Duša - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Duša

Oceni ovaj blog
Duša je koncentrovana vibracija emitovana iz svesti, odnosno duha. Duša je individualizovani zrak svesti koji sakuplja ovu fizičku ljušturu - telo, na jednom mestu. Vibracije su elektroni čiji razliciti broj i raspored formira atome od kojih je materija sagrađena u obliku u kome je vidimo. Sve dok vibracija postoji, elektroni će se držati zajedno, i atomi, kao električne jedinice, će raditi, a telo će biti “živo”. Kada vibracije nestanu, duh se povuče iz materije, nestane magnetni lepak koji drži atome zajedno, telo se razloži na atome i nestane. Mi ne možemo videti atome, već samo konglomerat atoma koji nazivamo telo, i zato smo u iluziji umiranja. Umiranje ne postoji.

Duša, kao individualni zrak duha, i dalje ostaje da postoji, sve dok se kroz mnogobrojna iskustva u različitim materijalnim telima ne dovede do perfekcije kroz iskustva, kada se spaja sa duhom, odnosno svešću.

Čovečanstvo se priprema za nove uslove. Ljudi neće morati da umru da bi dostigli viši stepen svesti, kao što gusenica, crv vezan za zemlju, umire da bi postao leptir koji vlada vazduhom. Mi ćemo samo skliznuti u novo prirodno stanje, kao što se led topi u vodi.

Mi ne umiremo, mi se menjamo.

Duše smo stvarni mi.

Pošalji "Duša" na Facebook Pošalji "Duša" na Google Pošalji "Duša" na My Yahoo! Pošalji "Duša" na Live Pošalji "Duša" na MySpace Pošalji "Duša" na Twitter Pošalji "Duša" na Digg Pošalji "Duša" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Richard Parker (avatar)
    Evo, moja duša vibrira; moj konglomerat je ushićen. Pokaži nam put zrače!
  2. Soradze (avatar)
    JUNG je dokazao u svom višedecenijskom naučnom radu da je psiha religiozna i da je ceo život jedan psihički proces sa krajnjim ciljem spajanja duše sa Bogom, ili duše i Duha, ili sebstva da Alter egom, kako god....Budisti to spajanje nazivaju " spajanje neba i zemlje", hrišćani "venčanje crkve sa Isusom", Jung "misterium conunctionis".... Jung je još dokazao da to "oboženje" čovekovo i jeste sam cilj individuacije i da na toj tačci, koju je nazvao "nulta" tačkom, čovek dobija vid i moć da posmatra svet spolja i prati i razume svoj svet iznutra...I još nešto: psiha, na svom putu razoja, privlači one događaje i one ljude u naš život, koji nam omogućavaju da ozdravimo od pogrešnih stavova i načina razmišljanja, pri čemu taj proces može (skoro da je pravilo) da bude veoma potresan. Sve su to lekcije koje čovek treba da razume i da ih dragovoljno prihvati, jer ne živimo mi ovaj naš životič, nego Bog živi nas.
  3. Richard Parker (avatar)
    Jung je bio nazovi pisac nazovi psihoanalitičar koji u svojoj glavi nikada nije mogao da snadje put van senke groznog mu mentora, te je našao za shodno da se uroti protiv nj. prisvajajući i modifikujući nešto njegove škole nazivajući sundjere spužvama i od toga praveći halabuku, te se takav nedokazan i neostvaren priklonio taštim piscima koji su tako nešto jedva čekali, bedni kakvi jesu; koje je F praktično klasifikovao, najblaže rečeno - kao ljude u problemu.
    ***** te bog i ***** te Jung. I ***** tebe ja budalo.
  4. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Soradze
    JUNG je dokazao u svom višedecenijskom naučnom radu da je psiha religiozna i da je ceo život jedan psihički proces sa krajnjim ciljem spajanja duše sa Bogom, ili duše i Duha, ili sebstva da Alter egom, kako god....Budisti to spajanje nazivaju " spajanje neba i zemlje", hrišćani "venčanje crkve sa Isusom", Jung "misterium conunctionis".... Jung je još dokazao da to "oboženje" čovekovo i jeste sam cilj individuacije i da na toj tačci, koju je nazvao "nulta" tačkom, čovek dobija vid i moć da posmatra svet spolja i prati i razume svoj svet iznutra...I još nešto: psiha, na svom putu razoja, privlači one događaje i one ljude u naš život, koji nam omogućavaju da ozdravimo od pogrešnih stavova i načina razmišljanja, pri čemu taj proces može (skoro da je pravilo) da bude veoma potresan. Sve su to lekcije koje čovek treba da razume i da ih dragovoljno prihvati, jer ne živimo mi ovaj naš životič, nego Bog živi nas.
    Pa sad.. i Parker ima donekle pravo
    al ti si ovo sve vrlo lepo sklopio
    i Jungu bi se dopalo