Al jako tesko u mom zivotu - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Pricam vam pricu o...

Al jako tesko u mom zivotu

Oceni ovaj blog

Svima je jasno kada poslusamo ovu pjesmu da Woo opisuje uspone i padove svog zivota,ali ima tu jedna da je nazovem sporedna tema koja i opisuje stanje drzave. Ne znam tacan datum snimanja pjesme,ali 6godina ima sigurno kako postoji. Mozemo reci slobodno da je Woo predvidio neke stvari,a opet i da se nista nije promjenilo u ovom periodu,vratili smo se na isto da nas crveni krst oblaci,da nemamo za hljeba,da su nam tole kratke jer nemamo za nove pa moramo da ih spustimo. Kroz ovu pjesmu mozemo ustvari shvatiti kako smo nazadovali,kako nam je jos gore nego tad,puno gore(govorim o periodu oko rada prije i poslije) jedino dobro je sto nema zrtava,krvi,nema bar u tolikom broju.

Dakle svi bi mi voljeli neke promjene,odnosno cijelom Balkanu su potrebne te iste promjene,treba nesto da pokrene ove zemlje,treba narod koji se sve vise izgleda plasi da kaze svoje misljenje,da ustane,da ne podleze ucjenama,pritiscima,taj narod treba da digne glas i ne proda se za predizborna obecanja i pare. Postali smo jeftini i veoma laki za baratanje,manipulisu sa nama lakse nego ikada,odgovara nam da budemo ovce,da radimo ono sto nam se i ne radi jer tako udovoljavamo onom "iznad nas".Predali smo se da nam "idoli" budu ljudi koji su nizeg intelektualnog nivoa od nas,ljudima koji bi bili u nekom normalnom zivotu cirkusanti,sluzili bi nam za ismijavanje,da se zabavimo sa njihovom gluposcu,ali nazalost u stvarnom svijetu oni su iznad nas i idioli su hiljadama mlade djece. Al' opet ono pitanje kako uputiti i izvuci te mlade ljude iz kandzi tih nemoralnih "poznatih licnosti" koji su preplavili sve TV emisije, radio se vise i ne slusa na zalost al' i tu su vodeci, youtube kalani sa milionima pregleda,a dok neke osobe koje imaju poruke u svojim tekstovima,osobe koje zasluzuju paznju,osobe koje imaju sta reci u zivotu jetva mogu da isplivaju sa svojim stavovim i jedva dopiru do tih mladih ljudi,pa uz neku srecu neko od njih i izabere pravi put i prave muzicare,umjetnike,pisce,glumce uz koje ce odrastati. Ja licno odrastao sam uz Maajku,Tram 11(uz to naravno) Generala Woo-a,El Bahattea,Stulica,Letu Stuke i jos mnogo zanimljivih ljudi koji imaju sta reci i od kojih moze dosta da se nauci i svakom u svom okolini sam se trudio da predesem malo ovoga da im pustim da poslusaju ove ljude sta rade i njihovo razmisljanje,opet neki su se zainteresovali,neki nisu,al opet ako od 10 bar 1 nastavi da slusa ove ljude i da mjenja svoju svijest o svijetu i svemu sto se desava moze more da je uspjeh.Zato ovim putem bi zelio i citaocim ovog bloga da skrenem paznju malo da nije sve onako kako je na tv-u,onako kako vam se prestavlja u javnosti,morate malo otvoriti oci,dici glas,razmisljati vasim mozgovima,vasim srcem i ne dozvoliti da manipulisu sa vama,da budete ovce koje ste bitne samo kad je njima potrebna vuna...
i zavrsavamo ovo jednom recenicom msm da sam je procito upravo kod Generala Woo-a,mozda necu tacno napisati kako je on,ali sustinu cu vam prenjeti : "radite onako kako srce govori,a ne mozek,jer mozgom se manipulise"

HVALA NA PAZNJI PA DA SKORASNJEG PISANJA ....

Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na Facebook Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na Google Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na My Yahoo! Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na Live Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na MySpace Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na Twitter Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na Digg Pošalji "Al jako tesko u mom zivotu" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    A koji beše onaj naš što reče:"Ne bojte se,bolje biti neće"
  2. Arry (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    A koji beše onaj naš što reče:"Ne bojte se,bolje biti neće"
    a ko god da je u pravu je bio ,samo haj eto bar da postoji neki tracak da ce mozda biti nekad bolje,da i mi vidimo kako je to BOLJE i sta je to
  3. 123loncar (avatar)
    Hvala !

...mi ulazimo u bezdno - ćutke, rekao bih smišljeno...i nije više zlo kod onih koji nas guraju u jamu bez dna ; pre bih rekao da smo mi njih izabrali jer naš cilj je mrak / neljudskost / bezčašće / pokvarenost / prostakluk...samo u takvom ambijentu računamo da je moguće da svaki pojedinac profitira ....naravno usto ide mitologija i velika ideja osvetosavskom nebeskom narodu...
    ...tačno je to da su veliki narodi pobili sve svoje velikane i posmrtno ih uzdigli do nebesa i nastojali da slede njihovu mudrost...i mi smo pobili sve koji su hteli da znaju i pošteno , časno i ljudski da živimo ; ali mi njih pobismo da slobodno veličamo i slavimo ništarije , kriminalce , ubice , neljude i izdajnike ; na našim tronovima i pijedestalima čuče krvnici, zlotvori - zveri ....naše ćutanje o ovom bezdnu ima poreklo u našoj krimogenoj , neznaličko prostačkoj podsvesti....

...naše svako juče bolje je nego sad , a čovečnije nego što će biti sutra...