ŠTO POSTOJIM - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Teufel666

ŠTO POSTOJIM

Oceni ovaj blog
Dao si mi privilegiju Bože
da vidim jutrom Sunce,
da vidim na plavom nebu
oblake raskošne,bele,
da vidim kako laste
svoje kolo igraju,
da vidim kako rode
gnezdo od suvaraka grade
i da ih gledam u jesen
kad se u tople krajeve sele.

Dao si mi sreću
da mi se Mesec i zvezde
upiju u oko,
kada se duša sa zemlje krene
i kada među njih jednom ode
iznad oblaka visoko.

Hvala Ti na sreći
što postojim u trenu
i što bez mene Kosmos nije
kompletan,što nije ceo,
blagodarim Ti što si dozvolio
da budem prisutan u vremenu,
da budem živ,da budem njegov deo.

Jovan Genevajn-JovGen "ŠTO POSTOJIM" 28.05.2013. god.

Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na Facebook Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na Google Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na My Yahoo! Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na Live Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na MySpace Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na Twitter Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na Digg Pošalji "ŠTO  POSTOJIM" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    ...to iz tebe govori subjektivizam...
    ....naročito ona tvrdnja , da bez tebe kosmos nije komletan ...
    ...da se beskrajan pa da čovek prihvati tu tvrdnju...
    ...verovatno bi tad bio i stvoritelj ...
    ...ovako si manje više , kao i svaki car - uobičajen obed za crva...
    ...reklo bi se da nije crva , carevi i prosijaci bili bi večni -- onda bi stvarno kosmos bio bez svake jedinke nemoguć...ovako , uz svu ovu konačnost tog našeg "trena" , koji je ništavan zbog vlasti koju taj tvoj bog
    uspostavlja ili toleriše / a možda je ravnodušan i nezainteresovan - verovatno nema čak ni interesovanja za patnje većinskog sveta / nema mesta zahvalnosti , klanjanju i puzanju ...naročito kad pogledaš one milionske mase koje umiru u velikim mukama u ovom trenu....
    ...ovo zahvaljivanje manje više miriše na "badavdžijsku " zahvalnost ---- pogledaj svet moj anđele , okotebe sve čemer i jad !...možda Bora , oficirsko oznaški sin ima i prava ! ...možda?

...hvala za stihove !

2. Jovan Genevajn (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    ...to iz tebe govori subjektivizam...
    ....naročito ona tvrdnja , da bez tebe kosmos nije komletan ...
    ...da se beskrajan pa da čovek prihvati tu tvrdnju...
    ...verovatno bi tad bio i stvoritelj ...
    ...ovako si manje više , kao i svaki car - uobičajen obed za crva...
    ...reklo bi se da nije crva , carevi i prosijaci bili bi večni -- onda bi stvarno kosmos bio bez svake jedinke nemoguć...ovako , uz svu ovu konačnost tog našeg "trena" , koji je ništavan zbog vlasti koju taj tvoj bog
    uspostavlja ili toleriše / a možda je ravnodušan i nezainteresovan - verovatno nema čak ni interesovanja za patnje većinskog sveta / nema mesta zahvalnosti , klanjanju i puzanju ...naročito kad pogledaš one milionske mase koje umiru u velikim mukama u ovom trenu....
    ...ovo zahvaljivanje manje više miriše na "badavdžijsku " zahvalnost ---- pogledaj svet moj anđele , okotebe sve čemer i jad !...možda Bora , oficirsko oznaški sin ima i prava ! ...možda?

...hvala za stihove !

Bora nije bitan,čovek nije bitan.Lepa rečenica iz "Petog elementa" je "vreme nije bitno bitan je život" ,bilo kakav,bakterijski ako treba u Kosmosu(u kome smo mi možda samo "bakterije",a jedan nas je naučnik(ljude) uporedio sa virusima).Da subjektivno sa stanovišta jedne "nebitne stvari"u "trenu"vremena koja možda čini neku ravnotežu,a mislim da je sistem savršen.
    Vidim da se neko portudio i to cenim .Pozz..Teufel666
  3. 123loncar (avatar)
    ...kad pomenu nauku i nas /"ljude"/, neki pak tvrde da smo mi svojevrsno poljoprivredno dobro za proizvodnju hrane virusima, bakterijama, mikrobima i plejadi mikro organizmima ...jošte tvrde da toga u nama i na nama ima izmedju 1,5-2 kg u višemiljonskom broju....pa sad ti vidi ...mislim zahvaljuj se...konačno sve nas ovi gmazovi nadžive - pa možda smo mi stvarno njihova bašta / farma sa hranom....ogavno , čoveče ali lako verovatno ...
  4. Zoki NS (avatar)
    Da se niši zamonašio? Stalno pominješ nekog boga!
  5. Zoki NS (avatar)

Milan Mladenović je napisao odličnu pesmu na tu temu.Pod nazivpm "Crv".