Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina

Oceni ovaj blog
Kiša je te večeri dosadno natapala pločnike porodične kuće Brunerovih. Zigmund je drhtao dok je znoj sa njegovog lica škropio Bjankinu kosu. Oboje su bili potpuno goli i iscrpljeni dok ih je sa zida strogo posmatrala stara slika Zigmundovog askurđela, grofa Spiridona, koji je poginuo na Istočnom frontu braneći čast Prusije i porodice Bruner.

“Prokleti air-condition”, nervozno je mumlao Zigmund. “Mora da je u sobi 35°C. Nije mi jasno kako se pokvario. Bjanka, pridrži mi schraffzieger. Idem da telefoniram.”

Inače, Brunerovi su u braku već dve godine. Bjanka je dvadesetpetogodišnja lepotica koja je detinjstvo provela u siromašnoj radničkoj porodici sa majkom domaćicom i očuhom, poljskim rudarom. Za nju je ovaj brak bio bekstvo od trauma koje je vukla još od najranijeg detinjstva, a ne ovaploćenje lagodnog života o kome su maštale devojke iz njene sredine, jer za nju novac nije značio apsolutno ništa. Svaka zlota koju je u detinjstvu dobila od očuha nosila je na sebi pečat užasa. Kroz glavu su joj često prolazile slike Bedžihove pneumatske bušilice kojom je pijani očuh trogodišnjoj Bjanki nanosio mnogo patnje, ali i zadovoljstva, jer, znala je, to jednom mora proći.

Kraj Bjankinog pakla došao je kada je u posetu siromašnom rudarskom naselju Bjalistok-Proddjerzinsk pristigla delegacija nemačkih industrijalaca u želji da se odmori od urbanog rurskog načina života i provede neko vreme šetajući nepreglednim kopovima ovog istočnoevropskog rudarskog basena.

Zigmund i kolege uživali su u krajoliku udišući pri tom čist vazduh ovog memljivog i oronulog mestašca. Bruner je, kako se kasnije hvalio, dobio boju mrkog uglja već za par dana. Dok je šetao pored bivšeg koncentracionog logora, gde se sada gradila nuklearna elektrana, pomislio je: “Oh, mein Got. Kakva lepota. Čini mi se da imam sve u životu; osim, možda, ljubavi.”

Tada je ugledao nju. Bjanka je ležala kraj puta. Idiličnu atmosferu kvarila je samo lokva krvi u kojoj se, ne svojom voljom, kupala. Pad sa bicikla očigledno je imao bolne reperkusije, jer je grimasa njenog lica jasno pokazivala da je u pitanju otvoreni prelom ruke, što je stvaralo divne mogućnosti za razvoj gangrene.

Zigmund je na prstima prišao da je ne bi probudio iz kome i više je za sebe šapnuo:

“Ne brini püppe. Vreme leči sve...”

No, vratimo se u sadašnjost, jer, kao što naš narod kaže, lanjskoj kiši kabanica ne treba.

Na vrata Brunerovih u velikom stilu ušao je slučajni prolaznik Torsten Brstina.

“Guten Tag. Mogu li se skloniti od kiše?”, rekao je nenametljivo zakoračivši u pregrejanu prostoriju, dok su prvi potoci znoja krenuli da lipte niz njegovo glatko izbrijano rumeno lice. Na žalost, toplotni udar učinio je svoje; već sledećeg trenutka neaklimatizovano Torstenovo telo nepomično se davilo u sopstvenom znoju. Iz samrtnog ropca spasila ga je vešta Bjanka, koja je neumorno gnjureći kroz pakleno jezero znoja efektno izvukla mlohavog poslovođu obližnjeg kioska.

Šamarali su ga da povrati, što je on i učinio po Zigmundu, koji ga je, brišući se, upitao:

“Prijatelju, šta ti je? Jesi li dobro?”

“Prijatelju!”, odzvanjalo je u Brstininim velikim ušima. “Ja sam njegov prijatelj. Konačno me je neko tako nazvao!”

Iako svestan da ga je spasila Bjanka, a da je Zigmund igrao marginalnu ulogu u toj akciji, Torsten se zakleo, iz samo njemu znanih razloga, da će doživotno biti najbolji Brunerov prijatelj. No, Brstina nije bio svestan da će njihovo već višesekundno prijateljstvo vrlo brzo biti na iskušenju.

“Ring-ring”, resko se začulo zvono Zigmundovog mobilnog telefona. Kako je razgovor odmicao, to isto je činio i Zigi, primoran da napusti svoj dom, što je i razumljivo, jer je autor ove priče primoran da ga se reši.

U kući su ostali samo korpulentni Torsten Brstina i tradicionalno neugodna Bjanka.

“Šta čekaš, mlohava mrcino, je6i!”, oštro ali bez prekršaja startovala ga je Bjanka.

Šokiran ovom izjavom, polupotentni Brstina stigao je da kaže samo - “Ček...” - a Bjanka mu je već skinula plašt malograđanštine oličen u farmerkama i donjem rublju.

Dražeći njegovu minornu polnu alatku, spustila je svoje senzualne usne na njegove užarene semenke uvlačeći ih besprekornom vacuum-tehnikom.

“Ja ovo ne želim!” - kriknuo je Brstina i dodao posmatrajući svoj onemoćali ud - “A i ne mogu! Zigmund je moj prijatelj. Najbolji prijatelj!”

“Zar si toliko glup, funjaro znojava. Žena tvog najboljeg prijatelja je i tvoja žena!”, znalački je kontrirala Bjanka, čija je nezajažljiva želja za seksom očigledno bila uzrokovana nevinošću, retkom pojavom u njenim godinama.

Matiran ovim objektivnim stavom, Torsten je brzopleto reagovao ejakulacijom.

“Što je brzo to je i kuso”, rekla je Bjanka kušajući nektar zadovoljstva iz Torstenove batine.

U tom trenutku na vrata je ušao Zigmund.

“Zaboravio sam ključeve od kola,” - kazao je ugledavši tada izbezumljenog poslovođu - “ali nisam Dr Martinke!” - dodao je i, snašavši se u novonastaloj situaciji, manirom veštog poznavaoca anatomije besomučno izgazio Torstena po bubrezima.

S obzirom da je Zigmund nastupao na domaćem terenu, hitna pomoć i policija koji su kasnije došli progledali su mu kroz prste i nisu ove šuteve okvalifikovali kao prekršaj za crveni karton.

Dok su ga bolničari na nosilima transportovali ka Urgentnom centru, tradicionalno duhovit i za šalu uvek spreman Brstina procedio je kroz nekoliko preostalih zuba:

“Rezultat se pamti, a ne igra.”

Ovu antologijsku rečenicu okupljeni predstavnici sedme sile propratili su ovacijama retko viđenim na ovim prostorima. “Poslovođa uknjižio pazar”, “Brstina obrstio ženu bogatog industrijalca”, “Zigmund zigovao ženinog ljubavnika”... bili su tek neki od naslova sutrašnjih javnih glasila. “I pored blede predstave na gostujućem terenu, Torsten munjevito poentirao”, generalni je zaključak medija koji su ovim otvorili seriju javnih rasprava i polemika o značaju prijateljstva u uslovima modernog bitisanja.

Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na Facebook Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na Google Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na My Yahoo! Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na Live Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na MySpace Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na Twitter Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na Digg Pošalji "Zigmund, Torsten, Bjanka i Brstina" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari