...tamo, kud se ruka pruža... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

faraonn

...tamo, kud se ruka pruža...

Oceni ovaj blog
...ne volim
ko sam bio
ne volim
ko sam
...volim
ko ću biti
jer
to ću biti...

Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na Facebook Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na Google Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na My Yahoo! Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na Live Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na MySpace Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na Twitter Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na Digg Pošalji "...tamo, kud se ruka pruža..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Bravo - svaka čast !

..samospoznaja sa samolustriranjem ....ova tvoja stvar može ti doneti silne probleme...taman se ovaj naš svet navikao na tu filosofiju Đinđića : " da podvučemo crtu na zatečeno stanje i krenemo dalje " ; koju je Koštuničin pragmatizam podupro sa svojim zakondavnim legalizmom : " da ozakonimo zatečeno stanje i pravno legalan život mu obezbedimo "---- što je kazandžija sa nedovršenim i predstavnikom nove socijalne pravde i raspodele ( sa kraljem kao i bez njega ) počeo da sprovodi u životno delo ....elem, ti udario na samospoznaju i lustraciju, sa izgradnjom novog čoveka ... pa stvarno to ne može tako ... ta izgradnja novog čoveka, na ovaj način ... pa to je vraćanje u nazad ... ne ide to tako.. stvara se opravdani narodni gnev sa tim vraćanjem u nazad... ajde molimte ... može još neko i da strada od samospoznaje i javnog lustriranja ...opasno je sve to ---batali ...
    Ažurirano 07.02.2013. u 17:16, autor: 123loncar
  2. MathPhysics (avatar)
    Mislim da je u celom toku vremena najbitnije "sada".
    Ako je išta bitno.
  3. zxy (avatar)
    Znači da još napreduješ
    i ...piši kad do cilja stigneš
  4. faraonn (avatar)
    ...1 2 3 ...Lončar,
    ...Novog Čovjeka čekamo ali mu stari , radjaju nove starce tj. svoje dinastijice i Jovo_nastaro...
    123Lončar...mudro me opominješ i upućuješ a ja se uplašio da me ne usporedjuješ stvarno i htjedoh obrisati napisano...
    ...nije riječ objasniti , nego kamo krenuti,-kako bi rekao počivči Markkes kada je 11 x brinerovao Feuerbach_a...
    S a l u t ...
  5. faraonn (avatar)
    ...M_Ph,
    -prvo i prvo,-čast mi čini Vaš dolazak a drugo i važno je to adhok...ovdje i sada...upravo kako rekoste i
    odista Faraonn je počastvovan...
    Pozdrav i zahvalnost...
  6. faraonn (avatar)
    ...Zxy,
    ...svakim danom napredujem
    makar korakom
    moj prijatelju
    a još ću brže
    ako mi bude dolazilo
    ovakvo Društvo,
    faraonn XIV Dinastije Ptolomeida i sin Sunca,-Tumnopoteh I
    - Luxor, 5984 S.G.-
  7. 123loncar (avatar)
    ..znaš prijatelju, ponekad se uplašim sopstvenog zaborava...on mi dođe kao neko nepostojanje... a nepostojanje uništava kontinuitet postojanja... abez kontinuiteta postojanja nema budućnosti...a bez nje , nema ni potomstva ...i zbog budućnosti volim svako svoje juče , ludsam za ovim sada a izbezumljen sam za ovim sutra...za mene je sve u kontinuitetu ...i kad bolje razmislim , svom potonstvu / svojoj budućnosti u nasleđe samo kontinuitet mogu da ostavi , kao nekakvo dugotrajno blago ...sve ostalo je vremešno i propadljivo...
    ...zamisli ono moje juče u kome su legije mojih predaka lupale glavu o zid, samo da izgrade temelj mojoj spoznaji , a opet ona ugradi se u temelj neke nove spoznajne itine ---- i tako u beskrajon....bio bi zločin, strašan zločin da se prekine taj kontinuitet...
    ...dakle , lepota sutrašnjice stoji na lepoti zidova današnjice i temelju jučerašnjce.... a krov kuće voli zidove i temelje njene - bez njih nema ni njega...

