Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Pricam vam pricu o...

Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?

Oceni ovaj blog
Sta vi mislite da li jos uvjek vazi ova izreka,da li je jos uvjek lijepa rijec(iskrena) rijec koja se postuje?

Izgovorene rijeci,napisane rijeci primjecujem kako su izgubile na svojoj vrijednosti,na svome znacenju. Znamo svi da je nekada rijec bila veoma postovana,nije ti trebao potpis,pecet da bi bio siguran da ce neko ko ti je dao rijec za nesto i odrzati tu rijec. Pitam se da li je pad vrijednosti rijeci to sto smo sve nesigurniji,zbog toga sto sve vise sumljamo u sve sto vidimo,procitamo,cujemo pa nekad cak sumljamo i u sami sebe,ali sta je dovelo do toga? Jesmo li mi krivci sto smo dopustili da rijec vise nista ne znaci bez potpisa,peceta ili neceg treceg "validnog po zakonu". Ja licno mislim da ima dosta u tome sto su obrazi postali veoma jeftini i to sto vise nije bitno da li je isti cist ili uprljan (cak smo dosli do tog nivoa da bolje prolaze oni sa prljavim,da ne kazem blatnjavim obrazima). Opet se moram vratiti na ono NEKADA je taj isti obraz se cijenio samo ako je cist,prljav obraz nema odsjaj pa samim tim i nije imo nikakvu vrijednost u drustvu,jer taj isti obraz sigurno nije bio slucajno proglasen uprljanim.Kakve veze ima rijec i obraz mozda se zapitate i pomislite da to nema nikakve veze jedno sa drugim,a naravno da ima,ima te veze jer ako pogazis datu rijec ne mozes ostati cistog obraza ili nekada nisi mogo ostati cistog obraza,sada vise rijeci kao i sto sam rekao nisu bitne isto koliko i obraz nije bitan. Zasto smo izgubili tu veoma bitnu vrijednost jedne osobe i koje za to kriv? Pa mislim da su ONI (ako smatramo pod ovo ONI jos uvjek ovu manjinu sa cistim obrazom) koji smo dopustili ONIM (naravno ONIM smatramo one sa prljavim obrazom) da zvladaju svojom prljavoscu i sto smo dozvolili da ta vrijednost koja je veoma bitna nestane i zavlada ova koja kao i sve sto je lose vodi u propast drustva i morala,u propast licnosti koja bi trebala da bude uzor,jer moramo priznati da danasnji "uzori" ne mogu poboljsati stanje sa rijeci i obrazom. Najveci problem ovog problema je to sto nije bolest al se siri ko virus,odnosno potpuno se prosirila i preuzela presto i gurnula u cosak ono u ljudima posteno,ljudsko. Tako da ko vam danas kaze svima nam poznatu izreku "lijepa rijec i gvozdena vrata otvara" nemoj da se nadate da ce tako i biti,odnosno sigurno nece biti. Danas ako zelite da otvorite ta vrata koja vas vode do onoga sto vam je neka buducnost bolje da zakucate sa buzdovanom ili nekim hladnim masivnim predmetom...
AKO POGLEDAS U OGLEDALO I VIDIS CISTO LICE ZNAJ DA SI SRECAN COVJEK I DA SI SE USPIO ODUPRIJETI NEMORALNOJ VECINI!

Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na Facebook Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na Google Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na My Yahoo! Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na Live Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na MySpace Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na Twitter Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na Digg Pošalji "Lijepa rijec i gvozdena vrata otvara?!?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Bravo ! Izuzetna beseda ! Bravo !
  2. Arry (avatar)
    Citat Original postavio 123loncar
    Bravo ! Izuzetna beseda ! Bravo !
    Hvala,hvala