Odlazim... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Pricam vam pricu o...

Odlazim...

Oceni ovaj blog
Odlazim,putujem sa ove planete
osjecam se ko visak,vise me ne spasava ni vrisak
odlazim trazim neki ljepsi put
odlazim da se suocim sa necim vecim
odlazim jer nemam vise vremena da vam govorim
odlazim jer moj glas vam ne godi
ako stignem tamo na one zelene livade
javicu vam se,da vam kazem jel bolje
odlazim previse mi je ove opsade
odlazim jer moj odraz se ne primjecuje
trazim bolje i zato gledam prema gore

ako nadjem one male zelen uputucu ih
uputiti ih prema ovoj zemlji da daju malo sjaja
upiticu ih da vam donesu malo srece
uputicu ih da vas nauce kako ljubav spaja
uputicu ih da vam izbrisu mrznju koju nosite
uputicu ih da vas nauce da se volite
uputicu ih da vam kazu kako imena nisu bitna
uputicu ih da vas upozore kako je ustvari ova planeta sitna
uputicu ih da vam dokazu kakvo zlo smo joj nanjeli
kako smo joj zivot sebicno spalili

ako ne sretnem nikoga
ako bude samo tama i mrak
da nema boljeg dacu znak

OCJENITE,KRITIKUJTE p.s pa i pohvalite ako zasluzim (sala)...hvala na citanju

Pošalji "Odlazim..." na Facebook Pošalji "Odlazim..." na Google Pošalji "Odlazim..." na My Yahoo! Pošalji "Odlazim..." na Live Pošalji "Odlazim..." na MySpace Pošalji "Odlazim..." na Twitter Pošalji "Odlazim..." na Digg Pošalji "Odlazim..." na del.icio.us

Ažurirano 30.05.2013. u 19:57, autor: Arry

Kategorije
Poezija

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Pošto si rešio da odeš , onda svaka kritika , dobra, loša ili pak objektivna gubi na svrsishodnosti ; a opet da te pustim na takav put bez ičeg ne mogu. Dugo sam mislio šta da ti dam , sučim da ti ispunim vreme tihovanja i tuđinovanja kroz prazne prostore , i odlučih da to bude knjiga, Nije to bilo kakva knjiga . Ona nije za potpuno odrasle , nije ni za one što misle da se jede sve što leti ; a nije pak ni za decu posve derlastu. Volim da mislim , da je za putnike kroz spoznajna prostranstva kojima ne putuje sav taj svet ovozemaljski. Bilo kako bilo , od mene to i toliko . A ti ako ti je dosadno na putovanju čitaj ....a možemo u dugim svetlim noćima i da pričamo. Ako tamo negde sretneš putnika iz ove knjige , pozdravi ga i reci mu da nije sam ; reci mu da ga pratim onako iz prikrajka . nevidljivo !

MAЛИ ПРИНЦ

Антоан де сент Eгзипери
    ЛЕОНУ ВАРТУ

http://www.tvorac-grada.com/knjige/bajke/maliprinc.html
  2. Arry (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    Pošto si rešio da odeš , onda svaka kritika , dobra, loša ili pak objektivna gubi na svrsishodnosti ; a opet da te pustim na takav put bez ičeg ne mogu. Dugo sam mislio šta da ti dam , sučim da ti ispunim vreme tihovanja i tuđinovanja kroz prazne prostore , i odlučih da to bude knjiga, Nije to bilo kakva knjiga . Ona nije za potpuno odrasle , nije ni za one što misle da se jede sve što leti ; a nije pak ni za decu posve derlastu. Volim da mislim , da je za putnike kroz spoznajna prostranstva kojima ne putuje sav taj svet ovozemaljski. Bilo kako bilo , od mene to i toliko . A ti ako ti je dosadno na putovanju čitaj ....a možemo u dugim svetlim noćima i da pričamo. Ako tamo negde sretneš putnika iz ove knjige , pozdravi ga i reci mu da nije sam ; reci mu da ga pratim onako iz prikrajka . nevidljivo !

MAЛИ ПРИНЦ

Антоан де сент Eгзипери
    ЛЕОНУ ВАРТУ

http://www.tvorac-grada.com/knjige/bajke/maliprinc.html
    Hvala na poklonu i naravno necu zaboraviti u slucaj da sretnem putnika iz knjige da ga pozdravim,a u svakom slucaju knjiga nikada ne moze biti los poklon i ne moze biti boljeg nacina da se ubija dosada,jos samo da mi neko pokloni pero,papir i ja sam spreman za odlazak
  3. LJILJA MMM (avatar)
  4. Arry (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    neka suza,vraticu se ja
  5. LJILJA MMM (avatar)
    znam, ali ipak....
    hahahaah malo smeha nije na odmet
    dobra ti je pesma
  6. Doktor Zo (avatar)

7. Arry (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    znam, ali ipak....