Pečenica - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Demijurg

Pečenica

Oceni ovaj blog
Pre neki dan sam u jednom marketu kupovao neku hemiju (kaladont, šampon, sapun...) i pre odlaska na kasu izračunao da mi je račun oko 300.oo RSD. Ali kad dođem na kasu - tamo mi kasirka veli da treba da platim 660.oo RSD. I ja ni pet ni šest: „E neće biti. Ne dam ti toliko novca i tačka. Pogledaj račun malo bolje.“ Ona me pita šta mi je, a ja joj kažem kako sam izračunao da mi račun ne može biti veći od 300.oo RSD i da ne dam ni kinte. I tačka. I ona pogleda i počne da mi se izvinjava, u stilu, kao, jao, zeznula se, jer mi je ukucala na račun ono što je neki svinjožderački crevožder kupio pre mene, naime neku svinjsku pečenicu. Ha ha ha. Ja i svinjska pečenica - dva različita pojma. Pa, kao, prošao je njegov kod na moj račun. Ja joj velim kako me boli ona stvar šta joj je sve prošlo, i ušlo, ali ja ne dam 360.oo RSD za svinjsku pečenicu. I još joj krajnje bezobrazno velim ovako: „Ja sam vegan. Šta ja da radim sa svinjskom pečenicom? Koji će mi moj svinjska pečenica? Zašto bih i kupio ili još gore platio nekupljenu svinjsku pečenicu? Oglođeš mi ******* pečenicu.“ I ljudi iza mene se polome od smeha. Šef nije tu, koleginice baš briga, i ona uzme i skine sa računa svinjsku pečenicu, tako da ja platim samo svoj račun i izađem vani... I na spisak prodavnica koje bojkotujem zbog krađa i pokušaja krađa dodao sam i ovaj market. Užas...

Pošalji "Pečenica" na Facebook Pošalji "Pečenica" na Google Pošalji "Pečenica" na My Yahoo! Pošalji "Pečenica" na Live Pošalji "Pečenica" na MySpace Pošalji "Pečenica" na Twitter Pošalji "Pečenica" na Digg Pošalji "Pečenica" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Bravo !

To je štos , samo u tvom slučaju providno glup štos su primenili jer su pohlepno gladni , a i slabi su iz psihologije - pa su natrčali na tebe da ih razotkriješ ! Inače , na kasi se drži mala i jevtina stvar od 17 ili 23 dinara ( psihološko male cifre ) , pa se otimačina primenjuje gotovo na svaku mušteriju koja kupi više od četiri artikla . Jednostavno, svakom takvom se ukuca ta cifra . Na hiljadu, tek jedva jedan se pobuni - i to onaj ko je skupio iz kasice prasice tačnu lovu . Baba itbeglica koja drži drakstor u mom kraju ima tu i još jednu foru : nikad nema siću kusur da vrati do 7 -8 dinara i tad ti klinke uz osmeh i izvinjenje uvale neku krakušljivu bombonu ili pak žvaku koju samo još kinezi proizvode . Baka dnevno obradi 500-600 kupaca; na ovu foru svi nasednu i vrisnu 3-5 dinara . 365 dana u godini . Klinke sebi tako za deset dana zarade platu i babi ekstra profit . Ja nepropustim priliku kad je baba tu da tražim u dinar kusur i da pitam baku zašto je pobegla iz svog kraja - ko velim kad dođu ondašnje mušterije njene da se poravnaju da pobegnem , jer rade poravnjanje sa plastičnim eksplozivima . Sad klinke kad me vide da ulazim automatski vraćaju svima kusur i tačno kucaju račune .
    A pre neki dan ti trgovci dali u novine kako smo mi kupci iz dana u dan sve veći i maštovitiji lopovi !

http://forum.krstarica.com/entry.php/35748-Sve-maštovitije-krađe-po-srpskim-prodavnicama
  2. Demijurg (avatar)
    E jesi lik. Svaka ti čast. :ok: