Dobro jutro, dobar dan... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Dobro jutro, dobar dan...

Oceni ovaj blog
Dobro jutro ili dobar dan svima, baš, kako kome, baš, koliko vas ovde ima, baš, i muškima, baš, i ženskima, baš... i polumuškima, baš, i poluženskima, baš...

Pre izvesnog vremena na televiziji sam gledao neku emisiju u kojoj je neki poznati doktor naširoko govorio o tome kako njegova generacija, rođena nakon Drugog svetskog rata, nije bila seksualno obrazovana kao današnje generacije, i da oni nisu tačno znali šta se događa kad se sretnu muški i ženski polni organ. Publika se na to od srca nasmejala, jer nije razumela njegov medicinski vokabular, i naravno stoga što na seks gleda kao bilo koja četvoronožna životinja. To su, u suštini, toliko veliki ljudi da bilo koji pas može da ih pomokri a da pri tom uopšte ne digne nogu... ha ha ha...

Još jedna sitnica. Kad su Mujo i Haso pecali i upecali zlatnu ribicu, a ona ih zamolila da je puste i da će im ispuniti tri želje... oni su naseli i pustili je. Umesto da im ispuni tri želje - ona je jednostavno pobegla. Ha ha ha...

Što se tiče izreke “ljubi bližnjeg svog” - ona je višeznačna i ovde i sada ne bih ulazio u religiozno-moralnu raspravu po tom pitanju, da ne bih pisao kilometarske komentare, ali i stoga da biste čitali i razumeli šta pišem. Lako je, naime, ljubiti bližnjeg svog ako imaš bližnjeg svog. A šta da radim ja koji živim sam? Da ljubim bližnjeg svog? Da ljubim mog? Pa koliko god se potrudio da se sagnem - nisam toliko savitljiv da bih uspeo da poljubim mog. Ako mi je bližnji moj onaj ko mi je najbliži - to bi onda mogle biti obe komšinice, i ova iz stana sa leve ali i ova iz stana sa moje desne strane. Onda bi one trebalo da poštuju ovo pravilo pa da ljube bližnjeg svog iliti mog. I to generalno ne bi bio problem za ovu prvu, devojku koja je trenutno u solo varijanti, a ume da ljubi bližnjeg svog i njegovog mog, dok bi za ovu drugu udatu možda bio problem samo to da ljubi bližnjeg svog ali ne i njegovog mog ukoliko bližnji svoj i njegov moj nije stoli me bojko muževljev konfekcijski broj... ha ha ha...

Da završimo priču brodom koji tone i kapetanom koji pita prisutne ko veruje u božju milost, na šta pola putnika digne desnu ruku. A on im na to kaže da ostanu na brodu i čekaju božju milost, dok oni koji ne veruju u božju milost odmah krenu prema čamcima za spasavanje. Elem, belem (i čoldov melem), prodajem svoje mesto u raju onome ko bi se trampio za mesto u kući Velikog Brata. Da bar na neko vreme ne živim sam i da imam bližnjeg svog koga ću ljubiti kao bližnjeg svog bez obaveze da on ljubi mog. E tako bih ja bio jedini koji bi ostvario svoju želju, jer sam na vreme prepoznao zlatnu ribicu zamaskiranu u ofarbani cvet koji je jedna cigla u piramidi svevidećeg oka... he he he...

Živi bili. Ojha, ojha, ojha ha...

Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na Facebook Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na Google Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na My Yahoo! Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na Live Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na MySpace Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na Twitter Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na Digg Pošalji "Dobro jutro, dobar dan..." na del.icio.us

Ažurirano 16.02.2013. u 09:40, autor: LJILJA MMM

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. hakim bej (avatar)
    "Moli se bogu ali veslaj ka obali."