Otići negde... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Aleksej od Arlekina

Otići negde...

Oceni ovaj blog
Otvorim vrata – Tuga
Zatvorim vrata – Tuga

Liči mi na ono; ‘’Ne vidi se šuma od drveća’’, a opet mislim … možda šuma medj drvećem i ne postoji, možda je i šuma sama u oku posmatrača? Tako i ja, samo možda, od sreće ne vidim sreću il’ ona samo je u oku i čežnji… mozda se svi samo sagledamo zavidimo i gorcimo od zavisti….
Mozda i kada si u g….a teško sebi priznaš?
Ili je sreća ono malo što od radosti proleti u trenu, pa te tera da dišeš I tragaš do sledećeg trena? Možda je sreća samo postojanje? Možda je sreca spokoj kada drugom poželis srecu, kada zbog tudje srece vreme počne da leti, a smejalice - bore da prave nove obrise toploga lica?

A onda, se samoživ Ja setim, tebe Smiljka, u kojoj za ove godine nisam našao zrno pakosti već samo davanja. Čujem Ja tvoje tuge nekada, ali zavist nikad I to mi da spokoj – hvala ti!
Mogao bih sad otići u digresiju I pisati o lepoti, o liniji tvog vrata, o tome kako ti stoji trenerka… ali ne, oko mene tuga, u meni spokoj samo kad pomislim na sva tvoja davanja, žrtve, toplinu, veselja, snagu, istrajnost…
Slabi ne mogu oprostiti, praštanje je vrlina jakih reče otprilike tako Gandhi. Samoživo samo u pomisli na tebe nadjem mir.
Otvorim vrata – Tuga
Zatvorim vrata – Tuga …. Samim tim mora da ovo u čemu sam je sreća?
Danas nije petak, a opet me tvoja dobrota umiri… i pokušam da praštam.
Želim ti osmeh i toplinu, želim ti snove, želim ti nekog kao što si ti.

Pošalji "Otići negde..." na Facebook Pošalji "Otići negde..." na Google Pošalji "Otići negde..." na My Yahoo! Pošalji "Otići negde..." na Live Pošalji "Otići negde..." na MySpace Pošalji "Otići negde..." na Twitter Pošalji "Otići negde..." na Digg Pošalji "Otići negde..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari