Ona jeste, mi nismo... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Ona jeste, mi nismo...

Oceni ovaj blog
Jedna starija gospođa našla je predah od vrućine u obližnjoj šumi; sela je na jedan panj, star ko zna koliko godina.

Posle nekih godinu dana, kada su se već uveliko promenila sva godišnja doba, ona je ustala i nasmešila se. Mogla je da razgovara sa stvarima.

Ja kao stvar i ti kao stvar moramo doneti određene dekrete kojima ćemo regulisati međusobne odnose. Uvešćemo čitav niz aksioma, sličnih onima u matematici, i tako ćemo definisati našu realnost.

Gospođa nije više stara. Ona živi u beskonačnim vrtlozima sreće koju mi stvari samo ponekad osećamo. Ona jeste. Mi nismo.

Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na Facebook Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na Google Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na My Yahoo! Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na Live Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na MySpace Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na Twitter Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na Digg Pošalji "Ona jeste, mi nismo..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. zxy (avatar)
    Hm...ha.., puno ljudi ima kojima se desi da ostanu bez emocija i odrvene pa su kao stvari,naročito ako su previše značaja stvarima pridavali pa na kraju ostanu bez duše i budu mrtvi iako su još živi:kao stvari..
    Ali biva i obrnuto da stvari koje su prisne sa ljudima bile i u životu sa njima aktivno učestvovale svoj život zadobiju i traju kao da dušu imaju.Ma ...život je čudo,svašta je moguće hm..ha
    Ažurirano 23.01.2013. u 15:03, autor: zxy
  2. 123loncar (avatar)
    ...ma ljudi i jesu biološke stvari sa isprogramiranom iluzijom da su čovečni ...zabludeli , matere ti !
  3. Demijurg (avatar)
    :super: