Buđavi kokos - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Buđavi kokos

Oceni ovaj blog
U marketu „Roda“, na Bulevaru kralja Petra (Novi Sad), i dan-danas stoji jedan kokosov orah, sa cenom od 175.oo RSD/kg, isti onaj koji je tu stajao krajem novembra prošle godine. I tada je, kao i sada, izgledao ovako: kada ga uzmeš u ruku i promućkaš, umesto da se čuje bućkanje kokosovog soka - najlepšeg, najukusnijeg, najzdravijeg i najhranljivijeg napitka u prirodi - čuje se lupanje kokosovog belog mesa o koru, odvojenog od kore još pre dva meseca, kad sam ga prvi put video. Ne kapiram zašto ga ne sklone odatle, jer ga niko nikada neće kupiti, i to iz dva razloga: kao prvo, zato što u drugim „Roda“ marketima, kao i u prodavnicama drugih firmi, kokos košta 110.oo RSD/kg; a kao drugo, zato što se ubuđao još u novembru prošle godine. Računica je jednostavna. Jedan kokosov orah, u proseku, košta koliko jedan hleb, ili čak nešto manje. Razlika je u tome što se u hlebu ne nalazi apsolutno ništa (osim aditiva i ostalih otrova), a u kokosu se nalazi apsolutno sve. Ja nikada u životu neću kupiti hleb, jer mi se može tako, a hoću kokos (ali neću onaj koji se ubuđao pre dva meseca), pa baš da vidim šta će pekari (i ostali trovači), ali i trgovci koji se nadaju da će prodati ubuđali kokos, preduzeti protiv mene. Ha ha ha ha ha ha ha...

Pošalji "Buđavi kokos" na Facebook Pošalji "Buđavi kokos" na Google Pošalji "Buđavi kokos" na My Yahoo! Pošalji "Buđavi kokos" na Live Pošalji "Buđavi kokos" na MySpace Pošalji "Buđavi kokos" na Twitter Pošalji "Buđavi kokos" na Digg Pošalji "Buđavi kokos" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Kamael (avatar)
    mogu pajseri da te povuku za kroasan
  2. Demijurg (avatar)
    Živ bio majstore...
  3. 123loncar (avatar)
    ...ma to je podvala ...navlačenje ..prodaju ti mangupi ciglu u celofanu ... ovamo te odvraćaju od adetiva i plesni ( očigledno ) ,a navlače na nitrite, olovo i obogaćeni uranijum ( laf si ti - ne padaš na osiromašeni )...kažu da su ti mangupi iz srpske atine( N.S.), prodali i djindjiću ciglu ( čiatj Atentat , od Vasića ) ...
  4. duska.vodolija (avatar)
    Imam jedno lijepo resenje za tebe majstore no se bijim da je konplikovano .
    Da prepiska ne bi bila duga ka si tajanstven da ti predlog odma kazem ...
    Jedi kokos ali i hljeb nas nasusni jede ga cijela planeta pa mozes i ti .
    Poenta je u tome da hljeb sam mijesis i peces ga u sporetu na drva.
    A samo da znas kako je lijep i zdrav onaj iz crepulje koji su pekle nase bake .
  5. Demijurg (avatar)
    Lončare, jeste, ali ja ne padam na to. Ojha.

