Senka - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Senka

Oceni ovaj blog
Svi mi kao pojedinci, kao porodica, zajednica, nacija... i kao čovečanstvo... imamo svoju tamnu stranu, svoju senku. Neke civilizacije, religije, države i druge strukture nas već vekovima uveravaju da je to loš, negativan, zli deo nas, i da treba da ga nadvladamo, potisnemo, zauzdamo... Mnoga duhovna učenja takođe nas inspirišu da zanemarimo taj deo, da negujemo samo svetlo, pozitivno i dobro. Od pozitivnog razmišljanja do New Age duhovnosti - važno je samo ono što je lepo. Ali senka je kako psihološki tako i biološki deo nas. Bez nje ne možemo biti celovita bića. To se jasno odražava u simbolu Yin Yang, koji predstavlja celinu, a ona se sastoji od svetla i tame, dok svaki deo nosi i seme onog drugog. Zbog toga je bitno da obratimo pažnju i na taj deo koji nije privlačan, koji preti da uništi sliku „idealnog ja“ koju nastojimo da prikažemo svetu. Inače ćemo postati našminkane lutke koje u sebi nose bombu i stalno moraju paziti da ona slučajno ne eksplodira.

Pošalji "Senka" na Facebook Pošalji "Senka" na Google Pošalji "Senka" na My Yahoo! Pošalji "Senka" na Live Pošalji "Senka" na MySpace Pošalji "Senka" na Twitter Pošalji "Senka" na Digg Pošalji "Senka" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Senka iako skrivena ,meša se u sve
    i što je više skrivamo izbija sve žešće
    bolje je zato puštati je na scenu po malo
    tek da se bolje sa njom upoznamo
    jer ni djavo nije crn kao što izgleda
    pa i senka ima svojih svetlih trenutaka
  2. hakim bej (avatar)
  3. zxy (avatar)
    Haha a ovde još ima i duplih nikova
    ma Krstarica živa zgoda
  4. gost 305379 (avatar)
    Uh, bas sam danas imala taj ponovni susret sa vlastitiom senkom.. Dosla je da me poseti i da me podseti da bez nje ne mogu nigde, da je nerazdvoivi deo mene i da su mi dzaba sve procitane knjige o svetlosti i lepoti
    Ona je tu i moram se nositi s njom...
    Hvala na ovom tekstu, zaista mi je dosao u pravom trenutku