BEZ ODRAZA - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Poezija i svašta nešto

BEZ ODRAZA

Oceni ovaj blog
Ona ne zna
Koliko je lepa,
Ona misli da svojim crnim telom
Ne može da se ponosi.

Kada bi mogla da zaigra
Gola
Pod palmama
I da ugleda svoju sliku u reci,
Ona bi znala.

Ali na ulici nema palmi,
I niko ne može da se ogleda
U vodi od sudova.

(Voring Kjuni)

OTISAK SRCA U PRAŠINI,antologija poezije američkih crnaca...priredio Dragoslav Andrić

Pošalji "BEZ ODRAZA" na Facebook Pošalji "BEZ ODRAZA" na Google Pošalji "BEZ ODRAZA" na My Yahoo! Pošalji "BEZ ODRAZA" na Live Pošalji "BEZ ODRAZA" na MySpace Pošalji "BEZ ODRAZA" na Twitter Pošalji "BEZ ODRAZA" na Digg Pošalji "BEZ ODRAZA" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Lepa pesma al malo već zastarela;palme su zamenile kamere a slike su nas preplavile kako voda nikad nije osim ono kad prežive samo Noje.A ko će preživeti ovo sve ...videće se.
    Ali...živela poezija ,ona nas spasava ..bar za sada
  2. sirijus49 (avatar)
    E moj Miwka vidiš kako "više palme ne pale", nema više romantike bato........naopako!
  3. miwka (avatar)
    Dok sam živ smatraću da nema prave poezije bez patetike i romantike.Dokaz za to su i mnogi naši i svetski klasici čije se pesme i danas čitajuDanas je sve više pesnika koji koriste toliko novih termina u svojom pesmama pokušavajući tako da dokažu svoju obrazovanost a pri tom ubijaju smisao pesme.Ja sam za pesme koje lako mogu da shvate i zidar i lekar.Verovatno sam kao takav staromodan.To je moje pravo ...i pravo na moju zabludu---medjutim..čitajući,Bodler,Prevera,Nerudu,petrark u,Jesenjina,Ahmatovu,Puškina,Desanku.Rakić,Šant ića,..i dan danas posle toliko godina njihove su pesme neprevazidjene.....

Hvala ,Vam oboma na poseti i komentaru....
  4. sirijus49 (avatar)
    Ja sam za pesme koje lako mogu da shvate i zidar i lekar