Pitam vas? (pomozite mi) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Pricam vam pricu o...

Pitam vas? (pomozite mi)

Oceni ovaj blog
Ovo je Balkan,neki bi rekli raj za zivot,predivna prostranstva,sume,jezera,ljudi,hrana,miris. Sve je tako skladno i puno zivota. Ali upravo iza svog tog sklada i ljepote krije se i onaj krvavi,onaj ruzni dio ovog poluostrva,onaj dio koji caruje kroz vijekove i koji nikako ne zeli da se smiri. U ljudima ovog podrucja krije se nesta cudno,nesta sto miruje,nesta sto se cuva po strani. Kada se to nesta probudi,nastaje tama,nastaje bol,nestaje sve ono sto Balkan cini lijepim,nestaje sve ono u cemu ljudi u njemu uzivaju i pretvara se u pakao,pretvara se u SMRT.
Jedne jesenje noci,dok je kisa nanosila opalo lisce kroz avlije i sokakse zacuo se plac djeteta,muskog djeteta,rodjena je jos jedna beba u maloj varosi negdje u Bosni,rodjena je beba koja je zasjala i o kojoj su ljudi,najcesce oni stariji govorili da ima nesta posebno,nesta plemenito u ocima,nesta sto ce biti bitno za tu zemlju i za ovaj narod. To je bilo vrijeme kada bas nije bilo lako zivjeti u malim mjestima,vrijeme kada je kora hljeba bila zlata vrijedna i koja se tesko zaradjivala. Otac je bio sitan covjek,posten,radnickih ispucalih i punih zuljeva ruku,bio je crn u licu valjda zbog toga sto je citav zivot proveo u rudnickoj jami i sto se citav zivot borio da prehrani svoju porodicu. Majka je bila domacica koja je veci dio dana,odnosno zivota provodila kuci,spremajuci rucak,raspremajuci po kuci i brinuci se o svom jedincu,kojem i ako nije imala cesto je pripremala slatkise. Otac je veoma malo vremena provodio sa svojom porodicom,radio je i vodio tezak rudarski zivot i kada bi zavrsio sa poslom i dobio malo vremena da provede sa svojom porodicom njega je umor savladavo i ako on nije zelio sklapao mu oci,pa je tako cesto sjedeci i drzeci sina u krilu znao da zaspe. Zelio je svom jedincu da podari lijepo djetinsto,zelio je da mu sin ne osjeti kako mu roditelji pate i kako se muce za tesku koru hljeba koja je cesto tako mala bila,tek tolika da utoli glad,da bi se moglo utonuti u san. Djecak je porastao,izrastao je u momka koji je i pored obaveza u skoli pomagao svojim roditeljima,a najvise majci oko kuce,zrtvovao je igranje lopte,zmurke,druzenje sa svjim drugarima jer nije mogao da gleda majku kako se muci,ni oca kako svaku noc dolazi kuci izlomljen,kako vise ni na nogama ne moze da stoji. I ako ga je cesto vuklo to da ode sa drugarima da se igra,da trci ipak je ostajao pomazuci majci oko onih tezih muskih poslova kojih zbog svoje bolesti vise nije mogla da radi,a nije ni smjela.

DA li da nastavimo sa ovim ili da prekinem dok je vrijeme ,davno zapoceto,al' nemam osjecaj da moze nekog zainteresovati ova prica,roman ili u sta bi se vec pretvorilo,nemam ambicije da izdajem knjige ili tako nesto,al' ovako za blog bi volio neku pricu (dugu) pricu da pisem...STA VI MISLITE JEL OVO ZASLUZUJE DA SE DALJE PISE?

