Prvi prolećni dan - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Prvi prolećni dan

Oceni ovaj blog
Prođe prvi celodnevni prolećni dan, upišan i usran u svakom smislu. Prva zima za ovih mojih 36 ili 37 godina koju sam pregurao bukvalno bez snega. Ne računam onih nekoliko dana u decembru i onaj jedan dan prošle sedmice. Je6eš zimu kad skoro nikada za tri meseca nije pao sneg, već samo i uvek kiša. A sećam se 80-tih godina prošlog veka, i pravih pravcatih zima, sve dok se nije poremetila klima (čitajte dok ljudi nisu poremetili klimu, odnosno zamenili leto i zimu), i setim se da je tada preko zime, kad god bi nešto padalo sa neba, to bio sneg, a nikada kiša. Zna se kakve su zime u Podunavlju: snežne i hladne. Ali neko se setio da se malo igra klime, i leta i zime, pa je u Tunis i Maroko bacao sneg, a u Podunavlje toplu kišu. I nikada Sunca. Zima sa najmanje Sunca bila je upravo ova zima. Ne, to ne pada kiša, to nebo na nas piša... Ojha, ojha, ojha ha...

Pošalji "Prvi prolećni dan" na Facebook Pošalji "Prvi prolećni dan" na Google Pošalji "Prvi prolećni dan" na My Yahoo! Pošalji "Prvi prolećni dan" na Live Pošalji "Prvi prolećni dan" na MySpace Pošalji "Prvi prolećni dan" na Twitter Pošalji "Prvi prolećni dan" na Digg Pošalji "Prvi prolećni dan" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. gost 320781 (avatar)
    :sad2: narocito to Ojha, ojha, ojha, ha..
  2. duska.vodolija (avatar)
    Mozes li da zamislis mene djevojcurak iz Ravnog Sela nasred Backe Carobnice, tek doselila u Crnu Goru?
    Mislim da mozes jer ti sve mozes na svoj nacin.
    A tek moje lepo ,belo.U skoli zamor dok odgovaram.
    Moj kaput sa krznom oko vrata i na rukavima a snijeg misaona recenica.
    I kad padne ne zadrzi se dan dva i svi polude od radosti.
    A sjecam se u Ravnom Selu tata je izlazio kroz prozor da ocisti snijeg da bi mogli da izadjemo na vrata.
    Glasam za proljece .I za prestanak kisa koje liju ko iz kabla.
  3. Demijurg (avatar)
    Pa jeste...