Priroda - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Pricam vam pricu o...

Priroda

Oceni ovaj blog
Priroda,to zelenilo tako odmarajuce i taj spektar boja koji ti se pruza,ne pretjerani,nego naglasen taman onoliko koliko je potrebno,onoliko koliko pruza neprocjenjivu ljepotu. Ako se malo bolje zadubimo i razmislimo shvaticemo koliko je ta priroda nevjerovatna,to njeno budjenje poslije dugog "zimskog sna". Ja do sada nisam upoznao osobu koja ne voli prirodu,koja poslije boravka u prirodi nije srecna,opustena i nekako rasterecena. Zadubimo se u tu prirodu u to zelenilo,cvijece,gmizavce,leptire i shvatimo kako sve ovo oko nas nam ustvari ta priroda pruze,shvatimo da nam sav zivot na ovoj planeti ona pruza zajedno sa tim malim,srednjim i velikim stanovnicima te prirode. Ali sta je sa nama?...
Ako bi voljeli i postovali prirodu i ono sto nam ona pruza na onaj nacin na koji je vole i postuju ti mali,srednji i veliki stanovnici nje,zar ne mislite da bi i ona nas vise voljela i postovala? Kada bi taj zivot,taj zivot koji je ujedno i nas zivot,tacnije nas zivot zavisi od zivota prirode postovali onoliko koliko postujemo nas kutak u kome provodimo vrijeme i razmisljamo o lijepim,ruznim,tuznim stvarima,zar ne mislite da bi bili vise srecniji? Za mene je priroda zivot,budjenje,radjanje,pa zasto onda da narusavamo nesto sto nam daje sve,a od nas trazi samo malo vise postovanja,shvatam vi mozete misliti da ja pricam nesta sto nema nikakve veze,nesto sto nikog ne zanima,al' ja zelim da pocne da bar nekog zanima jer od naseg postovanja sada te prirode,zavisi njeno postovanje prema nasim buducim generacijama. Kazu neki ljudi koji se bave tim stvarima i proucavaju to,a to smo i mi ucili,da su sume pluca jednog grada,zemlje,pa na kraju svijeta,a dobro znamo ako plucima nije dozvoljeno da funkcionisu kako trebaju i kako umiju i onako kako su i stvorena,ona ce prestati da rade,a osoba ce se ugusiti,a sad zamislite vi grad koji je osto bez i jednog drveta,drzavu,zamislite ovaj svijet bezz drveta,bezz "pluca". Ja kada zamislim uplasim se,budem bijesan jer mi sami sebe gusimo,sami sebi nanosimo bol,a samo je potrebo promjeniti neke navike,te navike nisu teske za promjeniti. Potrebno je da ovoj zemlji damo malo vazduha,da udahne malo svjezine i dodje sebi...
Zelite li i vi malo zraka za ovu zemlju,za prirodu?...

Pošalji "Priroda" na Facebook Pošalji "Priroda" na Google Pošalji "Priroda" na My Yahoo! Pošalji "Priroda" na Live Pošalji "Priroda" na MySpace Pošalji "Priroda" na Twitter Pošalji "Priroda" na Digg Pošalji "Priroda" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari