Опомена

Правићеш ме ти од снега,
кад не буде више њега.

Правићеш ме ти од жеље,
ил' ћеш под нос друге луде
ставит' обе своје грудве,
да те чежња не самеље.

Кад нестане снег са брега,
мрзећеш због мене, њега.
 
Bravo !

...samo da znaš , svaka belina s' vremenom nestane / potamni / ukalja se ... tako biva i stim ljubavnim pravljenjima od sećanja ... posle toga pravi se sve od blata ..tako biće i s' tobom - praviće te od blata !
 
sirijus49;bt229365:
U bre Ti naljuti ove žene!!:ok:


...praviće te me od blata ... to mu nekako dođe da sam ja nešto idealno , pa kad me prave od najgrđeg matrijala ( blata ) , opet im dođem kao retko poželjno dobro o kome maštaju .... pa to važi za svakog , koga pravimo od blata ... i Adam je napravljen od blata ...Puriša , koji hoda bos po zemlji i spava na njoj , od zemlje ( blata ) napravi bogove ... dakle , to je nastojanje da se božanstvenost približi nama , svede na našu razinu zarad razumevanja njene božanstvenosti ... stoga , nema razloga za ljutnju ....
 
123loncar;bt229367:
...praviće te me od blata ... to mu nekako dođe da sam ja nešto idealno , pa kad me prave od najgrđeg matrijala ( blata ) , opet im dođem kao retko poželjno dobro o kome maštaju .... pa to važi za svakog , koga pravimo od blata ... i Adam je napravljen od blata ...Puriša , koji hoda bos po zemlji i spava na njoj , od zemlje ( blata ) napravi bogove ... dakle , to je nastojanje da se božanstvenost približi nama , svede na našu razinu zarad razumevanja njene božanstvenosti ... stoga , nema razloga za ljutnju ....


:hvala::hvala:;):bye::bye::bye:
 
miwka;bt229427:

...nema na čemu...prve skulpture božanstva napravljene su od blata /gline ...danas se hvalimo celom svetu, sa tim skulpturama koje su pronađene na našim područjima...rimski građani imali su skulpture božanstava od gline - kao lične zaštitnike i čuvare domaćinstva i cele porodice...dakle, metafora " praviće te me od blata " višesmislena je ... sneg je katkotrajan ( prvi prolećni dani unište snežna božanstva - koja pritom čovek nemože da čuva ni kraj ognjišta ); a kamoli da ih bukvalno stavi na grudi tople nostalgične....zato pesnik i kaže :
"Кад нестане снег са брега,
мрзећеш због мене, њега."

...a taj "on" / ini ; taj i zaslužuje da bude odbačen , jer po ničemu ne može da bude kao ti ... čak ni bleda kopija tvoja nije...zato i zaslužuje mržnju ( u smislu brzog zaborava - toliko kod mene znači mržnja )...
 

Back
Top