Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?

Oceni ovaj blog
Mnogi ljudi su slatkorečivi. Usta su im puna slatkih reči. Međutim, kada malo bolje pogledate - oni čine loše stvari, loša dela, sebi i drugima, a dosta njih je u krugovima takozvanih “duhovnjaka”, pesnika, iscelitelja... da, baš tako, tek tamo ima prevaranata koji jedva čekaju neku žrtvu, da je dohvate svojim perfidnim pipcima manipulacije, a pred svetom vešto glume tako fine i besprekorne, i svi im, za divno čudo, da li zbog hipokrizije, neprepoznavanja, ili ko zna kog razloga, povlađuju, “titraju im jajca”, tetošu ih, uvlače im se, samo da imaju njihovu pažnju...

A kada je reč o ljubavi... ljubav je jednostavno stanje, naše prirodno stanje, stanje u kome bi trebali stalno boraviti. Problem je u tome što su mnogi ljudi potisnuli svoju pravu prirodu, i lažu sami sebe i druge, a pri tom koriste termin ljubav samo u svrhu zloupotrebe. Prema tome, kako se i kaže - “Po njihovim delima ćete ih prepoznati” - a po njihovim delima će i dobiti ono što zasluže... Može neko da vam se umiljava i priča slatke reči do iznemoglosti, ali, ako je taj neko loš, nevaljao, beskarakteran čovek - onda ne vredi ništa. Obično se to oseti, iza tako slatkih reči stoji kisela pozadina. Može neko da vam priča satima, i danima, da vam ispreda čitave romane, pesme o ljubavi, ali, ako je to u suprotnosti sa onim što čini sebi i drugima - onda je to više od hipokrizije, a tako nešto mogu samo nečiste duše, zaprljane savesti, sa lošim karakterom. Ljubav se ne može tek tako definisati, ali ako je osoba u večnoj vezi, kontaktu sa stvaraocem, bogom, tek onda se može nešto pričati o ljubavi. Sve ostalo, bez božjeg blagoslova i vođstva, samo je tričarenje, i ljudska psihologija trgovine interesa. Mnogi ljudi su pobrkali lončiće i previše daju sebi za pravo. Olako sude, uzimaju i prisvajaju ulogu boga.

Vodite računa o spiritualnom egu...

Ako i kada uspemo zaobići ego, stupimo na put duhovnosti i uspemo doći do određenog nivoa spoznaje, po pravilu nam se taj isti ego vraća u najopasnijem prerušenom obliku, u obliku spiritualnog ega. To je trenutak kad se zbog dela spoznaje osetimo duhovno uzašli, iznad ostalih. Po pravilu, tada dobijamo želju da “prosvetljujemo” i prenosimo “znanje”, a nismo ni svesni da nas tada spiritualni ego blokira da napredujemo. U tim trenucima, taj, ko se upleo u njegovu zamku, veruje kako ispravno čini, želi pomoći, prosvetliti druge, i čak se ljuti što ga pojedinci ne slede, ne prate, ne slušaju... U tu zamku su manje-više upali svi New-ageri, ali i mnogi drugi koji smatraju da su se napili znanja sa izvora. Kod sebe to lako možemo prepoznati, i to ako primetimo da smo postali netolerantni za tuđe stavove, i čvrsti u odbrani sopstvenih, odnosno to da “naša uvek mora biti zadnja”. Nemojte da zaboravimo da ni jedno jedino učenje, ni jedna knjiga, makar ona bila i sveta, odnosno “sveta”, ne sadrže kompletno znanje i kompletnu istinu o svemu. Učimo dok smo živi i opet ne naučimo sve. Zapamtite da ego traži odraz i od njega sve počinje - kultovi, vođe i ropstvo...

Razmišljao sam šta bih ja bio bez svog ega, toliko osporavanog i negiranog, odbacivanog i “blaćenog”, kao i o tome za šta je on meni dat i za šta bi mi trebao služiti - da ga negiram ili da ga koristim pametno? Da ga nemam, bio bih biljka, drvo koje ne može da se odupre drvoseči da ga poseče, ovde u trećoj dimenziji. Da ga nemam, ne bih imao ni svoj identitet, ne bih bio ovo što sam sada. Sve ono što mogu da uradim, i da potvrdim svoj identitet, da se zahvalim i da nagradim svoje biće, koje je došlo u ovu inkarnaciju, da nauči lekcije, i da se popne na viši nivo, u sledeći razred, jeste da sve to uradim pomoću ega. Kada živimo kroz naš ego (poželjno je imati ga normalnog, u granicama normale), mi smo ništa drugo do samo ljudi, a kada živimo kroz jedinstvo - mi tada postajemo ljudski anđeli. Pre ovog vremena, u starom dualističkom svetu, bili su nam potrebni učitelji, gurui i duhovna učenja, ali sada smo na prekretnici i potrebno nam je da se setimo našeg višeg ja. Put za dostizanje toga jeste naše srce; da čujemo moćni šapat našeg višegj, jer slušajući naše čisto, otvoreno i nesebično srce, u njemu ćemo naći svu mudrost našeg univerzuma. Ne kaže stara mudrost uzalud: “Do istine dolazi onaj ko je odustao od svega, pa i od traganja za istinom.” Kada to dostignemo, kada nam tišina govori istinu o svemu - tada smo na pravom putu.

Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na Facebook Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na Google Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na My Yahoo! Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na Live Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na MySpace Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na Twitter Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na Digg Pošalji "Da li ste znali da ljude možete prepoznati po njihovim delima?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari