Zašto Srbija žali za Čavezom - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Zašto Srbija žali za Čavezom

Oceni ovaj blog
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis...news_id=257827

Zašto većinska srbija luduje za diktatorima , nikakvih saznanja i velikih kriminalnih apetita ? Zašto ih veliča , trpa na ikone i slavi ?
Ovo pitanje, svoje odgovore ne želi da obelodani kao jednostavnu , golu , belodanu istinu ! Čak i ovaj stubac izbegava odgovore, pa tako pitanje postaje pomalo mistifikovano i onostrano . U nedostatku odgovora , čitalac beži i mitologiju , bežeći od sebe sama ! Teško je pitati sebe , ko sam to ja kad su mi uzori ovakvi , baš ovakvi " u kojima je sjedinjeno sve – i petokraka i kokarda, i Staljin i Hitler, i Isus i Če, i Karađorđe i Hendriks, i Nikolaj i bajkerski rokenrol, i drogiranje i borba protiv droge, a bele kuge posebno?"

Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na Facebook Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na Google Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na My Yahoo! Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na Live Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na MySpace Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na Twitter Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na Digg Pošalji "Zašto Srbija žali za Čavezom" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    Diktator je jedan covek, ime i prezime, jmbg, od krvi i mesa, sa svojim stremljenjima, naredjenjima, zabludama, dobrim i losim odlukama.
    Ali je COVEK.
    Covek moze da ne voli coveka, ali ce instinktivno pokusati da ga razume ili opravda.

Diktatura danasnja i ovdasnja je daleko represivnija nego diktatura pojedinca.
    Diktaturu ovde sprovode agencije, banke, komisije, odbori, udruzenja, ministarstva, organizacije, sekretarijati, bordovi...
    Diktaturu ovde i danas sprovodi mitska zver bez lica i imena, zver koja nema ljudskosti, broj.
    Zver jede manje zveri uvecavajuci se i postajuci sve mocnija, ali uvek zavisna od vece, briselske zveri.
    Isfrustrirana zver je ranjena zver, pretnja koja nema kontrolu nad sobom i bez kriterijuma prozdire sve sto joj se nadje na putu.

Izmedju dva zla, zveri i coveka, ja biram coveka.
    Ziveli ljudi diktatori!