Ženska dilema - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Ženska dilema

Oceni ovaj blog
Ivana nije srećna sa njim. I ona to zna, i svi to znaju, ali se ne usuđuje da ga ostavi. Bez njega je niko i ništa, sa njim je bar žena na položaju kojoj je sve obezbeđeno... Preslaba je da sve to prekine i započne novi život. I dalje je mlada, ali ne dovoljno. I dalje je privlačna, ali ne kao nekad da bi tek tako mogla da pronađe nekoga.

On je izgradio svoju karijeru i sada više odrađuje nego što radi. Kao da je postigao sve ono što je želeo, kao da mu više ni ne treba, a ona večito u njegovoj senci. Toliko dugo su zajedno da je zaboravila kako je ne biti sa njim i biti slobodan. On ju je varao kad god bi mu se pružila prilika, a ona nije stigla da ga prevari čak ni u mislima...

Ona, u stvari, ne zna šta hoće. Svakim danom sve više sumnja u njihovu ljubav. U dilemi je da li da mu rodi decu i prepusti se životu da je nosi, ili da započne nešto novo, pa šta bude? Ona bez njega realno ne postoji. Umesto da je stvarala svoje - ona mu se posvetila i poklonila najbolje godine. On je isti i sa njom i bez nje, već sutra može da pronađe neku drugu, i da se ni ne osvrne. Ne gubi ništa, jer još uvek ništa nije dao. Samo je dobijao i dobijao, dok ona može da izgubi sve ako mu se preda?

Ona može da izgubi sve a pre svega sebe, i čini se da je na dobrom putu...

I suviše dugo su zajedno da bi se tek tako rastali, a opet nedovoljno da bi imali šta da čuvaju i za šta da se bore. I suviše proživljenog da bi tek tako sve odbacili, a opet ništa konkretno za šta bi mogli da se vežu i obavežu?

Toliko puta do sada Ivana mi je ispričala svoju priču i nikada nisam znao šta da joj kažem. Godinama sedi na dve stolice i moraće vrlo brzo da se odluči za jednu. Mislim da će se udati za njega i da će se sve završiti na tome, ali takođe mislim da će se u njoj zauvek buditi mali nagoveštaji da je moglo drugačije...

Ne znam da li će biti srećna, to niko ne zna, znam samo da će večno sanjati neki drugi život, koji i sada sanja, i da će verovatno voleti nekog drugog čoveka, koga i sada voli...

Doduše, ni ona sama ne zna ko je taj drugi čovek, jer nije imala prilike da ga upozna. A ne zna ni koji je to drugi život, jer nije imala prilike da ga proživi...

Pošalji "Ženska dilema" na Facebook Pošalji "Ženska dilema" na Google Pošalji "Ženska dilema" na My Yahoo! Pošalji "Ženska dilema" na Live Pošalji "Ženska dilema" na MySpace Pošalji "Ženska dilema" na Twitter Pošalji "Ženska dilema" na Digg Pošalji "Ženska dilema" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Soradze (avatar)
    Ivana je zaboravila da ima krila.....
  2. Demijurg (avatar)
    Baš...
  3. wirdz (avatar)
    She was into S&M and bible studies
    Not everyone's cup of tea she would admit to me

http://www.youtube.com/watch?v=HVAvFfXPL0Q
  4. gost 243455 (avatar)
    zovem se ivana:)to sto si napisao je i moj zivot samo sto sam ja skupila hrabrost i otisla pre godinu dana...jako je tesko krenuti zivot od nule, kao da si ponovo rodjen ali sa velikim bolom..sada zivim drugi zivot i svaki pocetak je tezak, ali se nadam da ce se isplatiti:)ljudi koji su znali za nas su uglavnom pricali kako sam glupa i kako sam mogla lepo da zivim...meni je jedino bilo bitno da me voli! volela sam ga jako i jako mi je tesko i danas bez njega, ali da je on mene dovoljno voleo ne bi me povredjivao!lpozz
  5. bobuljka (avatar)
    Ne plašite se nikoga i ničega i živite punim plućima.