iza mire-sto djavola viree

Mirno je sve. Više je letargija. Kao mesto u sred vatre,gde vatra ne dolazi.
Ili onaj trenutak pred uzasnu oluju.
Ali,ne uzasava me to stanje.
Naprotiv. Skupljam snagu,i osećam se da sam dorasla situaciji,koja dolazi
..ili se moje biće samo raduje jer se bliži trenutak kada ću biti u njegovoj blizini. . .pa kako god da bude.

Samo znam da ću kroz 7 dana biti tamo gde pripadam,i kome pripadam.
Oduvek!!
Juče mi je palo na pamet- kako sam odrastala -u ludilu- kao u kući velikog brata-
jako je dobro što nisam postala neka pocepana i sizoidna licnost.
Rasla sam u fudbalskom timu.
I to, u dva fudbalska protivnicka tima. A od mene je stalno trazeno da se priklonim jednom timu.
Jedan tim- baba,biološki ćale,sestra ,majka
drugi tim
očuh,majka
. .
Majka jeste sizofrena. Zato sad stalno i tripuje da ako nisi za nju ,onda si protiv nje!
Ocuh je prihvatio zenu sa dvoje dece.
Pravican je bio. Dobar covek.nezgodne naravi.
Više- krute naravi.
. . .pre neki dan sam cula da je neko rekao da je posao OČUHA jako nezahvalan posao. Stalno si neki drugi na listi.
Bez obzira koliko daješ.
Pogotovo ako ima tu nekakav klan,iza-koji krije i šuska. . .
Pitanje moje posle 100godina, jeste!
ZAŠTO LJUDI!?
Čovek je prihvatio 2 dece.od toga jednu bebu.
Brinuo se. Razvozio.
Vozio.
Učio me da hodam. Igram šah.
Pričam!
...zašto se krilo od njega? Zašto se ja sećam rečenice
NiJE TI ON PRAVI OTAC,TI IMAŠ ZIVOG PRAVOG OCA
. .
Nemoj SPOMINJATI OD KUDA imas čipkanu haljinu za lutku. . .
Zašto?
A taj PrAVI TATA!?
Ako mi je on pravi, zašto nije tu?
Zašto kada hocu da ga pozovem u kucu gde on zivi, ako se javi neka žena,ja moram da spustim slusalicu??
Ma ljudi! Ja sam samo dete!
Moguće da me je malo sacuvao INAT
koji imam u sebi.
Ja sa 7 godina ,sam sve oterala u p.m.
I onda sam uzela telefon,i okrenula broj telefona-mog pravog oca.
SEcam se resenosti ,da saznam.da znam. . .prizeljkivala sam da se javi taj zenski glas.
Kada se javio.
Znam da sam izgovorila.
MOGU LI DOBITI tatu?
Zenski glas mi je ovako rekao.
SLUŠAJ TI DJUBRE MALO,DA NISI NAZVALA VIŠE, OVDE ZA TEBE NE POSTOJI NIKAKAV TATA,..
Paf.
Udarac!

Igram se i smejem se sa očuhom.
Prolazi majka moja.
Namrstena.
Trčim do nje u sobu
Šta je mama?
Zasto se tako glasno smeješ? Jeli te mozda seksualno zadovoljava?
Kako? Šta je to seks zadovoljava?
Paf.
... . Paf.Trcim za loptom kroz kucu ulazim u sobu moja majka se drzi za ruku sa mojim bioloskim ocem ,ja prilazim i razdvajam ih.Ona je žena mog ocuha ,coveka sa kojim živimoi koji je prihvatio sa dvoje decea ,ne ovog sto dolazi za vikend.Ja trcim i razdvajam i kazem to.A ona teatralno pogleda u mog oca i kazeJEL VIDIŠ TO? TI NEvolis DA TI MAJKA I OTAC BUDU ZAJEDNO!Paf.Ocuh i keva u kupatilu se kupaju,ja gledam crtanepaf....Odlazi ocuh da zivi u svoje rodno mesto ,da se brine o svojoj majci .Paf.Umire moja maćiha,ćale ostaje sam i slabo se kreće.Majka se seli u treću drzavu.Paf.Otac saznaje da je ocuh moj bolestan,i sam (kao i on)tera me da ga zouem i pitam da li mu treba nešto.dok pričam sa ocuhom,otac place. . Paf.Umire otac,upoznajem svog polubrata, posle tacno 15 dana umire očuh.Paf.. . . . .Ono što sledi je za neki treći deo teksta,a ako nastavim niz,izgubicu poentu koju imam na umu.. . .Shvatila sam,da ja imam duboko usadjenu krivicu ,kada nekog volim,ili kada sam zaljubljena. Zato i nisam se borila za svoje veze i svoj život.Način na koji sam rasla i luda situacija ,su u meni stvorili osećaj da ne smem se prikloniti niti jednom timu,.Odmah iza toga ide osuda. U onom materijalu za treći deo,pokazuje se i ljubomora moje majke, prema svemu šta god ja postignem i imam. A naročito u mojim vezama.Crno je to što ja to niti sam videla,niti razmisljala da je moguće tako nesto.Moja majka ima sindrom ,holivucke lepotice koja nije vise lepotica.Samo ima gresku.Pa je taj sindrom počeo kod nje od moge 5 godine!Tako.To sam htela -baciti-na papir!
 
Povezani smo sa svojom familijom i ima dosta sličnostu u pojedinostima koje se uočavaju kod njenih članova ali ipak smo svi posebne ličnosti i funkcionišemo shodno svom karakternom sklopu.U meri u kojoj objektivno sagledavamo druge upoznajemo i sami sebe a to je za nas najvažnije.Pritom ne treba suditi drugima nego razumeti kakvi su ljudi i kako su i zašto reagovali u datim okolnostima.Zato drago njuškalo njuškaj i dalje, ovo dosad nije bilo loše.;):D
 
zxy;bt234809:
Povezani smo sa svojom familijom i ima dosta sličnostu u pojedinostima koje se uočavaju kod njenih članova ali ipak smo svi posebne ličnosti i funkcionišemo shodno svom karakternom sklopu.U meri u kojoj objektivno sagledavamo druge upoznajemo i sami sebe a to je za nas najvažnije.Pritom ne treba suditi drugima nego razumeti kakvi su ljudi i kako su i zašto reagovali u datim okolnostima.Zato drago njuškalo njuškaj i dalje, ovo dosad nije bilo loše.;):D

joojjj
treba mi pomoc

previse je zla svuda
 

Back
Top