TOPLE PAHULJICE - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

iamblond

TOPLE PAHULJICE

Oceni ovaj blog
Toliko mi se svidio ovaj tekst koji sam pronašla na jednom EMOCIONALNA INTELIGENCIJA BLOGSPOTU da sam ga odlučila podijeliti sa vama i čuti vaše mišljenje. Tako jednostavna priča, toliko životna a opet na tako grozan način od strane nas ljudi sotonizirana....ALI BEZ OBZIRA NA SVE.....JA SVIMA VAMA ŠALJEM VELIKE VELIKE TOPLA PAHULJICE....od

"Bajka o toplim pahuljicama", koju je napisao transakcioni analitičar Klod Stajner, govori o tome kako su nekada davno svi ljudi imali vrećice sa toplim pahuljicama, koje su nesebično delili uvek kada su videli da su nekom potrebne. Svi su bili srećni i zadovoljni, osećali su se "toplo i pahuljasto." Onda se pojavila zla veštica, i, nezadovoljna zato što srećni ljudi ne kupuju njene napitke, slagala ih da će se tople pahuljice potrošiti ako ih budu tako nesebično delili. Ljudi su joj poverovali i prestali da daju tople pahuljice svima, ali je to dovelo do toga da su postali toliko nesrećni da su počeli da umiru. Veštici to nije odgovaralo, pa je počela da im prodaje hladne bodlje i plastične pahuljice. One nisu bile dovoljne da se ljudi osećaju toplo i pahuljasto, ali bar više nisu umirali.
Stajner u ovoj priči zapravo govori o stroukovima, osnovnim jedinicama pažnje, koji su nam neophodni za preživljavanje i optimalno funcionisanje.
Tople pahuljice predstavljaju svaku autentičnu i iskrenu pažnju koju dobijamo i dajemo, i one čine da se osećamo prijatno. Sa svakom toplom pahuljicom mi šaljemo poruku "postojiš" i "važan si".
Primeri toplih pahuljica su: pozdrav, iskreni kompliment, iskreno "kako si?", slušanje, podrška, dodir, zagrljaj, poljubac, osmeh, poklon, vreme izdvojeno za nekog...
U zavisnosti od stepena bliskosti sa nekom osobom, dajemo različitu vrstu i količinu toplih pahuljica.
Neki ljudi ne umeju da daju ili prime toplu pahuljicu, i zato im se repertoar sastoji od hladnih bodlji.
Primeri hladnih bodlji su: podsmeh, ironija, sarkazam, kritikovanje (prekomerno i neadekvatno).
Plastične pahuljice po formi podsećaju na tople pahuljice, ali se razlikuju po tome što su neautentične i neiskrene. To su lažni osmesi, neiskreni komplimenti, gestovi učinjeni reda radi.

Dešava se da se ljudi iskreno vole, ali iz neznanja jedni drugima uskraćuju tople pahuljice i daju hladne bodlje. Mnoge ljubavne veze zbog toga nisu opstale, i mnogi odnosi roditelja i dece su narušeni i neskladni, uprkos tome što se vole.

Neka vam dane krase TOPLE PAHULJICE ...

Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na Facebook Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na Google Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na My Yahoo! Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na Live Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na MySpace Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na Twitter Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na Digg Pošalji "TOPLE PAHULJICE" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. sirijus49 (avatar)
    Za Tebe jedno
  2. gost 320781 (avatar)
    lepo ali steta sto je objasnjeno.
  3. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio Gloriana
    lepo ali steta sto je objasnjeno.
    sam razmišljala da li objasniti, točnije staviti cijeli tekst...i na kraju sam odlučila da ga treba staviti ZA ONE KOJI DIJELE HLADNE BODLJE....jer bez objašnjenja teško da bi takvi ljudi mogli shvatiti o čemu se radi...jer i ovako teško shvaćaju....
  4. iamblond (avatar)
    Citat Original postavio sirijus49
    Za Tebe jedno