Nedosla Ona

Ne volim vise
sretanje i cekanje
ne volim
kradimicne poglede
necu da volim
sta sam volio
hocu da volim nedosle
prilike i dogadjaje
i da odem
prije njih

Ja sam na stanici
po-ponocnoj
nema nigdje nikog
svuda je rasireno moje
cekanje

za one koje niko ne ceka
moje su ruke u pozdrav dignute
i cute
spremne su i koferske nastanjenosti
a nema samo onog perona
sa kojeg uvijek silazi
i pogled pruza
nedosla Ona
 
... tvoji kratki i ohrabrujuci komenti ne-Glupacice, daju mi zamahe i zelje da ostajem na puto ovom , za kojeg bi se moglo reci da je bespuce . Ima ovdje tako-dje ljudi koji su mi zaista dragi oa me hvata strah ,- da ova virtualnost nije neka moja vrsta ludila .
Bilo , sto bilo ,- ja tebe puno pozdravljam i dolascima se tvojim nadam !
s postovanjem,
Faraonn
 
necu da volim
sta sam volio
hocu da volim nedosle
prilike i dogadjaje
i da odem
prije njih


Druze moj,ovaj deo me je fascinirao,upravo tako treba.............ako vec cekas cekaj na nove i ne dosle,jer proslosti je mesto upravo tamo gde niko nema pristup,u tvome secanju................:)
pozz druze
 
"a nema samo onog perona
sa kojeg uvijek silazi
i pogled pruza
nedosla Ona "

nekad put je vrletan,
nepregledan,varljivo neizvestan,
al svaki korak je traganje,trazenje
ONE PRAVE
koja sretne odabrane :)
:hvala:
 
Da li ikada saznamo koga čekamo i tražimo? Koliko mi je samo poznato, koliko puta preživljeno, vreme ne nanosi prašinu takvim trenucima, oni traju u bezvremenosti. I onda dođe ona, i bude baš Ona, i intima, i ljubav, i toplota doma... A čekanje "nedošle one" se ne prekida i samo sebe obnavlja i ojačava, prodire u svetove iza vidljivog, doziva u predelima van vremena, odjekuje iz dubina i priziva ka visinama... Samo nedošle one nas neljudskim zovom teraju da se večito prevazilazimo i tragamo, da ne stanemo i ne otupimo... Rasplakala sam se, ali ne od tuge. Divno
 
Sf.
...pripadas osobama
koje i znaju i umiju...
...interesantan je tvoj 'ulaz' u misteriozno
ulaz u prevremeno
i predtitansko...
Pozdravljam te i lijepu vecer zelim,
Faraonn
 
sanja*;bt285745:
Ponekad da.

A posle se taj neko može pretvoriti u nedošlog.
Saznanje je dovoljno.

Aludirala sam na onu večitu čežnju za spajanjem sa nečim sa druge strane koja ne nestaje ni kada pronađemo ljubav i živimo sa tom osobom... To se može veoma lako zameniti (ili pobrkati) sa ljubavlju prema nekoj osobi, a smatram da nema nikakve veze sa tim... Ovo je moje veoma realno životno iskustvo... Mnogi umetnici su imali muze među umrlim ili nedostižnim osobama (a pored toga su mogli da imaju i pravu ovozemaljsku ljubav sa nekim drugim) i to ne slučajno osobama sa kojima ne mogu da budu. Takvo osećanje otvara "prozor" ka onostranom koji neophodan u umetnosti... Tako ja to vidim... :)

Hvala faraonn, pozdravljam i ja vas
 
Takvo osećanje otvara "prozor" ka onostranom

E, vidiš sad... a ako nema toga, ja to ne računam u ljubav :think:
Možda nešto ne štima s mojom definicijom ljubavi.:mrgreen:

Ali ipak - taj koga volim mi je jednom prevodio pesmo o Titi:


"Titi je imala dve ljubavi,
jednu zemaljsku, jednu nebesku;
titi je imala dve ljubavi,
jednu dobru, jednu istinitu"

A kroz celu pesmu se govori o tome kako su te dve ljubavi u stvari nerazdvojive (i da se, valjda, javljaju kao aspekti jedne iste ljubavi).

Ja sam Titi :malav:
 
Sva ljubav za koju sam sposobna je deo jedne ljubavi u meni, ali može da ide u mnogim pravcima... Neke od tih ljubavi su uzvraćene, neke neuzvraćene, a neke gledaju daleko... Tako je kod mene... Ko kaže da smo svi isti iako ličimo? :)
 
Sf.
...Ljubav je svakako
ne
od ovoga svijeta
zato se i zapletemo
opecemo
nedosegnemo
promasimo
omasimo
ali jedno je tacno
za Nju treba iz svih sredstava i vokabulara
krenuti
kao uz Himalaje...
...jer znamo unaprijed da stici do 'vrha' necemo
ali Himalaji imaju mnogo vrhova...Sf...
 

Back
Top