reci nesto sto te nauci da zivis i obrazuje u kulturnom smislu,nesto sto te cini vecim definitivno
  3. LJILJA MMM (avatar)
    Molim, bilo mi je zadovoljstvo
    Ma ja igram i uz komp.........o živoj svirci da ne pričam, tu ne mož niko da me zaustavi
    Ali znaš šta mi je ostalo u sećanju. Pre par godina idemo Maca i ja na koncert KUD Lola. Prelep koncert, ali kad su izašli seniori.....baš seniori, bake i deke....kad su počeli da igraju.....čoveče, meni duša oće da pukne koliko joj je u grudima tesno...samo suze krenuše....toliko su bili lepi od te ljubavi
  4. Arry (avatar)
    Molim, bilo mi je zadovoljstvo
    Ma ja igram i uz komp.........o živoj svirci da ne pričam, tu ne mož niko da me zaustavi
    Ali znaš šta mi je ostalo u sećanju. Pre par godina idemo Maca i ja na koncert KUD Lola. Prelep koncert, ali kad su izašli seniori.....baš seniori, bake i deke....kad su počeli da igraju.....čoveče, meni duša oće da pukne koliko joj je u grudima tesno...samo suze krenuše....toliko su bili lepi od te ljubavi
    hahaa ma dje da zaustavi,nema tu zaustavljanja ...eh ja sam jos aktivan pa jos uvijek imam srece da mogu da zaigram 3x nedeljno,ali na zalost ne jos dugo ...
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Arry
    hahaa ma dje da zaustavi,nema tu zaustavljanja ...eh ja sam jos aktivan pa jos uvijek imam srece da mogu da zaigram 3x nedeljno,ali na zalost ne jos dugo ...
    ej....pre jedno sat, možda i malo više, dodje klijent, kod mene svira kolce, Srbija, (našla sam nešto na you tube, svirka i pesme traju 3 sata a ja radim....podenuo si me jutros sa blogom i pričom)....i on je folkloraš hahahaha
    auuuuuuuuu kaže kad je čuo muziku.......ajde, rekoh...ajde, reče....i odigrasmo kolce u kancelariji
    komšinica preko puta, krojačica, gleda i smeje se .....
  6. Arry (avatar)
    ej....pre jedno sat, možda i malo više, dodje klijent, kod mene svira kolce, Srbija, (našla sam nešto na you tube, svirka i pesme traju 3 sata a ja radim....podenuo si me jutros sa blogom i pričom)....i on je folkloraš hahahaha
    auuuuuuuuu kaže kad je čuo muziku.......ajde, rekoh...ajde, reče....i odigrasmo kolce u kancelariji
    komšinica preko puta, krojačica, gleda i smeje se .....
    hahahhaha ehh sto se ne zadesih tu da se pridruzim ,ma samo veselo,nije bitno vrijeme i mjesto,bitno je da se igra...
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Arry
    hahahhaha ehh sto se ne zadesih tu da se pridruzim ,ma samo veselo,nije bitno vrijeme i mjesto,bitno je da se igra...
    dabome

ajde......opaaaaaa ......sitno...

8. Arry (avatar)
    dabome

ajde......opaaaaaa ......sitno...

povedi