Život je dar - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

Život je dar

Oceni ovaj blog
Dok jedni žive
ko crkveni miševi
u olizanim naćvama
i ipak imaju petlju
i u grudima
i u gaćama
da se smeju
svojim nedaćama

Dotle drugi
čiji je jedini moto
kako beskompromisno
oploditi
već basnoslovni konto
jadikuju
nad nesrećnim životom

Zaboravljajući pritom
ono što je bitno
da je život čudo
božiji dar
i jedinstveni motiv
a to što je ponekad plav
a ponekad siv
pa nije ni on
za sve kriv

Pošalji "Život je dar" na Facebook Pošalji "Život je dar" na Google Pošalji "Život je dar" na My Yahoo! Pošalji "Život je dar" na Live Pošalji "Život je dar" na MySpace Pošalji "Život je dar" na Twitter Pošalji "Život je dar" na Digg Pošalji "Život je dar" na del.icio.us

Ažurirano 28.05.2013. u 15:00, autor: miwka

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Lepo je što Vaši stihovi imaju i boje.....dodala bih i ružičastu
  2. miwka (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    Lepo je što Vaši stihovi imaju i boje.....dodala bih i ružičastu
    Hvala,Soradze....trudim se da provučem kad god to mogu i neku duhovitu opasku...nekada uspe nekad ne al to je to...Hvala na poseti i komentaru,Soradze...
  3. LJILJA MMM (avatar)
    I jedna moja misao......sećaš se

Oj živote mili skote
    Oj živote idiote

lepi stihovi Miwka
  4. miwka (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    I jedna moja misao......sećaš se

Oj živote mili skote
    Oj živote idiote

lepi stihovi Miwka
    Da baš to,Ljiljo...moj živote mili skote...prava poenta....i meni je poslužila za inspiraciju....
  5. Doktor Zo (avatar)

6. 123loncar (avatar)
    - Bravo !

...poručiću :
    -- onima , što žive kao crkveni miševi , treba da se zabrade i žive ko crkveni blagajnici , ako ne mogu da budu vladike / što im kačavendizam , kao nova kanonizovana životna praksa ne paše duhovno i telesno /...nek se ne cerekaju vasceli život nad svojim patnjama u ličnom ništavilu ...
    -- a ti što jadikuju , kao jahači ragastih crkvenih miševa , da nešto imaju pameti, pljačkali bi sebi ravne ili pak moćnije od sebe...ovako , takvi kakvi su, bolje glodare i ne zaslužuju..
    ...za ovakve glodare i njihove vladare život i nije...i šta bi mi sa životom, ovakvi kakvi smo / svetosavsko - nebesno - kačevedovano pinkovizovani /...život je za ljude koji imaju ličnog integriteta i ne odstupaju od svoje ljudske prirode nizašta na svetu....
    ...svakog miša, možeš da namamiš na buđavo i zatrovano žito ; a svakog glodarskog jahača, da dobiješ za miša u mišolovci ....balkanika....ajde !

...sučim bre čoveče, da izađemo pred život..ajde reci životati !