strane agenture - novinari i neobavešteni mi - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

strane agenture - novinari i neobavešteni mi

Oceni ovaj blog
"Vidim, dame i gospodo, da je (za sada neimenovani) popečitelj u Vladi Srbiji telefonom razgovarao sa famoznim Darkom Šarićem, kontroverznim međunarodnim biznismenom koji se već godinama (vrlo uspešno) krije od srpskih organa - umal ne rekoh manije - gonjenja. I ranije su neki svati bliski „obično dobro obaveštenim izvorima“ govorili da uspešnost Šarićevog skrivanja mnogo duguje njegovim dobrim vezama u vrhu takozvane vlasti. Ali dokaza nije bilo. To jest, slepo se verovalo državničkim zaklinjanjima tipa „ko, ja, nisam majke mi, čoveka u životu nisam video“."......."Sada je stvar isplivala na površinu. Pretpostavljam zato što se stekla „politička volja“. Nego, da ne dužim. V čjom, dakle, djelo? Vodeći beogradski tabloid, takoreći organ Vlade Srbije, takođe blizak dobro obaveštenim izvorima (a često i obavešteniji), doneo je vest da je obaveštajna služba „jedne zemlje iz okruženja“ u potaji snimila razgovor između rečenog Šarića i osumnjičenog NN popečitelja.......Neće biti da služba „jedne zemlje iz okruženja“ ne zna s kim je to Šarić pričao o krajnje sumnjivim rabotama, a čisto sumnjam i u to da svoja saznanja nije podelila sa našom službom. Ako recimo i popušimo hipotezu da je strana služba Šarića prisluškivala naveliko, pa joj se omaklo da „uhvati“ i inkriminisani razgovor, teško je poverovati da se nije raspitala ko je bio s druge strane žice. "

Ako se ne varam, neke novine su objavile ,( po formiranju mirkove vlade ( bez slavka -- zagubio se negde , no iskopaće ga Bili makar se i vampirio )), da je šef kabineta vrlog socijaliste , bivši direktor / glavni menadžer šara/marine firme ( glavom i bradom ) . Posle izvesnog vremena , po raspisivanju međunarodne poternice za šara-marom , ona G-đa zadrta švabica , pitala je dičnog socijalistu : hoće li obračun sa državnim kriminalom da hapsi i partijske drugove ( tako su opet preneli novinari ) .
Elem , nije strana agentura prisluškivala šara-maru , da tako dođu do ministara i njihovih partijskih kontraveznih biznis linija ; već je prisluškivala ministre sa partijskim drugovima , da dođu do šara-mare.
Normalno , kao svaka dobro uređena patriotsko domoljubna agentura , svom šefu je podnosila izvestija.
Konačno svi to znaju ( i tamošnji i ovdašnji šefovi agentura ) , samo je čitalačka publika trajno neobaveštena ; njoj ( nit domaće nit strane agenture ) , ne podnose izvestija !
I sad ima da se bakćemo sa šara-marom , dok miško ne pređe na margine ; pa posle u pasivu i u arhivu . Pa kad publikum promeni izbornu pamet , opa cupa - vrhovne em časne , em pravične sudije , donesu konačnu presudu o obeštećenju lika i dela familije mišković ; a ministarstvo za nacionalne spomenike sa svetim sinodom proglase i dan svetoga miška ! Živi bili pa videli !

Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na Facebook Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na Google Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na My Yahoo! Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na Live Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na MySpace Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na Twitter Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na Digg Pošalji "strane agenture - novinari i neobavešteni mi" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. 123loncar (avatar)
    Šarić (urla): Slušaj me, kako umeš i znaš s vrata da mi skineš ove što rade na nazovi kao mom slučaju...

Ministar (snishodljivim tonom): Pa znaš, nije to lako... stvari su se malo iskomplikovale...

Šarić: Ne zajebavaj se više, već uradi kako ti se kaže!

Ministar: Dobro, ali nemoj mene više da zoveš. Javi se onom mom...
  2. 123loncar (avatar)