Neverovatno - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Neverovatno

Oceni ovaj blog
Neverovatno topao februarski dan. Nepodnošljivo vreme. Umesto da bude hladno, i sa snegom, vani užasna vrućina. I još je bio dan, negde popodne, jule, kad sam u Zmaj Jovinoj ulici ugledao jednog s uma sišlog čoveka, koga viđam par puta mesečno kako polako korača ulicom i peva na sav glas. Ljudi vide da je prolupao, ne diraju ga, samo mu se smeju, rugaju ili ga snimaju. Ali juče, svojim glasnim pevanjem na sebe je navukao neka tri Cigančića, od kojih najstariji nema više od devet godina. Kako je išao i pevao, tako su oni trčali iza njega, provocirali ga, vređali, pljuvali, šutirali... I u jednom momentu taj najstariji iz jakne je izvadio kratku palicu i tresnuo ga po leđima toliko jako da je ovaj jauknuo i zastao, a onda se okretao oko sebe da vidi šta ga je snašlo. Cigančići su se povukli na bezbednu razdaljinu i vikali mu, naočigled zabezeknutih prolaznika: „Majmune! Puši ga! Majmune!“ Deca, ogrubela od boravka na ulici, budući razbojnici i kriminalci, nastavili su da ga prate i vređaju. Ako je lud - ne treba niko da ga bije. O ovome danas možete čitati na mom blogu. Ali, kako stvari stoje, ne daj bože, mogli biste uskoro pročitati u crnoj hronici kako su tri klinca prebila neku staricu i otela joj sav novac. Pamet u glavu i bavite se uzrocima a ne posledicama. Ili, pak, ne treba da vas bude briga šta se događa oko vas? Ma šta vas se tiče...

Pošalji "Neverovatno" na Facebook Pošalji "Neverovatno" na Google Pošalji "Neverovatno" na My Yahoo! Pošalji "Neverovatno" na Live Pošalji "Neverovatno" na MySpace Pošalji "Neverovatno" na Twitter Pošalji "Neverovatno" na Digg Pošalji "Neverovatno" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    I šta si ti učinio dok si gledao? Da li si oterao cigančiće od tog čoveka?
  2. Demijurg (avatar)
    Ništa. Baš ništa. Ispod časti mi je da se kačim sa decom. A i deca se svete onome koga zapamte. Samo sam primetio, i primećujem, da smo svi postali sebični i da samo gledamo svoja posla...
  3. *BILJA* (avatar)
    Ne bi trebalo...
    Koliko juce, Beograd..

Vracam se s detetom s jedne filmske projekcije (bese neka komedija, bas smo se ismejale i razgalile) uredno placam karte (uglavnom zene s decom, mada je bilo i muskaraca), kad jedna budala dreknu na sofera da stane tu, smesta (na crveno..........) jer je "pogresio" autobus...Lupa u staklo iza, dere se,psuje, na kraju se iznervirani sofer brecnu da saceka malo i da ....sad da ne duzim.. Crnogorski "naglasak"...

Bilmez je udario pesnicom u staklo da je moje (i ne samo moje, bilo je i manje dece zaplakalo) i poceli smo koliko smo mogli da se bunimo, a muskarci su mirno gledali...Na izlasku je opsovao majku soferu i SVIMA nama
    "zenturacama s decurlijom" koju ne "vaspitavaju kod kuce nego na ulicama pa se dernjaju"
  4. *BILJA* (avatar)
    Oguglati, ne znaci samo da covek stice "mudrost i samokontrolu" iako ima toga, oguglati znaci jednom doci pod udar napsanika, nepravde i slcinih pojava, kad ce isto tako oguglali okrenuti glavu i ostaviti vas na milosti i nemilost...
    Ni za sta slicno ne postoji recept, sve je stvar karaktera licnosti...
  5. Demijurg (avatar)
    Apsolutno tačno, na žalost. Da je krenuo da kolje po autobusu - sigurno bi svi čekali da dođu na red i ne bi se bunili... :rida: