Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?

Oceni ovaj blog
Kajmanske disidenske suze, po Vesni il' građanska savest - štali !

"U pravu su bili svi dobronamernici koji su me svojevremeno odvraćali od bilo kakvog pačanja u politiku. Fakat, nije to za umetnike. Pročitah, recimo, danas (četvrtak 07. 02.) tekst Vesne Pešćić na Peščanikovom sajtu i duboko se zamislih nad dubinama svoje političke naivnosti. O čemu govori Vesnin tekst?........Vesna je, naime, prva otkrila šta se iza brda valja i zašto se plete svilen gajtan za Dačića.........Moj je utisak da je ova Srbija objavila svoj bankrot. Već danima gledamo kako se iz svih topova puca na Dačića i svi znamo da je to zbog Kosova, ali naši ćute kao zaliveni, nigde nijedne suvisle reči. Kao da se tamo, napolju, ništa ne događa. Ćutala sam na kraju i ja, jer sam dobila poruku da revidiram ili umuknem, ili će me pojesti građanski mrak.."
http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis...news_id=255630
http://pescanik.net/2013/02/karantin-i-duboka-cutnja/

Nije politika za umetnike ; a jel , kao šta nije za vladiku gibanica i jagnjeće pečenje !?
A ja pak nešto mnim da ovde nema ni jednog umetnika u poslednjem veku , a da nije bio plaćeni disident oligarha ( koji bejahu i koji jesu, gospodari života i smrti na ovim prostorima) !?
Nema rođaci takovih "džida" ; nije da ih nisu rađale majke , nije - već ih :što pobiše, što utamničiše, što na prosijačke grane dovedoše i od ljudi otuđše vladarske zveri ! Eto tako stvari stoje ! A kao što se da videti , svako umetničko ime bilo je plaćeno ( doduše mnoga i preplaćena ) iz narodnog džaka ( budžeta - kako se to građanski kaže ).
A to što vidite da "građanska srbija" sramno gleda, kako se puca u recikliranog potparpla politike zla i ratno zločinačko profiterskih patriota ; e to je poštovana umetnička srbijo zbog toga što zmija menja kožu da izraste u zmijurinu - zver , a ne u leptira il pak slavuja .
Pa ako je potparol promenio retoriku , nije promenio karakter ; oće reći nije najvno časno čovekoljubivo nevinašce !
A još treba znati , da je sve to unutrašnji obračun klupskih drugara . A njihov klub je onaj što se zove : "što građanstvu sve gore i gore , to nama i našoj stvari sve bolje i bolje " .
A ako neko može ovu poslednju da obori , živim primerom iz pozicije il pak opozicije , nek objavi ; a ja dolazim javno da mi iščupa uši , kao svakom poslednjem ponavljaču !
Dakle , rekao bih da je mala mutna bara, a mnogo krokodila ( kako reče Vasić , javno - analizirajući zločin nad stanovništvom povodom atentata nad Zoranom ) ; a i kajmani su izgleda gladni , pa orkestrirano hvale i veličaju ono što je i za njih koliko juče bio otrov / zlo / bezčašće !
Zna dača , da je pitanje kosova društve politička alatka za manipulaciju i zlodelatnu pljačku stanovništva ! Ljudi , on je nju stvarao zarad večne pljačke - to svi znaju , samo neznaju dačini kajmani !

Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na Facebook Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na Google Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na My Yahoo! Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na Live Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na MySpace Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na Twitter Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na Digg Pošalji "Kako se mučno zarađuje disidenski , istinoljubivi hleb nasušni !?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    One gorke suze posle
    Iz predgovora Dubravke Stojanović

