Iskra božanskog

Energetsko učenje polazi od toga da se sve što je čoveku potrebno za usmeravanje ka duhovnom razvoju nalazi u njemu samom, jer čovek u sebi ima iskru božanskog. No, čovek je i biće slobode - njegova slobodna volja je neprikosnovena. Ako čovek odluči da zanemari iskru božanskog u sebi, ako odluči da živi okrenut isključivo materijalnim ciljevima, to je njegovo pravo i sa energetskog stanovišta mi nemamo prava da mu namećemo drugačije opredeljenje. No, ako čovek želi da uspostavi komunikaciju sa samim sobom, sa drugim ljudima i sa energijama, potrebno mu je pomoći da taj put prelazi na način koji je za njega optimalan. Svaki čovek ima svoje specifičnosti i zato ničiji put nije isti...
 
Jasno i lepo ste ovo napisali....moje energetsko učenje sam dopunila pohađajući školu dr. Valerija, energetičara i šamana...on je pulu Rus-polu Kinez, inače doktor psihijatrije...kao energetičar, prikazao nam je zaista razne vrste energije, koje prosto deluju kao da su magija, a nisu...od nas, učenika je napravio bioenergetičare velikog znanja...praksu smo imali u njegovoj ordinaciji, što je posebno iskustvo u primeni energije...za mene je najčudesnije bilo da energija misli prolazi kroz dlan....strahovito je važno šta čovek misli, jer se misli materijalizuju....no, meni je ta škola bila najbolji okidač u nastavljanju upoznavanja sebe na putu do svoje božanske iskre....hvala na pažnji :heart:
 

Back
Top