...a kakva je ljubav moja prema meni samome , takva je i prema onome što gradim u sebi i oko sebe...
    ..ne može biti časna država sa nečasnim ljudima --- samo zato što su oni spoznali sopstveno beščašće i ništavne karaktere svoje , pa to sad ne vole i hteli bi ono što u temelju nemaju... nije istina u voljenju ili pak ne voljenju ... nit se od istine može pobeći u diskontinuitetu .... nit se istina zborčenjem i saborčenjem utvrđuje ...

...no traganje za istinom, pa i ovom ili pak onom , zametna je stvar - kontinuirana generacijska ... i kad god nestane diskontinuitet u traganju , doću mračna vremena sa inopočetbicima ... sa inopočetnicima sve počinje...nema prošlosti ni sadašnjosti , samo tamo neka budućnost...
    ...naša duhovnost stoji na inopočetnom pavlovskom hristijanstvu... pavlovski rečeno , pre njega nema hrišćanstva , jer ako ga ima , onda ima i savlovske filozofije -- istrebljuj rišćane ka svaki kukulj u njivi....a ako je istina o savlovskoj zverskoj prošlosti , onda kakva je to preobrazba zla u dobro ...
    ...danas imamo tu dilemu...dali zlo može da se preobrazi u svekoliko dobro... pitanje je jednostavno , da li je predsednik vlade kriminalac po vokaciji ; ili je poštenjačina po rođenju ... a ako se nezna jučerašnjica i današnjica, neće biti ni pametne sutrašnjice s'njim...

...i sve to i mnogo više još bude ovi stihovi u meni...ma verovatno ja grešim !?
  8. faraonn (avatar)
    .....pavlovsko hristijanstvo
    i
    savlovska filosofija...
    ...sve ovo napisano, moj Prijatelju, govori samo sobom dovoljno.
    Da li je Savle u svom farisejstvu imao isto veličinu i postoji li takodje tu, kao njegova prošlost.
    Pavle je odabran nenasumično a isto i ne po 'pisanom'
    On je morao biti jak u suprotnom 'taboru' da bi se ostvarilo ' pisano' ili prorečeno...
    ...sad je ono vječno pitanje,
    da li je viši onaj koji je preobraćenik ili ortodoxnovjernik...
    Petar 'stjenoviti' je zastao u rimskoj prašumi a Pavle od Pustinje tarske i sve preko grčkih dubodolina pa do vrhova
    hristijanskih pronosio je svoje i pisano...
    ...naša prošlost
    ovo sad
    i dolazeće
    'razumio niko nije
    i niko neće'...

...tako bih se rado nadovezao na svaku Riječ tvoju lončarsko_papirusku
    rado i s ljubavlju
    ali me noć napala
    Prijatelju
    i nije baš zdravo jer valja zoru dočekati u nesanice isprositi Svijetlo
    takodje...

...no svakako ti obećavam
    da ću ovdje bditi
    i dalje kao do sada
    Riječi tvoje okretati
    onako kako ih i sam obasjavaš
    ako ih hoću priviti
    melemski i tamjanom
    umotati...
  9. 123loncar (avatar)
    ...noćima nisam spavao...
    ...sna ni na javi nisam imao....
    ...budna me drže, zaboravljeni bogovi mojih pra predaka...
    ...odasvud vrebaju zveri skrivene...
    ...treba ostati budan , valja živeti...
    ...moj život , moje bdenije....

Pozdrav prijatelju !
  10. faraonn (avatar)
    ...1 2 3 L o n č a r ,
    ...noć i nije za spavanje
    za uzimanje je
    i davanje
    ...noć je zavičaj sna
    i sve u tami buja
    amazonski...
    -moj Prijatelju...
  11. 123loncar (avatar)

[IMG]http://4.*****************/_pM4BZbfjxso/TNhZeFZJreI/AAAAAAAADBQ/TPXyxyJxSq0/s1600/nocna+setnja.jpg[/IMG]

12. faraonn (avatar)
  13. faraonn (avatar)