“Zločin je pitanje svih pitanja”. Ta rečenica je suštinski, najprecizniji i najsađetiji zaključak knjige Srđe Popovića One gorke suze posle. Zločin je bio i uzrok i posledica događaja koji su potresali Srbiju poslednjih dvadeset godina. Zločin je bio i izvor i ishodište vladajućih političkih ideja. Zločin je bio i sredstvo i cilj vladajućih krugova. Zločin je kontinuitet koji spaja naoko različite režime, on je spona između vlasti i opozicije, vlasti i građana. Dubrovnik, Vukovar, Sarajevo, Omarska, Srebrenica, Račak, Drenica, Kukeš. Vuk Drašković, Slavko Ćuruvija, Ivan Stambolić, Zoran Đinđić. Zločini koji proizlaze jedan iz drugog. Srđa Popović u knjizi One gorke suze posle opisuje Srbiju u deceniji posle počinjenih zločina. Za svoje dijagnoze on najčešće koristi medicinske termine: psihotično je društvo koje menja stvarnost prema svojim verovanjima i zatim pokušava da se uskladi sa tom konstruisanom stvarnošću; patološko je društvo koje je srušilo moralni poredak bolesno je društvo koje je ostalo bez ljudskih svojstava; autistično je društvo koje ima tako krupnu laž u glavi da može misliti samo na nju; razbijeno je društvo koje nije sposobno da se leči; paranoidno je društvo bez identiteta, jer “stara predstava o sebi, pre zločina, nije moguća, a sa novom se ne suočavamo”. Zbog toga je društvo izgubilo smisao za orijentaciju i osećaj ravnoteže, zato nema odgovor ni na jedno pitanje, zaključuje autor. Bio bi to, sudeći po ovoj knjizi, opis Srbije posle 2000. To su posledice prethodne decenije, to su te gorke suze posle.

http://pescanik.net/wp-content/PDF/s...suze_posle.pdf
  2. Gloriana (avatar)
    Ljudi nemaju vremena za politiku.Politika je njima daleka kao i motika mnogima.Ako je politicar onaj ko se bavi politikom, sta je onaj koji se bavi motikom?Ljudi koji se bave alatima obicno ne proizvode nista.Niti srecne ljude niti obradjene oranice..Nit' srecna drzava nit' rodna zemlja.
  3. 123loncar (avatar)
    GODINA ZMIJE :

http://www.danas.rs/danasrs/kolumnis...news_id=255710

Bravo majstore - nama ti ravna ! Koliko juče si ustao jako grubo i sirovo , premijera sa onom G-đom od proleća građanske časti , da braniš - ali odusta i seti se one alatke zvane relativizacija istine
    ( koja ovde silne masovne grobnice izgradi i nikom ništa - mislim , ubijali karađorđevići , pa četnici sa bratijom , pa muslimanski i ustaški partizani - ubijali rusi, janglezi , saveznici , okupatori -- pa opet ništa , ljubimo se ) .
    I evo ovde ti lepo kažeš : "Na našoj takozvanoj političkoj sceni više uopšte nema stranke koja bi se usudila da javno demantuje umešanost u svakojake brljotine i lopovluke - toliko im je valjda ostalo obraza - sada je u toku transfer krivice na „mangupe iz njihovih redova“ i panična borba da se zataška što više svojih, a da se obelodani što više protivničkih pičvajza. ....
    Vaistinu je ovde gotovo sve bezvredno ili je na najboljem putu da to postane. " !
    Pa sad publikume izvoli , štaćeš kud ćeš kad smo svi u septičkoj jami ; kanalizacioni metro " g'mna tamo , g'mna amo " !A eno i vaše pravo da sve znate, trubi, deli , toči svekoliku tomovačkoirinejsku duhovnost : " vaše ozdravljenje je u oprostu ... oprostite, zarad vašeg zdravlja i duga bogougodna života" !
    Dakle, pojela magarčina istinu sa bocom - grđe prođe raja od Burudinaova magarca.
    A mogao si cenjeni umetniče da ćutiš - na tu temu bar , kad nisi plaćen za istinoljubivost ; nek se premijer batrga u kaljuzi sa krokodilima do mile volje !
    Kažu da su čast i Gospostvo prirođene je stvari ; ali nisu nepromenljive i večne ! Oće reći , da su vremešne , a čoveku jezičina duža od pameti ; pa kad stane čovek da bilo koje besčašće brani makar i kroz relativizaciju il nekakvo praštalačko razumevanje , onda gubi dostojanstvo a sa njim čast i Gospostvo . A opaka je stvar kad se istroši Gospostvo, pa na kraju životnog puta ostane samo zversko stvorenje .
    Dakle, poodavno mi živimo u zverinjaku ; još od vremena kad je glasnogovornik gospodina miloševića, sa njegovom baba julom obelodanjivao šta je časno a šta gospostveno delanje !
    A ti mni kako ti je volja, poštovani umetniče !
    A da , godina je onakva u kakve se zveri ljudi pretvaraju !
    A ako je sad zmijska , znaćemo mi kao svaki dobar zmijski okot i bez kineza da je upriličimo uz tomovaču i irinejsko jaje !