Ljudi na samrti - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Ljudi na samrti

Oceni ovaj blog
Za čime biste najviše žalili da vam je danas poslednji dan života?

Medicinska sestra Bronnie Ware iz Australije ceo svoj radni vek posvetila je negovanju ljudi na samrti, brinući se za teške bolesnike kojima je preostalo najviše 12 nedelja života. Na svom blogu objavila je pet stvari zbog kojih ljudi pred kraj života najviše žale. Svoja opažanja planira da objavi i u knjizi, a Gardian ukratko prenosi čemu je sve Broni svedočila.

1. “Voleo bih da sam imao hrabrosti živeti život onako kako želim, a manje ugađao drugima i radio što se od mene očekuje.” Ovo su ljudi najčešće navodili. Kad bi shvatili da je njihov život pri kraju, i pogledali unazad, shvatili bi koliko svojih snova nisu ostvarili, i koliko toga se dogodilo, jer su ugađali drugima. Shvatili bi da nisu svoje izbore temeljili na vlastitim željama i potrebama.

2. “Voleo bih da nisam toliko radio.” Ovo je izjavio skoro svaki muški pacijent koga sam lečila. Nedostajala su im njihova deca i partnerke. Žene su takođe navodile ovaj razlog.

3. “Voleo bih da sam imao hrabrosti da izrazim svoja osećanja.” Mnogi ljudi su zarobili svoja osećanja kako bi bili u miru sa ostalima. Kao rezultat toga, nastavljali su da žive osrednjim životom, pomireni sa onim sa čim već jesu. Mnogi su se razboleli, jer su bili ogorčeni i nesrećni.

4. “Voleo bih da sam ostao u kontaktu sa svojim prijateljima.” Ljudi jako često ne shvataju vrednosti svojih prijatelja sve dok ne dođu do kraja života. Mnogi su postali toliko zauzeti svojim životom da su na kraju ostali bez brojnih prijateljstava. Svima na kraju života nedostaju prijatelji.

5. “Voleo bih da sam sebi dopustio da budem srećniji.” Mnogi do kraja života ne shvate da je sreća stvar izbora. Ostali su zarobljeni unutar starih odluka i navika. Tešili su se onim poznatim, a strah od promene sprečio ih je da budu srećni do kraja. Na samrti žale što se nisu više smejali i uživali.

Šta reći...

Pošalji "Ljudi na samrti" na Facebook Pošalji "Ljudi na samrti" na Google Pošalji "Ljudi na samrti" na My Yahoo! Pošalji "Ljudi na samrti" na Live Pošalji "Ljudi na samrti" na MySpace Pošalji "Ljudi na samrti" na Twitter Pošalji "Ljudi na samrti" na Digg Pošalji "Ljudi na samrti" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Ništa, samo poštovati sve vrste ljubavi koje dodju jer samo onda daješ radiš pravu stvar, samo onda daješ sve od sebe, samo onda ne žališ ni za čim.
  2. Demijurg (avatar)
    :klap: