Afirmacije

Ovo je prava istina, jer telo boli svakog čoveka, ta naša senka krije jako puno zarobljene energije, koja je u stvari vremenom postala jedan zaseban entitet unutar našeg energetskog polja. Sve dok imamo ovaj entitet, koji moramo konstantno hraniti, ne možemo govoriti o nekom većem napretku. Mnogi iz New age pokreta, i pobornici pozitivnog razmišljanja, misle da se može pozitivno razmišljati, a imati unutar sebe jedno negativno programiranje. Na ovaj način se stvara klatno, i Yin Yang princip se uključuje u igru, tako da koliko god oni više pozitivno razmišljaju, događaju im se ipak negativne stvari, a razočarenje postaje sve dublje. Onda se pitaju... pa kako to. Mnogi zatim, pokušavajući da promene situaciju na bolje, daju sebi pozitivne afirmacije, ali da bi se pozitivna afirmacija primila - ona mora imati plodno tlo. Tako neki ljudi sugerišu sebi, recimo - “Ja sam bogat” - a istovremeno imaju masu blokada protiv novca i ne mogu to prihvatiti čak ni kao ideju. Svaka njihova afirmacija po ovom pitanju pada poput semena na beton na kome nikada neće izrasti. Međutim, kada se maknu ove blokade, afirmacije odjednom imaju smisla, i sa njima možete programirati jako puno toga, čak i stanja, odnosno kako želite da se osećate u datom trenutku. Ali da bi se to uradilo, mora se pre toga uraditi, kako to Jung naziva, “Shadow work”. Ko razume shvatiće.
 
K.G. Jung: "Senka je podređeni deo ličnosti; zbir svih onih ličnih i kolektivnih elemenata kojima se, usled njihove nespojivosti sa odabranim svesnim stavom, ne dozvoljava izražavanje u životu i koji se zbog toga u nesvesnom spajaju u jednu relativno autonomnu "otcepljenu ličnost" sa suprotnim težnjama. Senka se u odnosu na svest ponaša kompenzatorno; odatle njeni učinci mogu biti isto toliko pozitivni koliko i negativni. U snovima, figura senke je uvek istog pola kao i sam snevač." pozz
 
K.G. Jung: "Senka je podređeni deo ličnosti; zbir svih onih ličnih i kolektivnih elemenata kojima se, usled njihove nespojivosti sa odabranim svesnim stavom, ne dozvoljava izražavanje u životu i koji se zbog toga u nesvesnom spajaju u jednu relativno autonomnu "otcepljenu ličnost" sa suprotnim težnjama. Senka se u odnosu na svest ponaša kompenzatorno; odatle njeni učinci mogu biti isto toliko pozitivni koliko i negativni. U snovima, figura senke je uvek istog pola kao i sam snevač." pozz
 

Back
Top