POZ OD ARRY-a

p.s danas nema poezije (bar za sad)

Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na Facebook Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na Google Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na My Yahoo! Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na Live Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na MySpace Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na Twitter Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na Digg Pošalji "Pitam vas? (pomozite mi)" na del.icio.us

Ažurirano 30.05.2013. u 19:53, autor: Arry

Kategorije
Ovo je Balkan

Komentari

1. gost 305379 (avatar)
    BILO BI JAKO LEPO DA ZNAMO NASTAVAK...
    mada smo svi sa ovih prostora upoznati sa logicnim sledom dogadjaja.. ali sudeci po emociji koja mi se skupila u grudima, rekla bih DA... treba pisati ... HVALA :ok:
  2. Arry (avatar)
    Citat Original postavio SSEZZAM
    BILO BI JAKO LEPO DA ZNAMO NASTAVAK...
    mada smo svi sa ovih prostora upoznati sa logicnim sledom dogadjaja.. ali sudeci po emociji koja mi se skupila u grudima, rekla bih DA... treba pisati ... HVALA
    Hvala vam,nadam se da i u nastavku kojeg ce valjda biti necete ostati ravnodusni i da ce proraditi emocije
    A mislim da ce se tesko predvidjeti dogadjaji koji slijede ...U SVAKO SLUCAJU NADAM SE DA NECETE ZAZALITI U KOLIKO NASTAVIM,A VI BUDETE PRATILI...hvala jos jednom...
  3. gost 305379 (avatar)
    [QUOTE=Arry;bt236300]Hvala vam,nadam se da i u nastavku kojeg ce valjda biti necete ostati ravnodusni i da ce proraditi emocije
    A mislim da ce se tesko predvidjeti dogadjaji koji slijede :)...U SVAKO SLUCAJU NADAM SE DA NECETE ZAZALITI U KOLIKO NASTAVIM,A VI BUDETE PRATILI...hvala jos jednom...[/QUOTE]
    IMATE MOJU NESEBICNU PODRSKU
    :ok:;)
  4. Arry (avatar)
    Citat Original postavio SSEZZAM
    IMATE MOJU NESEBICNU PODRSKU
    hvala vam,puno mi to znaci
  5. hirajgoagain (avatar)
    ko ume da uziva u balkanu da ga nosi super mu je. al takvi cesto vole da kukaju. ali to je deo toga
    mislim da ipak nkako
    bash tu ne spadam toliko
    ?
    povremeno sam ga volela sad ne znam, ne izdvajam ga ko nesto bitno
    ko da nije bilo rata ili bombardovanja?
    al mislim da smo malo OUT, da li sam to zakljucila prema evroviziji ; )
  6. gost 305379 (avatar)
    [QUOTE=hirajgoagain;bt236309]ko ume da uziva u balkanu da ga nosi super mu je. al takvi cesto vole da kukaju. ali to je deo toga
    mislim da ipak nkako
    bash tu ne spadam toliko
    ?
    povremeno sam ga volela sad ne znam, ne izdvajam ga ko nesto bitno
    ko da nije bilo rata ili bombardovanja?
    al mislim da smo malo OUT, da li sam to zakljucila prema evroviziji ; )[/QUOTE]

U SVAKOM SLUCAJU SMO SPECIFICNI
    out cesto :D ali... koreni su koreni i nama nit genetika nit predaci ne daju da ga se odreknemo, ali isto tako ne bih se ja busala u prsa junacka, bolje malo da uhvatimo korak sa svetom :sije:
  7. LJILJA MMM (avatar)
    Nastavi

PS Pročitaj i ispravi greške pre objavljivanja. Ovo je pretpostavljam prvo pisanje.
  8. Arry (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Nastavi

PS Pročitaj i ispravi greške pre objavljivanja. Ovo je pretpostavljam prvo pisanje.
    Hvala,nastavljam
    Jeste i priznajem da nisam (al nisam imao vremena) za ispravljanje greski
  9. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Arry
    Hvala,nastavljam
    Jeste i priznajem da nisam (al nisam imao vremena) za ispravljanje greski
    ma nema veze.......da vidiš samo moje tekstove
    ispravljam ih na licu mesta ovde, doradim prepravim rečenicu da teče a ne da se spotura
    jer često i ne pročitam nego samo pišem.....posebno teške tekstove...sa lakima je lakše
    Ažurirano 31.05.2013. u 13:01, autor: LJILJA MMM
  10. Arry (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    ma nema veze.......da vidiš samo moje tekstove
    ispravljam ih na licu mesta ovde, doradim prepravim rečenicu da teče a ne da se spotura
    jer često i ne pročitam nego samo pišem.....posebno teške tekstove...sa lakima je lakše
    Ma ko ce se jos bakcati oko svojih tekstova hahahahah ...