INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI ! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !

Oceni ovaj blog
Institucija časne ostavke, proističe iz ljudskog dostojanstva , ličnog integriteta , poštenja – dakle iz čovečnosti i patriotizma !
Čineći ili pak ne čineći , čovek pogreši iz ovih ili onih razloga , ušta se ubrajaju nepažnja / nesmotrenost / gubitak koncentracije / neznanje i neumeće / lično zdravstveno stanje / nejasne i zamagljene okolnosti i mnogi drugi lični razlozi ! Ako takve pogrešnosti nastaju sa pozicija odgovornog rukovođenja i prouzrokuju društveno političke štete, ekonomsko tehnološke, ili pak moralno vaspitne i etičke ; dostojanstvenom čoveku tad je na raspolaganju ova institucija .
U situacijama kad pogrešnost odgovornog rukovođenja na bilo koji način ugrožava kredibilitet države ili neke njene institucije , sve institucije prvo latentno a zatim ako treba i javno deluju ka tome da odgovorni rukovodilac iskoristi instituciju časne ostavke ! Ako institucionalni apel ne urodi plodom , onda se u zaštitu integriteta i kredibiliteta institucije , posegne za institucionalnim moćima i silama, u smislu povraćaja na instzitucionalno časno i dostojanstveno stanje.
Sve je ovo poznato naširoko / nadugačko i koristi se međ časnim i dostojanstvenim ljudima !
Pitanje je koliko je takvih u nas , koji sede međ nama kao institucionalni predstavnici i zaštitnici u društveno političkom sistemu !
U ovom političkom trenutku , u situaciji između dve političke krajnosti ( oprosta i utamničenja ) vidim za predsednika vlade dostojanstveno rešenje u neopozivoj ostavci – kako se to inače čini međ dobronamernim ljudima . Konačno , za odgovornog rukovodioca u ovakvim situacijama , neopoziva ostavka je veliki patriotski čin – kome se odaje svako priznanje !
Mnim da predsednik vlade nikad nije bio obilato zaposednut patriotski dostojanstvenim i časnim , kako govorom tako i delanjem ! Dve ipo decenije njegovog političkog delanja na to ukazuju , tako da ova njegova javna politička transformacija samo je velika manipulacija !
Evo i bivši mladi hitlerovac , vermahtov vojnik do poslednje ratne sekunde , smogao je dostojanstva i posegao za časnom ostavkom , da institucija u kojoj je delao i kao odgovorni rukovodilac , može dostojanstveno da ide dalje .
No u nas toga ne biva i gotovo da nema takvih primera – ide se do “ poslednje kapi krvi “ .
I ne samo to , mi izgleda nemamo ni personalnih postavki koje bi čuvale , štitile i gradile institucionalni kredibilitet i izgrednike primoravale na njegovo poštovanje , moćima i silama institucija kojima rukovode.
Pa kad smo već izabrali svojom voljom takve ništavne , kojima nije do kredibiliteta države , te časti i dostojanstva njenih institucija , zar nemamo ni mi građanskog dostojanstva i ljubavi prema časti, etici i poštenju .? Zar je sve to tako presahlo i nestalo iz nas bespovratno , pa nemamo i ne koristimo građanske moći zarad čuvanja državnog kredibiliteta i dostojanstva iz kojih izviru pravda i njena pravičnost za građanstvo , kao i život u državi dostojan čoveka !

Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na Facebook Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na Google Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na My Yahoo! Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na Live Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na MySpace Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na Twitter Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na Digg Pošalji "INSTITUCIJA ČASNE OSTAVKE I MI !" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    "Glodanje Dačića

Tako je to kad te mangupi uzmu u mašinu, pa te rade - polako, meraklijski, bez žurbe, stručno.....
    ...Na izvestan način Ivica Dačić sam je tome kriv. Kao prvo, on je mogao i može to oglodavanje da prekine kad hoće. Zašto bi trpeo „praćke i strele sudbe obesne“ kad se sve može prekinuti pukom ostavkom? E, to je ovo drugo iz čega je nastalo ono prvo. Vlast, opaka droga. Ivica Dačić kanda je igrao „tropa“, kao u ajncu, razmahao se previše i sada ima da trpi mangupe dok ga rade.

Molim: je li se dva puta do besvesti cenjkao, ucenjivao, njuškao se sa kojekakvima, mirio sa Tadićem pa sa Vučićem? Prvo je isposlovao mandat ministra unutrašnjih poslova i jako se trudio da bude dobar ministar, što posle Dragana Jočića nije bilo teško; čak su ga i policajci zavoleli, što je bilo ravno čudu (sad ih ta ljubav prolazi). Onda je pomislio da može da iskamči još. Pustili su ga i postao je i premijer, osim što je i dalje ministar unutrašnjih poslova. E, tu je igrao „tropa“. Ulog prevelik, „na stolu kamara para“, što reče pesnik, a on - „tropa“... Ostali igrači onda otvaraju karte: onaj Lazarević; ono koferče; onaj Šarić; onaj Miša Banana; blekberi; imenjak Tončev? Šta ćeš sada, crni Ivice?....."

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis...news_id=255695