Stereotip - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Stereotip

Oceni ovaj blog
Kad osećamo duševnu bol i odvratnost - došlo je vreme za čišćenje iznutra. A šta se dešava kad nas uhvate duševni jadi? Onda kukamo ko je kriv. Ako ništa drugo - onda je krivo vreme, mesto, država u kojoj živimo, i lakše nam je da taj jad privežemo za nekog drugog nego za sebe... Tako lakše podnosimo to, jer teško da možemo da podnosimo zlo od samih sebe, pa to reflektujemo na druge u našem univerzumu, da nam drugi nanose zlo. Kad izaberemo čišćenje, mi opet ne možemo da se pomirimo sa svojom odlukom, već prenosimo odgovornost na druge; mi uzimamo telo, projektujemo se u jedan delić našeg univerzuma, a drugi deo istog tog našeg univerzuma je neprijatelj. Ali sad ga mi možemo mnogo bolje podneti, jer je zlo odvojeno... da i ako se nama dešava, nije zlo od nas, već dolazi od drugog. Mi smo i dalje čisti, samo smo napadnuti, to je naša predstava, nikako na standardnu svest normalnog čoveka ne može da deluje misao da on to sam sebi čini, on to ne može videti. Te ljude ja zovem “Stereotip ljudi”; to su ljudi koji još uvek misle da su odvojeni, da je neko drugi kriv, da se uvek neko drugi treba popravljati, a oni sami sebe da poprave - to nikako... nego samo na osnovu svoje perspektive, koja je nedovoljno ispunjena informacijama, određuju i mere šta je dobro a šta zlo - i onda se bore za to... Nadolaze im želje, a oni i dalje ne znaju odakle im te želje dolaze i onda sa svojom slobodnom voljom kreću da ostvaruju te želje, i misle da imaju slobodnu volju, a i želje su im čak unapred određene. Ovde je caka u tome da dopustiš da uhvatiš kvalitetne ideje umesto glupih saveta tvojih prababa, koje ti stalno bruje u glavi, a i ideje i želje nisu od tebe... ti samo odabiraš šta ti je volja činiti od onog šta ti je ponuđeno... To je kao da sedimo na fotelji i gledamo samo jedan TV kanal već duže vreme... i već polako počinjemo da razmišljamo pod uticajem tih informacija. Donosimo sudove i odluke, a kad bismo samo digli dupe iz fotelje i pomerili malo antenu, odjednom bi naš TV prijemnik primio signal još desetak novijih kvalitetnijih programa na osnovu kojih mi već menjamo mišljenje; sad se već promenila situacija i sad vidimo mnogo više. Imamo mnogo veći pristup, a što veći pristup - to će se brže i jasnije razmišljati...

Pošalji "Stereotip" na Facebook Pošalji "Stereotip" na Google Pošalji "Stereotip" na My Yahoo! Pošalji "Stereotip" na Live Pošalji "Stereotip" na MySpace Pošalji "Stereotip" na Twitter Pošalji "Stereotip" na Digg Pošalji "Stereotip" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. duska.vodolija (avatar)
    ***ti samo odabiras sto ti je volja ciniti, od onog sto ti je ponudjeno***
    Sve pocinje i zavrsava se u mojoj glavi koja je davno puna i prepuna ponudjenog .
    Listing je davno ucinjen samo oci setaju po slovima glasova koji ce proizvesti rijeci .
    Ucinice mi se nekog dana neke zore da je svijet divno mjesto gdje cu da setkam i razmisljam .
    Place mi se kad spoznam da sam samo jedan stereotip.
    Samo ja sad znam moju istinu da nisam Sahara vec samo jedno njeno zrnce raspale cjeline neceg velikog nekad bilog.
  2. Demijurg (avatar)
    Apsolutno...