Duška, ja sam vegan, ne jedem ništa pečeno. A hleb pre 150 godina i danas nije isti. Onda je imao 7% glutena, a danas ima 80%. Hvala na savetu, ali nikada neću jesti hleb, niti išta pečeno. Ojha.
  6. SuperElitni (avatar)
    Demijurg, druze, drago mi je da ima nas koji smo (sa)znali o neverovatnim lekovitim svojstvima kokosovog oraha i koristimo ga. Kada bi ljudi, pogotovo zene znale da je sok iz kokosa mnogo bolji od silnih skupocenih krema koje stavljaju na lice... A cena je 100 din. inace, na pijacama, po komadu, pa nema potrebe da ga trazis u veleprodajama.
  7. Demijurg (avatar)
    Na kojoj pijaci, života ti? Uzgred, ja ne mogu da dolazim u Beograd, na pijacu, samo zbog kokosa...
  8. SuperElitni (avatar)
    Pa, valjda ima u NS neka zelena pijaca, ili prodavnica zdrave hrane i egzoticnog voca. Bio sam par puta u NS, ali, iskren da budem,nisam zagledao.
  9. 123loncar (avatar)
    ...neznam zašto si ti vegić !?...danas je hrana industrijska stvar / fabrikuje se i prodaje ; kako biljna , tako i životinjska...te fore sa ekohranom , čist je trik...čak i današnji čovek ( većinska populacija ) fabrički je proizvod ...počni malo da izučavaš jugoistočnu hemisveru - razumećeš o čemu pričam...vegići / mesožderci / alkosi / narkomani / proždrljivci / sportisti / ratnici / patriote / izdajnici / vernici / nevernici / mislioci / učitelji / akadmici i ostali , klasičan su proizvod --- isfabrikovano isprogramirana biološka stvar-mašina ( sa sve kokosima, bademima , bananama , mesom i ostalom majmunsko krokodilskom hranom)...tako uzalud se bilo ko trudi ( zajedno samnom ) da se po nečemu ličnom izdvoji i baš u tome razlikuje od svetine/rulje ...hoću da kažem da je ta naša posebnost programski zahtev / uslom ugrađen u nama...ako uništimo taj deo u nama , nema nam života ; gasi se ceo program...a gašenje celog programa je samoubistvo - kao što je lagano ubijanje, dozvoljavanje da se ceo program razvije kroz iluzorno prozaični život u nekakvoj programskoj posebnosti ...dakle, posebnost u tome ubijate lagano kroz podanički crvljivi život u kome misliš da dru8gi ne vladaju s'tobom jer si nešto posoban i izuzet od njih...
    ..pa u čemu je onda spasenje... verovatno ne u razčovečenju sa iluzornim ubeđenjem o ličnoj posebnosti ...
    ...ostaje nam svima , bez razlike dali smo : vegići / mesožderci / alkosi / narkomani / proždrljivci / sportisti / ratnici / patriote / izdajnici / vernici / nevernici / mislioci / učitelji / akadmici ili ostali - dakle, ostaje nam da se reprogramiramo i spoznajom polako vratimo na put očovečenja ...a za to je potrebno da se shvati da se svetom vlada preko destrukcije ljudskog uma , koja se krije iza posebnosti ..
    ...ljudi se dive sportistima - recimo teniserima ; a imaš savršene servis mašine koje se proizvode za trening tenisera..te mašine mogu se isprogramirati da ni jedan šampion ne može da vrati servis...i šta je jedan teniser - samo loša biološka mašina , kojoj se druge biološke mašine dive po programskom zahtevu ... hoću da kažem , da je čak i divljenje prema nečemu i nekome programirana stvar u nama...jedni se po zadatku dive onome ili ovome, a drugi drugome...tako je to buraz..jedna budala kupuje ulje za auto optimino , jedna racing , druga pak oil - a isti ciganin sa alkom iz istog bureta toči i flašira...
  10. SuperElitni (avatar)
    @123loncar
    I tebi svaka cast. Za mnogo toga znam, vidim, i svestan sam. Inace nisam niti cu biti 'vegic', ali m o r a m o da se borimo za svoje zdravlje kako znamo i umemo. Ne mozemo da sprecimo tekovine Orvelovske 84.-te danas, ni kao pojedinci, a kamoli grupa zdravorazumnih, ako uopste neko moze reci to za sebe. Jedino sto mozemo je da amortizujemo posledice ubrzanog ritma zivota kojim zivimo. Sto s tice sportista, oni su postali savremeni gladijatori, masine u sklopu teske industrije, koji trce po 10-11 km na jednoj utakmici. Teniseri pogotovo - sve je komercijalizovano. Svi mi, mali ljudi, zivimo slicnim zivotima i ne mislim da sam nesto poseban. Samo imam 'svoje JA'.
  11. 123loncar (avatar)
    ...e ako zbog zdravlja više forsiraš bilje u ishrani , onda svaka čast... i ja nastojim sa raznoraznom hranom - biljnom, sad da postim ( da zaceljujem organizam )... znaš , često sam u raspravama ( naročito međ ostrašćenim pripadnicima srpštine i njenog pravoslavlja ) govorio da bih rado postio kao patrijarh sa bademom / lešnikom / orasima uz vina stara po nekoliko vekova ; a naročito bih post sprovodio samujući u kelijama u kojima nameštaj sa slikama vredi nekoliko miliona dolarčića - kad mu se skine zlatan okov i iznesu patrijarske krune, medalje i pastirska motka sa svim dijamantima...no život je učinio da jedem klopu takvu , kakvu valdikine psine neće da jedu i okreću glavu uvređeno... no i danas ne mogu takav bademast post sebi da priuštim - skup bre , a možeš puno da pojedeš ; pa onda on ide sa brazilskim orahom i indijskim orašćićima -- a to je u P.M. sa cenom ... tako meni sad osta zečija klopa za uživanje - svaki dan trava i list od bagrema , za praznik kupus ( ako me ne rebne koji državni lovac ) , te šargarepa kad NATO donira sa neba ( uvek gledam štap da izbegnem )...
    ..a probaću ovaj tvoj kokos - kad pronađem neku nakupačku veličinu na pijaci , koju mogu da obradim kao darodavca u ime hrišćanstva ( sad pred veliki uskršnji post )..