Karakteri i situacije - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Karakteri i situacije

Oceni ovaj blog
Lica ljudi, karakteri, situacije, sva dešavanja su samo talasi, koji zapljuskuju obalu...

Mi nismo iskusili pravu stvarnost života: jednostavno smo stajali na obali, gledali u more, ali to nije bilo zaista more, talasanje površine; talasi su samo najudaljenija spoljašnja pojava od središta mora, od dubine... tako i lica ljudi, karakteri, samo su talasi na površini mora...

A sve ono u moru, na dnu, što se ne vidi... Mi mislilmo da su talasi kraj... Kad neko umre, kad mu nestane telo, mi mislimo da ga nema više, a i mi sami smo talas, a iza talasa ide još jedan talas, pa još jedan...

Kad se mudrac kreće - on se ne vezuje za uživanje, ali ni za patnju; on se kreće izvan senke i svetla, izvan dana i noći, on jednostavno samo posmatra, i u tom posmatranju po prvi put se neka stvar događa, a to nije ni bol ni uživanje, već blaženstvo...

Nesvesni ljudi uzimaju za večno ono što je prolazno...

Pošalji "Karakteri i situacije" na Facebook Pošalji "Karakteri i situacije" na Google Pošalji "Karakteri i situacije" na My Yahoo! Pošalji "Karakteri i situacije" na Live Pošalji "Karakteri i situacije" na MySpace Pošalji "Karakteri i situacije" na Twitter Pošalji "Karakteri i situacije" na Digg Pošalji "Karakteri i situacije" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hirajgoagain (avatar)
    e kad ti dodje stvarnost cesaces se
  2. Demijurg (avatar)
    Čime ćeš se češati i po čemu? [IMG]http://www.sherv.net/cm/emoticons/farting/super-fart.gif[/IMG]