izbori

evo idu izbori... kod nas... kod vas... tako reci svugde. e sada me interesuje sta je pravilno glasanje, mislim fer. da li je jedan glas jedan covek fer. da li jedan klinac od 18-19 godina vredi kao neki 50-60-godisnjak? ili jedan seljak kao jedan doktor nauka? ponekad kazem sebi nije to isto, ali kada vidim da ljudi "srednjih" godina mogu biti veoma naivni, a jedan "klinac" veoma svestan situacije i sta znaci njegov glas tj.kuda ga on vodi onda.... onda kazem da je taj princip ipak najbolji. ili ponekad slusam nekog doktora, pa covek nema veze sa zivotom, za njega je neki seljak bez skole doktor bre. pa razmisljam kako bi bilo kada bi jedan osoba nosila od jedan do pet poena recimo. onda da se prave neki testovi, neki kratki i brzi testovi koji bi davali neku pribliznu "sliku" glasaca i na osnovu toga da se odredjuje vrednost njegovog glasa. to i ne bi bilo lose iako je malo teze izvodljivo. to teze jer odredjeni politicari tacno znaju cije glasove dobijaju i tako bi to oni na sve nacine pokusavali da sprece. doduse i to je neka vrsta "diskriminacije", znaci, ti si pametniji od nas cetvoro i tvoj glas vredi za pet a nasi za cetiri, a zasto da bude tako kad sam ja od boga dan ovakav. i sve u svemu nista od moje ideje.... a kako bi i bilo kad i ja sam sumnjam da je ovaj nov nacin glasanja ispravan. doduse ako neko da neki slican predlog onda.....
 
Rizikujuci da dobijem etiketu diskriminatora i fasiste predlazem da u licnoj karti, pored imena, pise I.Q.
Taj podatak bi bio presudan pri izboru predsednika opstine, direktora preduzeca, narodnog poslanika, upravnika pijace...
Glas bi vredeo iq/100.
Kada bi bilo volje da se ovo sprovede, ne bi vise bilo ministara sa dvocifrenim i.q.
 
M dans je sve pomešano, ako si malo konzervativniji ,prilepe ti etiketu fašiste,autoritariste, a pravi fašisti za to vreme rade šta im je volja......
@tema......Ako je po zakonima države/pokrajine propisano JEDNAKO PRAVO GLASA,tu je svaka polemika izlišna.....I ja mislim da neki ljudi ne znaju ni p od politike ili života uopšte, ali odlučuju o pitanjima koja će se ticati ljudi davno kada oni umru i odu u ''večna lovišta''......Ipak, sve dok se ne promeni zakon je zakon i tu nažalost odlučuje većina a ona je uvek za polovična i površna rešenja, bez ulaženja u suštinu.......
 
@goxy
znaci oni nece nikada glasati protiv sebi tako da... mada je mozda i bolje tako, glas je glas, pa bio on bolid ili normalan intelektualac
 
Nekada, u staroj Jugoslaviji, pravo glasa je imao samo onaj koji je plaćao porez. Ja se sa time slažem. Šta ima da glasa ''boranija'' odnosno onaj ko ničime ne doprinosi razvoju države, a HOĆE da odlučuje o sudbini iste....
 
Definirala- donekle da. Ako nemam interesa da ostanem u njoj, zashto bih ostala? Zashto da ne odem tamo gde imam mogucnosti da ostvarim svoje ciljeve?
 
ancika @

"lako" je otici, ali sam protiv tih odlazaka. osim osigurane egzistencije, sto je zaista vazno, sve ostalo je lose, i dugorocno gledano na kraju si na gubitku. znaci moja poruka, ostajte ovde i "borite" se za bolje sutra.
 

Back
Top