Derviš i smrt - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Vlado

Derviš i smrt

Oceni ovaj blog
....
Postalo mi je jasno kako čovek umire, i vidio sam da nije teško. Ni lako. Nije ništa. Samo se sve manje živi, sve manje se jest, sve manje se misli, i oseća, i zna, bogato životno kolanje presušuje, i ostaje tanki končić nesigurne svesti, sve siromašniji, sve beznačajniji. I onda se ne desi ništa, ne bude ništa, bude ništa. I ništa, svejedno.
....
[IMG]http://www.deviantart.com/download/62854577/sad_man_by_gaeliepoos.jpg[/IMG]

Pošalji "Derviš i smrt" na Facebook Pošalji "Derviš i smrt" na Google Pošalji "Derviš i smrt" na My Yahoo! Pošalji "Derviš i smrt" na Live Pošalji "Derviš i smrt" na MySpace Pošalji "Derviš i smrt" na Twitter Pošalji "Derviš i smrt" na Digg Pošalji "Derviš i smrt" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. LJILJA MMM (avatar)
    Pa.....u principu tako umire veliki broj ljudi. Sve manje duša oseća lepotu, ljubav, prijatnost, veselost, zainteresovanost za lepu stranu života, a sve više negativnost, zlovolju, zvocavost, kritičnost prema svemu i svakome i sve ostale vrste neljubavi za druge koje vode u samopogled "ja i samo ja...ja želim...ja ne mogu....ja hoću". Tako i ono što su imali kao pravo prijateljstvo i ljubav, lepotu i vrednost postojanja upakovanu u sjaj duše zamenjuju površnim prijateljstvima hvaleći se, a i verujući, da su to ona prava...a nisu. Zato nam se dešava da kada u nekog pogledamo, odjednom vidimo nekog drugog, ni malo nalik na onog lepog. Ružnoća duše donosi i ružnoću duha i tela. Na kraju....bude kao na slici u tvom blogu.
    Ali, postoje i ljudi koji ne umiru tako što od gotovog prave veresiju.
    Ažurirano 19.01.2013. u 10:43, autor: LJILJA MMM
  2. 123loncar (avatar)
    ...tako na balkanu umiru društveni marginalci - uguši ih čast, poštenje , čovekoljublje i razbojnička država ! ... a derviši su ( ako me pamćenje ne vara ) ideološke ratne mašine za ubijanje - društvenih marginalaca i svih pobunjenika suprostavljenih vlastodržcima...oni čak nisu ni ljudi ... većina misli da su derviši svojevrsan muhamedanski izum ?...ali zaboravljaju da je muhamedanstvo samo edna sekta, ocepljena od judeizma koja je htela da mu oduzme prevagu i naravno vlast ( isto kao i hrišćanstvo ), te kao takva je i najmlađa --- a ratne ideološke mašine osmišljene su i pre judeizma....
    ...inače sinovče , smrt mnogo boli i teško - prebolno se umire ( ma kakvo umiranje da je / oružanim nasiljem / fizičkim nasiljem / životnim iscrpljivanjem i sl. ) !.. da nije ovoga / rekao bih teškog i bolnog odricanja od života , ni jedna tiranija i bezumlje na ovom svetu nebi opstalo ni dva dana... zašto to kažem ... zato što je čovek po sopstvenoj prirodi istraživač i ljubitelj istine .. u nastojanju da sazna , on žrtvuje gotovo sve, ali život izuzetno retko ... zarad života i pukog preživljavanja u njemu sklon je da istrpi sve .... ( davljenik vidi spasenje i u slamci koja pliva - zar ne )