Neki ljudi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Neki ljudi

Oceni ovaj blog
Nikada ranije međuljudski odnosi nisu bili toliko problematični i vođeni konfliktom. Nastavite li očekivati spas kroz odnos, bićete ponovo i ponovo razočarani. No, prihvatite li prisutnost odnosa u životu kao nešto što vas čini svesnim, umesto srećnim, tada vam odnos može pružiti spas i uskladićete se s višom svesti koja se rađa na svetu...

Nekim ljudima je mnogo lakše da se bave drugima, nego sobom, ne shvatajući da kada pričamo ili radimo nešto drugim ljudima, mi u stvari samo komuniciramo sa odvojenim delom našeg bića, koji je u drugom ljudskom obliku... Ono što nema u nama samima mi ne primećujemo kod drugih.... Neki ljudi jednostavno ne mogu da se promene. Lagati druge je pozorište, a lagati sebe je duševna bolest...

Pošalji "Neki ljudi" na Facebook Pošalji "Neki ljudi" na Google Pošalji "Neki ljudi" na My Yahoo! Pošalji "Neki ljudi" na Live Pošalji "Neki ljudi" na MySpace Pošalji "Neki ljudi" na Twitter Pošalji "Neki ljudi" na Digg Pošalji "Neki ljudi" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Kad čitam šta si napisao menščini da si sve u pravu ti al kad pogledam stvari svojim očima vidim da ...drugi ne valjaju ništa
  2. Demijurg (avatar)
    Moguće...
  3. duska.vodolija (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Kad čitam šta si napisao menščini da si sve u pravu ti al kad pogledam stvari svojim očima vidim da ...drugi ne valjaju ništa
    On samo mnogo trazi od ljudi .Po toj njegovoj teorijii sam prica i sam se sebi obraca .To je sasvim u redu.
    Smijesta utiske i razvrstava ih pri tom nece da zna da to radi nas mozak .
    Opazio je da mozak zna da ukrade neku informaciju i da je zaturi.
    On zivi sadasnjost i oce punu trpezu sad tu odma.
    Daje ljudima, dijeli sa njima, voli ih .Ko daje ocekuje da mu se vrati .Kad nije tako razocara se .
    U njegovom svijetu bilo bi vise pozitivnog haosa .Vise posla za nezaposlene i za njega samog .
    On je dobar knjizevnik.Ni sam nije svjestan koliko je drugaciji samim tim i zanimljiv.
  4. Demijurg (avatar)
    :super:
  5. zxy (avatar)
    Citat Original postavio Demijurg
    Moguće...
    "Pakao ...to su drugi "- Sartr
  6. zxy (avatar)
    Citat Original postavio duska.vodolija
    On samo mnogo trazi od ljudi .Po toj njegovoj teorijii sam prica i sam se sebi obraca .To je sasvim u redu.
    Smijesta utiske i razvrstava ih pri tom nece da zna da to radi nas mozak .
    Opazio je da mozak zna da ukrade neku informaciju i da je zaturi.
    On zivi sadasnjost i oce punu trpezu sad tu odma.
    Daje ljudima, dijeli sa njima, voli ih .Ko daje ocekuje da mu se vrati .Kad nije tako razocara se .
    U njegovom svijetu bilo bi vise pozitivnog haosa .Vise posla za nezaposlene i za njega samog .
    On je dobar knjizevnik.Ni sam nije svjestan koliko je drugaciji samim tim i zanimljiv.
    Ko je taj,kazuj brže,vidiš da pomrećemo od dosade ovde
    Ps
    Ne mislim na ovaj blog ,on jedini i vadi stvar iz platke
  7. duska.vodolija (avatar)
    Demijurg
    Kakva dosada ?Ne spominji licno krckam svoje sgusnuto vrijeme i kad sam sama ni tad mi nije dosadno.
  8. zxy (avatar)
    Citat Original postavio duska.vodolija
    Demijurg
    Kakva dosada ?Ne spominji licno krckam svoje sgusnuto vrijeme i kad sam sama ni tad mi nije dosadno.
    Ooo tvoje razumevanje je zaista duboko
    priznajem da ja nisam pametan toliko
  9. gost 198065 (avatar)
    Ne pamtim kad sam zadnji put čitala rečenice s kojima sam se delom slagala, i delom ne. Iskrena da budem, ne znam šta bih mislila: ili je naopako postavljena moja teorija da ljudi postupaju logično sebi, i da su kontradiktornosti u toj priči ili a) laganje, ili b) mentalna bolest.

Ili si ti hodajući primer nekoga ko je pomirio krajnosti.

Jer, a za mene, govoriš o krajnostima; i opet se ne čini da ti one prave problem - štaviše, predstavljaš ih kao [I]celinu.[/I] Ja ne uviđam način na koji si to izveo, a uvek volim da vidim način. U ljudskoj je vrsti skoro sve šablon. Zato me ne zanima toliko [I]šta[/I] govoriš, ili radiš; već [I]kako[/I] to radiš.

Međuljudski su načini uvek bili problematični i vođeni konfliktom, i ovo danas nije nikakav presedan. S druge strane, nastavimo li očekivati spas kroz odnos, bićemo uvek ponovo razočarani. Nekim ljudima je mnogo lakše da se bave drugima nego sobom. Ali, onoga što nema u nama samima moći ćemo da vidimo ako znamo kuda da gledamo. Ako ne gledamo posledicu, već način.

Uvek možeš da vidiš ako znaš [I]kako[/I] da gledaš.

Možda će ti to u šta gledaš biti krajnje odbojno ili ćeš čak i mrzeti. Ali nedopadanje ne znači nerazumevanje. Ja mogu razumeti zašto ljudi idu da slušaju (?) JK. To ne znači da ću je ja slušati, ili da mi se sam taj čin, možda, ne gadi.

Videla sam da oni to rade, i znam zašto to rade, a to što znam [I]zašto[/I] rade; zapravo mi je omogućilo da vidim [I]šta [/I]rade.

Znaš?

Vidiš sve čemu znaš smisao. Ne vidiš samo ono u čemu si ignorant.

[I]Niko[/I] se ne menja. Ne u stvari. Lagati druge je performans, a lagati sebe nesreća - verovatno najveća koja se ikome može zapatiti.

Ali svi to rade. Ja to radim, ti to radiš. Niko ne uspe provesti vek bivajući apsolutno iskren sa sobom i drugima; i pašću na teme ako doživim da vidim da je to ikome pošlo za rukom.

Kako god, čudan si ti čovek. Kad te čitam, kao da si kalemio suprotno jedno na drugo; a pelcovao tako da deluje da stvarno misliš to što govoriš. Ako ne lažeš, i nisi lud, onda si neobičan.

To je verovatno najveći kompliment koji sam u stanju dati. :D