Dvoje - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Dvoje

Oceni ovaj blog
Ko sam ja? - upita mladić starca.

Ti si ono što ti misliš - odgovori starac. - Objasniću ti jednom pričom.

Jednog dana, pored gradskih zidina, u sumrak su se mogle videti dve osobe koje se grle.

To su tama i mama - misli nevino dete.

To su ljubavnici - misli čovek pokvarene mašte.

To su dvoje prijatelja koji se nisu videli dugi niz godina - misli čovek koji živi sam.

To su dva trgovca koja su sklopila dobar posao - misli čovek pohlepan za novcem.

To je otac koji grli sina koji se vratio iz rata - misli žena nežne duše.

To je kći koja grli svoga oca koji se vratio s puta - misli čovek ožalošćen zbog smrti svoje kćeri.

To su zaljubljeni - misli devojka koja sanja o ljubavi.

To su dvojica koji se bore na smrt - misli ubica.

Ko zna zašto se grle? - misli sebičan čovek.

Kako je lepo videti dve osobe koje se grle - misli produhovljen čovek.

Svako misli - zaključi starac - zavisno od sebe, šta je. Pronikni u svoje misli. Ti možeš reći puno više o tome ko si ti nego tvoj učitelj.

Pošalji "Dvoje" na Facebook Pošalji "Dvoje" na Google Pošalji "Dvoje" na My Yahoo! Pošalji "Dvoje" na Live Pošalji "Dvoje" na MySpace Pošalji "Dvoje" na Twitter Pošalji "Dvoje" na Digg Pošalji "Dvoje" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Tako je to,covek u odnosima sa drugima uvek polazi od sebe i zbog toga se uglavnom i zezne.
  2. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Tako je to,covek u odnosima sa drugima uvek polazi od sebe i zbog toga se uglavnom i zezne.
    Izvini, živ ti ja, a od koga da podje?
    Od tebe......komšiju.....
    Svako vidi sobom kada se nalazi u normalnim, tačnije stabilnim situacijama.
    Nestabilne su....druga priča.
    I to što vidi sobom to i pokazuje na razne načine, što ne znači da će i neko drugi ko ga gleda, sluša, čita videti isto.

Evo.....iz opisanog, ja vidim, osećam samo zagrljaj. Ne vidim likove, ne pitam se ko su i zašto se grle....jednostavno samo osećam blagost zagrljaja koji znači bliskost....i neku milu energiju koja prija
  3. zxy (avatar)
    Citat Original postavio LJILJA MMM
    Izvini, živ ti ja, a od koga da podje?
    Od tebe......komšiju.....
    Svako vidi sobom kada se nalazi u normalnim, tačnije stabilnim situacijama.
    Nestabilne su....druga priča.
    I to što vidi sobom to i pokazuje na razne načine, što ne znači da će i neko drugi ko ga gleda, sluša, čita videti isto.

Evo.....iz opisanog, ja vidim, osećam samo zagrljaj. Ne vidim likove, ne pitam se ko su i zašto se grle....jednostavno samo osećam blagost zagrljaja koji znači bliskost....i neku milu energiju koja prija
    E pa ja naprimer kad se sa tobom prepirem polazim od ...tebe
  4. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    E pa ja naprimer kad se sa tobom prepirem polazim od ...tebe
    Ne bih rekla
    polaziš ti od sebe
    teško da od mene mož da podješ
    jer ne mož do men ni da dodješ
  5. RiadaT. (avatar)
    Ja gledah ovo Dvoje i pronađoh da je lijepo ih vidjeti Ako je regularno...ispadoh...produhovljena
  6. Demijurg (avatar)
    :super: