® VS ©

Jedna od najvećih nebuloza koje sam čuo u životu (a što se tiče nebuloza čuo sam ih podosta od vernika), od Jehovinih svedoka i adventista, jeste to da se ljudi sećaju prošlih života zato što recimo popiju čaj od lipe koja raste na groblju, pa sećanja pokojnika ožive u memoriji čoveka koji pije čaj.

Ali na stranu tu nebulozu... ima jedna još veća... Pa kaže... ovako...

Poznato je da... Naime... Ko je čitao “Tri stupa”, pali kanon “Jataka” i “Buddha-charita” zna za neverovatne sličnosti između Sidarte Gotame i Isusa Hrista, s tim što je ona o Budi starija između 450 i 500 godina. U budističkim svetim spisima, već pomenutom pali kanonu “Jataka” i “Buda-čarita”, kao i u obliku reljefa na zidovima mnogih starih budističkih hramova, od kojih je najpoznatiji onaj u Gandari, u današnjem Pakistanu, nalazi se priča o “božanskom”, odnosno “bespolnom” začeću i rođenju Sidarte Gotame, poznatog pod nadimkom Buda. Po toj priči, starijoj od Isusa Hrista preko 450 godina, Budinu majku, kraljicu Maha-Maju, u snu “oplođuje” bog, manifestovan u obliku slona, koji joj “ulazi” u stomak, sa boka. Tu su priču plagirali pisci Novog zaveta, a potvrđivao ju je, još i pre njenog ulaska u Bibliju, i sam Isus Hrist, koji je prema nekim objektivnim istoričarima živeo u Indiji nekih sedamnaest godina, od svoje dvanaeste do dvadeset i devete godine. To je upravo onaj deo njegovog života koji nije prikazan ni u jednom od šezdesetak jevanđelja (bez obzira što većina hrišćana veruje da ih ima samo četiri). Dakle, Isus Hrist je zamenio Budu, a devica Marija kraljicu Maju. U ljudskoj istoriji bilo je puno zemaljskih žena - devica - koje su “bogovima” podarile potomstvo. I, da, Buda propoveda ravnodušnost na putu ka nirvani, a Isus propoveda ovozemaljski, telesni, životinjski život, debelim i dugačkim lancima vezan za nečiju krv...

E, sad, šta se događa? Jehovini svedoci i adventisti vele kako je satana znao da će se Isusa Hrista “roditi devica”, pa je došao na Zemlju 450 do 500 godina pre rođenja Isusa Hrista i “lažirao rođenje od device”. Tako oni objašnjavaju Budino rođenje. Ha ha ha ha ha ha ha... Mislim da veću glupost iz oblasti religije nisam čuo nikada u životu... Tuga jedna, jad i beda...

Nije mi samo jasno kako onda objašnjavaju ove silne “solarne mesije”, koje su “rođene od devica”, daleko pre Isusa Hrista:






U ljudskoj istoriji bilo je puno zemaljskih žena koje su “bogovima” podarile potomstvo.

Znači li to da pomenuti ljudi smatraju kako je satana napravio original, a bog kopiju? Prema ovome ispada da znači. Ispada li to da je prvi “solarni mesija” bio original, svi ostali njegove blede kopije, a Isus Hrist najbleđa, poslednja kopija? Prema ovome ispada.

Šta vi mislite?
 

Back
Top