MEĐU……………..TIM - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

MEĐU……………..TIM

Oceni ovaj blog
Danas sretoh preTeču – čoveka sa kojim se tetka zabavljala pre nego što se udala za drugog.

Pričali su poznanici da je to bila velika ljubav, za sva vremena.

Među………………………tim, tačke usred među i tim tetka nikad ni jednim slovom nije htela da mi odgonetne. Ostali imaju svoje, često drastično suprotstavljene verzije… Stvarnost je jedna, a njenih tumača (nas) je previše – too much.

I zaista – sve dobre priče imaju taj tačkasti međuprostor među i tim. Mogao bih da romansiram taj deo njihovih biografija. Da smestim nekakav zaplet u tu sobu koja gleda na Vukov Spomenik i izlazi na dugačak hodnik, pre nego što je ona kroz suze gledala ka Vuku dok je on teškim koracima odlazio niz hodnik…

Ali čemu čak i tačan odgovor koji ne rešava pitanje (čitaj – problem)? Da li umetnost stvara laž kako bi pomogla istini? Šta sa istinama kojima spasa nema?
Kako bilo, par nedelja kasnije upoznala je sadašnjeg i brzo ušla u koloTečinu. Skoro svi bi se zakleli da je taj brak prilično srećan. O tome već znam skoro sve detalje od kojih bi mnogi bacili ozbiljnu senku na takav utisak.

Među………………………tim, tetka čuva moju tajnu pa ću i ja njenu. Sačuvaću i vas na ovaj dan ružnih stvari među – tim kao što je ona mene čuvala. Dakle – ovo je kratka priča o dve priče od kojih nećete saznati ni jednu.

I neću joj reći za današnji susret.

Samo ću je kao i svake godine na ovaj dan pozvati u isto vreme i znam da ću u pozadini čuti pesmu.

I bi tako, dok ljudi, sve slaveći Boga, obesno praskaše put neba…

Pošalji "MEĐU……………..TIM" na Facebook Pošalji "MEĐU……………..TIM" na Google Pošalji "MEĐU……………..TIM" na My Yahoo! Pošalji "MEĐU……………..TIM" na Live Pošalji "MEĐU……………..TIM" na MySpace Pošalji "MEĐU……………..TIM" na Twitter Pošalji "MEĐU……………..TIM" na Digg Pošalji "MEĐU……………..TIM" na del.icio.us

Ažurirano 07.01.2013. u 22:42, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. *pustinjakinja (avatar)
    Samo da Te pozdravim, onako usput, i pozelim sve najbolje u Novoj ... I, da znas, opet nam se poklopio muzicki izbor . Veliki pozdrav !
  2. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio *pustinjakinja
    Samo da Te pozdravim, onako usput, i pozelim sve najbolje u Novoj ... I, da znas, opet nam se poklopio muzicki izbor . Veliki pozdrav !
    Drago mi je, draga moja. Sve najbolje, od srca